Results 1 to 15 of 15

Thread: Мнение за Alfa Romeo 147 1.9JTD 115

  1. #1

    Default Мнение за Alfa Romeo 147 1.9JTD 115

    Здравейте, както виждате съм новобранец... в буквалния смисъл. Искам да ми дадете мнение/съвет за точно тази обява - http://www.cars.bg/offer/c2137570

    Какво може да се забележи на пръв поглед ? Видях, че на задния десен калник има съвсем леко огънато както и на предната броня леко одраскано, но не мисля, че е проблем. Някой с по - набито око забелязва ли по - сериозни следи от удар, повреди или нещо нередно ? Като четох описанието видях, че пише, че има премахнат ЕГР софтуерно и хардуерно. Не разбирам какво точно е това, но проверих във форума и останах с впечатлението, че е по - добре да бъде премахнат както е и на въпросната кола.
    Цената според вас колко може да бъде смъкната ?

    Това ще ми бъде първата кола и съм готов да преглътна някои косури. Преди търсех 4ти врати бензин или газ/бензин, хечбек или седан. Но останах очарован от тази алфа нищо, че е двуврата, дизелак с по - скъпи ремонти и митовете за алфа ромео. От какво 'боледуват' този модел алфа ? Доколкото знам в интериора скърцащи пластмаси и слабо окачване. За двигателя навсякъде се говори, че е много добър, бърз и пъргав. Обслужването и най - вече ремонтите скъпи ли са ?

    Във вбокс има един тип 'бри4ка' прави ревюта на коли и има ревю на точно този модел на алфа и ми хареса като цяло колата.


    Предварително се извинявам ако съм пуснал темата на грешно място.

  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    То от на година ще спират тези каляски от движение ти ще се набутваш !Бах....
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3

    Default

    Не те разбрах, защо ще ги спират от движение ?

  4. #4

    Default

    В Германия, Швеция и Холандия може би, но у Бугаристан скоро това няма да се случи , щото ще им покажем отново как се обръщат по таван Мерцедеси на НСО от по 3.5 тона пред Парламента.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  5. #5

    Default

    Твърде скъпа е за това което предлага.

    Аз преди една година си взех 156ца (По-висок клас от 147) с по-як мотор, на 138 000 км с перфектен външен и вътрешен вид, спойлери, прагове, 8 хубави гуми континентал и дънлоп за 2400.

  6. #6
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Какво значи по-як мотор?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  7. #7
    Младши алфист dimitar156's Avatar
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Бургас
    Posts
    12

    Default

    колега карам я същата и съм много доволен,малко гори и доста върви
    alfa romeo 156 1.9 jtd 105 kc
    alfa romeo 147 1.9 jtd 116 kc

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by sollider View Post
    Какво значи по-як мотор?
    Значи 155 коня, а не 115.
    Отделно че имаше и чип и генерация...

  9. #9
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Тихо, че пак ще започнеш един спор.....
    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Твърде скъпа е за това което предлага.
    Шшш алоу, не видя ли, че е бронирана

    @paqka, ето малко полезно четиво:
    Съвети при покупка на Алфа 147
    Подобрения и ремонти по Алфа 147 - с цени
    Какъв разход на гориво ви дават вашите 147-ци.
    Какво не харесвам в алфа 147
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  10. #10

    Default

    Благодаря ви момчета, и на мен ми се струва малко скъпичко, с документациите, обслужване и евентуално някое ремонтче ще ми стъпи на 4000лв. ако не и повече. Засега мисля да изчакам и да събера още някой лев, то дотогава колите няма да се свършат. Но макар и първа кола, мисля за това като за инвестиция. Не като мои приятели да си сменят колите всяка година.

  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    В Германия, Швеция и Холандия може би, но у Бугаристан скоро това няма да се случи , щото ще им покажем отново как се обръщат по таван Мерцедеси на НСО от по 3.5 тона пред Парламента.
    А дано ! Ще се радвам да стане така
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #12
    започва да се пристрастява p.b.stoyanov's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    София
    Posts
    41

    Default

    Колата е идеална, но наистина излиза скъпо да си вземеш нов внос и да я вкараш в ред. При мен стъпи към 4500 и при това не е фейс.
    Alfa Romeo 147 / 156 JTD

  13. #13
    Младши алфист bate tisho's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by p.b.stoyanov View Post
    Колата е идеална, но наистина излиза скъпо да си вземеш нов внос и да я вкараш в ред. При мен стъпи към 4500 и при това не е фейс.
    Къде видя, че е нов внос? Доколкото виждам е с български номера. При пазарлъка може да свали някой лев. Има ли стара кола, на която след покупката да не вкараш известна сума?
    Според мен ако няма някакви сериозни проблеми си струва.
    Alfa Romeo 156 jtd 16v

  14. #14

    Default

    Това, че ЕГР е премахнат софтуерно и хардуерно за вихрови клапи ли става на въпрос ? Съжалявам ако въпроса ми е глупав.

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не. Различни неща са.

    ЕГР - ът е устройство което вкарва част от изгорелите газове обратно в цилиндрите за да доизгори неизгорялото гориво в тях.

    Вихровите клапи имат за цел да завихрят постъпващият в цилиндрите въздух пак за да се получи по-добро изгаряне. Замисълът им е добър, но явно техническото им изпълнение е ненадеждно и поради това се случва те да се счупят и да попаднат в цилиндрите. Резултатът от това е много неприятен.
    Last edited by ecotronic; 21-07-2017 at 21:58.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •