Results 1 to 6 of 6

Thread: Как да си измия двигателния отсег?

  1. #1
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default Как да си измия двигателния отсег?

    Здравейте колеги.
    Поради разни обстоятелства двигателния ми отсег е станал доста мръсен и прашен. Много ме дразни и искам да го поизчистя някак. До нас има авто мивка която мият двигатели, но се притеснявам да не прецакат нещо. Някой ползвал ли е подобна услуга?

    Мисля си да пробвам да го поизчистя с влажен парцал, сух парцал и суха четка.
    Някакви идеи? Нещо за което трябва да внимавам?
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  2. #2

    Default

    знаеш ли английски?

    https://www.youtube.com/watch?v=PRSoRkM8GcM

  3. #3

    Default

    Виж това https://www.youtube.com/watch?v=PRSoRkM8GcM

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    знаеш ли английски?

    https://www.youtube.com/watch?v=PRSoRkM8GcM
    Взе ми го от пръстите



  4. #4
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Английски знам по добре от български сигурно
    Мерси за видеото - гледал съм го, но честно ме притеснява да си пръскам така в двигателя, а и пластмасовата кора я нямам защото стана супер изсъхнала и трошлива. Ок ли е да се пръска по мотора и нещата около него?
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Отговорът е до голяма степен относителен. Окабеляването на модерен автомобил се прави с изолирани конектори защитаващи от проникване на вода на чувствителни места. След 10 - 15 години експлоатация и незнайно колко майстори пипали по колата обаче няма гаранция къде точно може да се пъхне водата. Лично за мен един прашен двигател е по-добра препоръка за изправност от един лъскаво измит.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #6

    Default

    Колега, не си създавай излишни главоболия, и без това си страдат достатъпно от лоши връзки. После при всеки проблем с ел. инсталацията ще се чудиш, дали не е заради миенето?!. Да не говорим, че все някога ще ти се наложи да влезеш в някой черен път и миенето ти ще е до там. Както каза колегата по-горе, по-добре прашен и изряден двигател, отколкото чист и проблемен. Почиствай с парцали където можеш, без директно пръскане с водоструйка или пароструйка и т.н.
    Last edited by zombiran; 09-08-2017 at 11:15.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •