Results 1 to 2 of 2

Thread: Проблем с тока на 2.0TS (Super) 144 к.с.

  1. #1
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Unhappy Проблем с тока на 2.0TS (Super) 144 к.с.

    Здравейте колеги,


    От известно време имам проблем с колата и по-точно с "тоците“
    Това което, ще опиша като проблем, може да звучи странно, но така стоят нещата.
    Колата прекъсва много, когато подавам газ (без значение много или малко), уредите на таблото се "шашкат" и почва да прекъсва повече (това го прави по-малко на бензин и много на газ). Когато изключа едната бобина (определена бобина) нещата се оправят малко, ако изключа и дросела се оправя още малко, ако включа кабела от комутатор едно към бобина две, а не към бобина едно, колата се оправя още малко?!?!?!? Има моменти (много рядко) когато колата работи почти на 100%, а има и моменти в които ключа се напича толкова много, че чак ми пари в ръката, когато го извадя (металната част на ключа). Какъв може да е проблема, дали може от бобините или комутаторите да създава такива проблеми или да търся проблема в инсталацията и по-точно в клемореда на ключа?


    Колата е Alfa Romeo 164 2.0TS Super 144 PS
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Чавдар View Post
    Здравейте колеги,


    От известно време имам проблем с колата и по-точно с "тоците“
    Това което, ще опиша като проблем, може да звучи странно, но така стоят нещата.
    Колата прекъсва много, когато подавам газ (без значение много или малко), уредите на таблото се "шашкат" и почва да прекъсва повече (това го прави по-малко на бензин и много на газ). Когато изключа едната бобина (определена бобина) нещата се оправят малко, ако изключа и дросела се оправя още малко, ако включа кабела от комутатор едно към бобина две, а не към бобина едно, колата се оправя още малко?!?!?!? Има моменти (много рядко) когато колата работи почти на 100%, а има и моменти в които ключа се напича толкова много, че чак ми пари в ръката, когато го извадя (металната част на ключа). Какъв може да е проблема, дали може от бобините или комутаторите да създава такива проблеми или да търся проблема в инсталацията и по-точно в клемореда на ключа?


    Колата е Alfa Romeo 164 2.0TS Super 144 PS

    Така като гледам/чета маи има няколко проблема...
    Колко са свързани един с друг не е ясно.
    Свещи и кабели сменяни ли са, лулите да не са пробили и тн!? Има прекалено много неясноти за да се даде тук точен съвет какво да се гледа/пипа.
    Контактния ключ или е нагорял или нещо го товари, може да се разбере като се мери/разглабя...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •