Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: проблем с алфата масло в антифриза

  1. #1

    Default проблем с алфата масло в антифриза

    Здравейте имам алфа 156 1.8 бензин 144кс смених маслото от 10-40 на 5-40 и тръгнах на път след 400 километра проверих маслото и забелязах че е намаляло и има масло в антифриз колата не е загрявала но стрелката на температурата падаше рязко.Казаха ми че може да е охладителя изолирах го и измих охладителната система.Минах още 400 Километра но по бавно и пак забелязах че е малко намаляло маслото от охладителя би трябвало да протече масло но не тече и има малко масло в антифриза.Дали е от гарнитурата на главата и дали на някой му се е случвала такава повреда.

  2. #2

    Default

    Не е трябвало да сипваш 5w40 сипвай си 10w40 или 10w60 и няма да имаш такива проблеми.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  3. #3
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Това са глупости. Мотора, наистина е най-добре с 10w60, но няма никаква връзка това,че си сменил маслото с това, че го е смесила с антифриза. Ако си сигурен,че си промил добре системата и не е имало остатъци от преди, и си изолирал топлообменника, то имаш пробив в гарнитурата на главата и ееинствения начин е сваляне на главата и нова гарнитура.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  4. #4

    Default

    Колега не съм се изказал правилно имах предвид,че не е трябвало да сипва такова масло защото ще го гори,а не че то е виновно че се е измешало с антифриза ясно е,че е гарнитура и се извинявам за недоуточнението.
    Last edited by Alfa tuner; 10-08-2017 at 23:23.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  5. #5

    Default

    Ако се е пробил топлообменника не трябвали като се извадят маркучите за антифриза и се покара колата от отворите на топлообменника да протече чисто масло.

  6. #6
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Изолирай го отохладителна система и на студен мотор запали защото налягането на маслото е по-високо. До 1-2 минути ако е спукан ще прокапе откъдето минава антифриза.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  7. #7

    Default

    Да ама 400километра карах е не протече и капка от щуцерите явно е гарнитурата на главата

  8. #8
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    За съжаление си прав. Но си направи ревизия на главата и задължително проверка за спукване.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  9. #9

    Default

    Майстора ми каза че този модел не давал проблем с гарнитурата на главата

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_savovv View Post
    Майстора ми каза че този модел не давал проблем с гарнитурата на главата
    Тогава сигурно ти е казал от къде влиза масло в анрифриза при този модел. Това може да се случи на всяка кола, модела няма значение. Не знаеш колко пъти е отварян двигателя. Възможностите да влезе масло в анрифриза не са кой знае колко.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    Запален алфист alfaromeo16vVarna's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    471

    Default

    Смени масления охладител и карай
    алфа ромео 156 тс

  12. #12

    Default

    Изолирал съм го днес пак ще промия казанчето и ще видя какво ще стане

    ---------- Post added at 11:03 ---------- Previous post was at 10:58 ----------

    сега ще проверя за нов или втора употреба

  13. #13
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Преди година ми обявиха цена за нов над 650 лв.
    Най-лесното е да източиш антифриза и да покараш известно време с вода. Мисълта ми е, че може да има още остатъци от масло в системата.
    Аз бих направил следното-ако имаш желание направо го разкарай охладителя на маслото. Покарай малко без него и със вода и ако пак го гори или влиза масло в охладителната система мисли за профилактика на двигателя.
    Тези неща ще ти костват минимални левчета, но ако се окаже, че не гори масло, спестяваш доста.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  14. #14

    Default

    Днес свалих казанчето и антифриза е чист светъл няма масло в него а съм минал 400километра в казанчето по стените имаше малко бяло и го измих с бензин.Много е странна тази работа явно е от охладителя но не мога да си обясня защо не протече масло след като направих байпас на антифриза.

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_savovv View Post
    Днес свалих казанчето и антифриза е чист светъл няма масло в него а съм минал 400километра в казанчето по стените имаше малко бяло и го измих с бензин.Много е странна тази работа явно е от охладителя но не мога да си обясня защо не протече масло след като направих байпас на антифриза.
    Възможно е само при определени условия (температура и налягане) де се отваря "пробойна" в охладителя. Покарай известно време така и ако няма мешане, сменяй охладителя. Междувременно му затапи водните връзки за да не ти фиряса маслото някога и ненадейно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •