Results 1 to 10 of 10

Thread: 2.4 gtd трака

  1. #1

    Default 2.4 gtd трака

    Здравейте. От скоро имам алфа 156 2.4 136 коня като я купих всичко по нея тракаше шумеше както и да е . Направих и пълно обслужване ремаци ролки водна помпа обтегача на външния ремак всичко и колата утихна като я запаля студена направо мърка но като позагрее започва да джигърка от към ангренажа. По информацията която намерих се насочвам мъм маслена помпа и балансиращ вал . Питането ми е може ли да се премахне вала , самото дрънкане от самата помпа ли е или от веригата и какви са вариантите да се отстрани проблема .

    Моля да пишат хора които знаят за какво става въпрос . Благодаря предварително и лека вечер.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2015
    Posts
    63

    Default

    Тракането метално ли е ? Все едно дрънчи верига? Аз смених марката на маслото и горивен филтър и изчезна почти напълно..

  3. #3

    Default

    Ами да трака като на верига,днес ще сваля външния ремък даже и депферната шаиба и ще запаля така за да бъда 100% сигурен. С какво масло я караш твоята ? Поздрави

    ---------- Post added at 07:31 ---------- Previous post was at 07:27 ----------

    И като смени маслото колко км си минал с него защото си мисля , че и да има някакъв ефект ще е много краткотраен ...

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Тракането на загряло на 136 коньовите 2,4 си е в реда на нещата, така са си почти по "рождение" - като загреят и веригата на маслената помпа си трака. Има доста писано из форума - или се маха балансиращия вал или му се изпилва шпонката, за да не се върти от въпросната верига и се се оставя на място. Казват, че тракането изчезвало, но и хамалогията по процедурата май е голяма. Моята вече 8-ма година си я карам тракаща, не ми прави впечатление.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  5. #5

    Default

    Благодаря много, очаквам и други отзиви .

  6. #6

    Default

    Ако махна баланс вала ще спре ли досадното тракане ?

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2015
    Posts
    63

    Default

    Quote Originally Posted by Dinev89 View Post
    Ами да трака като на верига,днес ще сваля външния ремък даже и депферната шаиба и ще запаля така за да бъда 100% сигурен. С какво масло я караш твоята ? Поздрави

    ---------- Post added at 07:31 ---------- Previous post was at 07:27 ----------

    И като смени маслото колко км си минал с него защото си мисля , че и да има някакъв ефект ще е много краткотраен ...
    Селениа турбо дизел 10/40 на около 6000 км. Първите 1000км изчезна напълно, от тогава насам започва чак когато е на 90 градуса и се чува едвам едвам... Преди бях с кастрол, почваше на 60 градуса, на 90 не се издържаше и двигателя като цяло работеше доста зле. Смених го на 6500 км. пробег. Тракането както каза колегата по-горе е от веригата на маслената помпа. Споделям че при мен това имаше ефект, но няма гаранция при теб как ще е.
    Last edited by bsks; 24-07-2017 at 22:57.

  8. #8

    Default

    Най вероятно ще свалям всичко и вала и помпата и ще умувам кво да правя тъпото е че за да извадя вала няцяло трябва да сваля маслената помпа и скоростната кутия ...

    Ама това много ме дразни и няма да я карам така лека на всички

    П.С. незнам кога ще имам време да се занимая с нея но ще пиша . Благодаря на всички.

  9. #9
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Dinev89 View Post
    Най вероятно ще свалям всичко и вала и помпата и ще умувам кво да правя тъпото е че за да извадя вала няцяло трябва да сваля маслената помпа и скоростната кутия ...

    Ама това много ме дразни и няма да я карам така лека на всички

    П.С. незнам кога ще имам време да се занимая с нея но ще пиша . Благодаря на всички.
    Сваляш маслената помпа ,режеш края на балансиращия вал който влиза в помпата и си готов.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  10. #10

    Default

    Благодаря колега

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •