Results 1 to 7 of 7

Thread: Лепене / фиксиране на спирачни дискове

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    София
    Posts
    8

    Default Лепене / фиксиране на спирачни дискове

    колеги, става въпрос за фейслифта - там спирачните дискове са без фиксиращи болтове - наскоро сменях дисковете - предни и задни - старите дискове, вместо с болт, бяха фиксирани за главините с едно такова леко ронливо лепило - трябваше леко да се напъне с дръжката на чука за да отлепят - монтирах новите дискове (Brembo), но те стоят хлабаво, въртят се около главина и е супер терсене при монтиране на джантата да се нацелят отворите на болтовете

    чудя се дали има някакво специално лепило за целта или може да се сложи каквото и да е - напр. осигурител за резби (локтайд), някакъв силикон или нещо друго?

    освен това, нови дискове Brembo и нови накладки TRW свирят зверски при спиране с ниска скорост - при висока скорост е тишина, но при под 60 км/ч свири гадно - което ме кара да мисля, че може да има проблем с центровката на дисковете

    иначе каналите на супортите, дето стъпват накладките са почистени и смазани с медна грес, не тресе при спиране, няма въздух в системата, буталата на апаратите са ОК ...

    някой да се е сблъсквал с такива проблеми?
    AR JTDm 2,4 20V

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не може ли да им се направи по 1 отвор за фиксиращ болт?
    Неприятното е, че ако се местят непрекъснато при демонтажа на колелото, между диска и фланеца на главината могат да попаднат боклуци и тогава става неприятно с аксиалното биене.

    Всички участъци от накладките, които контактуват метал - метал намаза с медна грес? Трябва да има такава не само по супортите, но и между буталото/челюстта и накладката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    На 175 коня, с нови дискове Brembo и накладки EBC(обикновени) няма никакво свирене, при никаква скорост. Дисковете не са лепени с нищо. Ако не изчезне, си смени накладките.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    И аз съм с дискове и накладки Brembo от около 2 г. С фиксиращ болт са. Свирене няма.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    София
    Posts
    8

    Default

    eco, отвор за фиксиращ болт няма, не само на диска, но и на самата главина - така са го направили - при това положение лепенето е по-икономичния вариант в сравнение с дупчене и нарязване на резба - май ще се слага локтайд / грес сложих в каналите, по които се движат накладките и по гърбовете на накладките, въпреки са там има някакво антивибрационно фолио - водачите (двете оси, дето се избиват, за да извадиш накладките) не съм ги мазал

    а колегата Classical като каза "... новите Brembo ..." се сетих, че предните дискове са от тия, дето ги водят coated, с черно покритие, което хваща дори мъничко от челата на дисковете - съвсем в края - трябва да погледна дали следите от триене на накладките по диска не са близо до границата на покритието
    AR JTDm 2,4 20V

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    София
    Posts
    8

    Default

    смених накладките и свиренето спря

    това са дисковете - Brembo 09.7074.11 - снимани са след около 1000 км с надкладките TRW - според мен материала е достатъчно мек, щом има заседнали частици от накладките


    това са накладките с които свиреше - TRW


    това са новите накладки - Brembo P 23 078 - интересно, въпреки че по спецификация са с 2 десети по-къси от TRW, парчетата с датчика дето влизат от вътрешната страна трябваше да ги мина на шмиргела, за да влязат свободно


    TRW накладките не ми трябват - ако някой иска да експериментира, на звънне - 0888770250 - иначе заминават в кофата
    AR JTDm 2,4 20V

  7. #7
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Хвърляй ги, тези накладки, са музикални.

    Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •