Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 91 to 105 of 129

Thread: За питащите се какво представлява това "чудо" Алфа 159 1.8 газ/бензин!

  1. #91
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Май трябва да преместим темата в опелския форум,тук трудна работа
    Пробвам се и аз у скрития раздел ,ама нъц.
    Last edited by 546; 17-02-2019 at 22:48.

  2. #92
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    ...
    За температури под 105 гр реално температурата се регулира по конкретен алгоритъм, който освен текущата температура на мотора отчита и температурата на течността на изхода на радиатора.
    Така регулирането става с предсказване на състоянието, демек доста по-точно от класическия способ.
    Мен ми е интересно друго. Нямам опит със 159 с твоя двигател, за да имам наблюдение и за това ще ми е интересно да споделиш дали системата взима под внимание натоварването на ДВГ-то.
    Примерно при БМВ с този тип охлаждане, както си караш колата в лек режим на 112 градуса да кажем, в момента в който дадеш газ до край и вкараш ДВГ-то във високо натоварване, още преди да се е вдигнала температурата, системата веднага реагира проактивно и ти смъква температурата предварително.
    Ако може да дадеш мнение над активирането на термостата дали е на база само температури или влизат и други известни променливи.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #93
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Мен ми е интересно друго. Нямам опит със 159 с твоя двигател, за да имам наблюдение и за това ще ми е интересно да споделиш дали системата взима под внимание натоварването на ДВГ-то.
    Примерно при БМВ с този тип охлаждане, както си караш колата в лек режим на 112 градуса да кажем, в момента в който дадеш газ до край и вкараш ДВГ-то във високо натоварване, още преди да се е вдигнала температурата, системата веднага реагира проактивно и ти смъква температурата предварително.
    Ако може да дадеш мнение над активирането на термостата дали е на база само температури или влизат и други известни променливи.
    Мога да го изследвам, разбира се, но това е описано в E-learn:

    "The thermostat N86 then regulates the temperture of the engine coolant depending on given parameters, managed by the engine management control unit M10 (engine speed, load conditions, gear engaged and outside temperature) and is controlled by a signal from pin 4 of connector B of M10."


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #94
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    А опцията да използваш термостат без подгрев (от тия най-обикновенните дето си отварят на осемдесе-деветдесе градуса ) , в случай ,че проблема не е в самия термостат ,а в ECU - то, съществува ли?

    Снощи един колега ,отскоро горд собственик на втора употреба Опел Зефира 1.8 от тия метановите ,ми се оплака ,че за сефте ходил малко извънградско и колата толкова истинала,че прехвърлила на бензин,вероятно е със същия модел термостат като на твоята или пък са му набутали кола с избушен термостат.
    Човека кара много културно и внимателно,никога не натиска такситата и сигурно е бил и с нагласен на топличко климатроник ,ама тия коли обръщат по правило при 40 градуса.
    Last edited by 546; 18-02-2019 at 17:42.

  5. #95
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    А опцията да използваш термостат без подгрев (от тия най-обикновенните дето си отварят на осемдесе-деветдесе градуса ) , в случай ,че проблема не е в самия термостат ,а в ECU - то, съществува ли?
    Би могло, ако се намери такъв термостат.

    Подозирам, че грешката, която ECU - то записва за термостата не се дължи на простото следене изправността на ел. веригата на нагревателя а е в резултат на косвена оценка работата на термостата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #96

    Default

    100% може да се набие едно "патронче" от рено5, както при останалите алфи

  7. #97
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Надявам се да не се стига дотам, но ако се окаже, че проблемът е в ECU - то, ще му направя еквивалентно външно управление.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #98
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    100% може да се набие едно "патронче" от рено5, както при останалите алфи
    Чак 100%
    Що реши ,че тия от Сименс са на страната на шофьора.
    На първо място Екологията .
    На второ много е вероятно са помислили смяната на частите с нови и оргинални да става в точно определени сервизи.
    На трето при продължителна употреба извън нормите и непосещаване на правилните сервизи също така вероятно е от Сименс да са взели мерки тая кола да отива за скраб.
    Още повече ,че и технологиите за преработка на скраб вероятно пак са на Сименс.
    Last edited by 546; 18-02-2019 at 18:11.

  9. #99

    Default

    Kaкво става, Митак, що реши да продаваш 159ката?
    Мисля че твоя обява видях във фейсбука...?

  10. #100
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Аз ли?
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  11. #101

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Аз ли?
    Да, 159 1.8 на газ с плевенски номера видях за 7000лв във фейсбук групите на Алфа-купува/продава, Димитър Забравихфамилията я е качил и помислих че си ти.

  12. #102
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Да,моята е,не съм я пуснал,но един юнак питаше за 159-ка,та затова.Иначе се оглеждам за продажба,защото имам вече отчаяна нужда от автомат.В Плевен в пиковите часове стана нетърпимо и почва да ми писва,а карам почти само градско.Та ако някой търси читава газова 159-ка,може да я продам на тия пари
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  13. #103

    Default

    И аз я разправям отдавна тая работа за автоматите.
    Повече кола с ръчни скорости няма да си купя никога, писна ми, баси...
    Айсина на 159ките е готин, не знам дали си карал или си се возил, ама сменя много мазно и неусетно.

    Иначе е хубава твоята кола, браво. Качи я и тука ако искаш.

  14. #104
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Постоянно е мръсна,трябва да взема да я измия вътре и вън,да почистя волана,че с тия монтьорски ръце си е тегаво,а все няма време.Колата е много хубава и я купих от първи собственик,с всички документи от магазина,та затова ще я пусна пъро тук и във клуба във фейса.Иначе съм карал Сааб 9-3 1,9 с тая кутия и даже сме правили стартове с моята.Наистина много добре сменя,само разхода не ми хареса при Сааба
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  15. #105
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    До момента имах само предположения, че термостатът не е наред, но днес вече съм сигурен.

    Само при работа намясто температурата достига работната (съдено по стрелката). При всякакъв вид движение със скорост 50 - 80 км/ч. температурата пада до 60 гр. Това при околна температура 8 - 10 гр.

    Има и записана грешка "electronic thermostat"

    Предстои смяна. Ориентирал съм се към Behr Thermo-tronic TM 41 105.

    PS:
    Само не съм проверявал дали всичко това се случва при отсъствие на захранване на нагревателя му. В противен случай, може термостатът да е здрав, но причината да е в ECU - то.
    Утре ще проверя и това.
    Днес направих заключителното изследване и резултатите са:

    1 - Нагревателят не е захранен под 82 гр. което изключва проблем в ECU - то.

    2 - Грешката за термостата възниква само, когато нагревателят е под напрежение, което означава, че най-вероятно, той прекъсва, когато се натовари.

    Заключение:

    Термостатът е заседнал в леко отворено положение и нагревателят му е фирясал.

    Предстои смяната му.
    Last edited by ecotronic; 03-03-2019 at 22:06.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •