Results 1 to 12 of 12

Thread: Alfa 156 1.9jtd 16v- върти, но не пали

  1. #1
    Младши алфист silversonybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    9

    Default Alfa 156 1.9jtd 16v- върти, но не пали

    Здравейте, колата не пали след като е престояла 2-3 часа , нижно е да повъртиш , за да се "отпуши" и да запали след 15-30 мин мъки. Заработи ли няма проблем до следващото палене . Нафта стига до горивния филтър и помпата ,но на дюзите почти я няма..
    на диагностика излиза грешка p1191 някакви идеи Дали е от датчика на коляновия вал или клапан
    Мерси

  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    P1191 Fuel pressur
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3

    Default

    Бих подходил така- диагностика, гледаш налягането на контакт, май трябваше 3 бара. Ако ги няма- помпа в резервоара.
    После при въртене искаше около 300 бара, за да запали. Ако не вдига това налягане, няма да запали. Тогава бих се насочил към регулатор налягане или помпа. Ако вдига налягането:
    - провери дали има start permission от компа.
    - виж дали ДКВ следи коректно оборотите
    - провери за грешка от рода на synhronise camshaft....

    И един въпрос- ако е запалила, изгасиш я и опиташ да запалиш след 1 минута, какво става?

  4. #4

    Default

    Аз имам същия проблен на Браво 1.9 jtd,не съм правил диагностика но симтомите са същите,някой път не пали когато е карана,после като я запаля и изгася отново,няма проблем пали.казаха ми датчик на колянов вал,често срещан проблем,но не мога да твърдя на 100 процента
    Last edited by jbiznesa; 04-08-2017 at 17:08.

  5. #5
    Младши алфист silversonybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    9

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    Бих подходил така- диагностика, гледаш налягането на контакт, май трябваше 3 бара. Ако ги няма- помпа в резервоара.
    После при въртене искаше около 300 бара, за да запали. Ако не вдига това налягане, няма да запали. Тогава бих се насочил към регулатор налягане или помпа. Ако вдига налягането:
    - провери дали има start permission от компа.
    - виж дали ДКВ следи коректно оборотите
    - провери за грешка от рода на synhronise camshaft....

    И един въпрос- ако е запалила, изгасиш я и опиташ да запалиш след 1 минута, какво става?
    здравей.. не искат на място да я прочетат и търся някой за диагностика на място.. иначе като запали след това все 1 няма никакъв проблем.. гася я и след 5-10 си пали без грижи. Като мине час-2 и пак се почеа мъката, но не с толкова въртене.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by silversonybg View Post
    здравей.. не искат на място да я прочетат и търся някой за диагностика на място.. иначе като запали след това все 1 няма никакъв проблем.. гася я и след 5-10 си пали без грижи. Като мине час-2 и пак се почеа мъката, но не с толкова въртене.
    Опитай да дадеш на контакт няколко пъти /3/ за по 6-7 секунди, без да въртиш на стартер. При последния опит завърти и виж дали ще запали веднага.
    Това при престой, при който прави проблем /дълъг/

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by jbiznesa View Post
    Аз имам същия проблен на Браво 1.9 jtd,не съм правил диагностика но симтомите са същите,някой път не пали когато е карана,после като я запаля и изгася отново,няма проблем пали.казаха ми датчик на колянов вал,често срещан проблем,но не мога да твърдя на 100 процента

    КОДА ОЗНАЧАВА ТОВА -P1191 Key Line Voltage
    P1191 Key Line Voltage -с това значение на грешката се отнася за коли на FORD
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    При мен беше от ГНП-то,гарнитурата ми беше заминала от на Еко "хубавата нафта".
    Brera 2.0jtdm 170hp

  9. #9
    Младши алфист silversonybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    9

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    Опитай да дадеш на контакт няколко пъти /3/ за по 6-7 секунди, без да въртиш на стартер. При последния опит завърти и виж дали ще запали веднага.
    Това при престой, при който прави проблем /дълъг/
    Здравейте, свалих датчика за високо налягане , който е на помпата, но не дава никакви индикации, че работи, а когато дам на контакт нафтата минава през отвора на мястото на датчика.. ток има.. ще търся такъв втора употреба за проба.. правилно ли дъм се насочил

  10. #10

    Default

    Не знам, не отговори на въпросите ми, как да ти кажа?
    Възможно е да е от регулатора на налягането, което не е датчик. С тези условия, с които разполагаш, няма как да разбереш дали проблема е от ГНП или регулатора. Да не говорим, че в момента създаваш условия да прецакаш ГНП ако вкараш боклук.

  11. #11
    Младши алфист silversonybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    9

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    Не знам, не отговори на въпросите ми, как да ти кажа?
    Възможно е да е от регулатора на налягането, което не е датчик. С тези условия, с които разполагаш, няма как да разбереш дали проблема е от ГНП или регулатора. Да не говорим, че в момента създаваш условия да прецакаш ГНП ако вкараш боклук.
    Извинявам се.. пробвано е, но не иска да запали. Нафтата стига само до регулатора.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by silversonybg View Post
    Извинявам се.. пробвано е, но не иска да запали. Нафтата стига само до регулатора.
    писах ти на л.с. няколко неща

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •