Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Запис на mp3 диск на алфа 159

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Колеги май май аз съм за бой че ви занимавам с глупости, сега разгледах книжките и се оказа че съм в някаква заблуда. Бях останал с впечатление че всичките плеари на 159 четаът mp3 ама май май не е така. Моя по картата с кода е модел Alfa 939 CD и сер.ном. BP630278158466 . След ровене се оказа че има няколко модела плеари като след модела има и някакви абривиатури като cd/mp3 или CD sb05 и тн. който при мен ги няма. Не можах да намеря инфо какво точно чете този плеар но явно съм се подвел от съществуващия надпис на дисплея ,mp3, . Ще извинявате за темата но не ми даваше мира че не мога да го накарам да тръгне. Ако някой може да го провери по серииния номер ще е ок да знам какво точно представлява плеара, защото в сайта radio code не ми излезна този модел с този сериен номер.

  2. #17
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitar Antonov View Post
    Колеги май май аз съм за бой че ви занимавам с глупости, сега разгледах книжките и се оказа че съм в някаква заблуда. Бях останал с впечатление че всичките плеари на 159 четаът mp3 ама май май не е така. Моя по картата с кода е модел Alfa 939 CD и сер.ном. BP630278158466 . След ровене се оказа че има няколко модела плеари като след модела има и някакви абривиатури като cd/mp3 или CD sb05 и тн. който при мен ги няма. Не можах да намеря инфо какво точно чете този плеар но явно съм се подвел от съществуващия надпис на дисплея ,mp3, . Ще извинявате за темата но не ми даваше мира че не мога да го накарам да тръгне. Ако някой може да го провери по серииния номер ще е ок да знам какво точно представлява плеара, защото в сайта radio code не ми излезна този модел с този сериен номер.
    Отпред под отвора дето се пъха диска пише ли mp3 ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Отпред под отвора дето се пъха диска пише ли mp3 ?
    Не само на дисплея се вижда като опция като го огрее слънцето. Реално никаде на плеара не е написано че чете mp3

  4. #19
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Не мога да потвърдя за твоя, но съм виждал на 159 под отвора дето се пъха диска надпис mp3.Така,че май нямаш тази опция (екстра)
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Не мога да потвърдя за твоя, но съм виждал на 159 под отвора дето се пъха диска надпис mp3.Така,че май нямаш тази опция (екстра)
    Еми май май и аз съм виждал така че постъпих малко беотговорно като пуснах темата преди да съм се поинтересувал какво реално ми чете плеара. Ще прощавате за загубеното време. Ще си записвам обикновенни CD и няма да имам ядове.
    Благодаря на всички който се включиха в темата

  6. #21

    Default

    1. Има писано за CD player на 159-ката, но не сте го намерили.Дори е подробно обяснено как да се правят записите :

    А) за CD четеца
    и

    Б) за CDC - CD changer-a .Има разлика както в наименоването, така и броя песни/записи, а също и в начина им на запис.


    В тази тема ако четете внимателно, последователно и подробно има обяснено как да се направи запис, така че да може да се плейва/възпройзвежда от CD player-а на 159-ката: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=77687

    2. CD -то вътре в купето няма начин да не чете МП3-ки.То ако това не чете и възпроизвежда какво друго ще чете и възпроизвежда?!!

    3. Трето да добавя и аз- преди 10-на дни си правих записи на CD - maxel или подобна марка бяха, от най-евтините = 40 стотинки бройката/ 750MB.

    Аз винаги си записвам с моята програма от лаптопа която е законна/лицензирана и ми е дошла заедно с лаптопа- Easy Media Creator 10 LJ .

    Лаптопа е купен 2010 год. май месец.

    С BluRay четец +DVD четец/записвачка +CD четец/записвачка. Комбинарано устройство е.

    Как записвам:

    Има два варианта:

    -Първият е на "Audio CD" програма/режим - за този пише че е универсален и тръгва на всеки един CD payer. Вярно е тръгва - проблемът е че самата програма наименова всяка една отделна песен като TRACK 1, TRACK 2 и така докато успее да запълни диска, като

    Вторият проблем е че този начин заема много място, защото оставя вероятно по-големи празнини и заема повече място при запис, поради което съм успял на един диск да запиша максимум 18 песни ...

    Този начин на запис го чете и CD-то вътре в купето(аз съм със преди фейслифтовата/старата навигация, но е ъпдейтната до последната софтуерна версия), чете го и CD чейнджъра в багажника.
    Чейнджъра събира мисля 12 диска.
    Моят за сега съм го екипирал само с CD 2 диска, за повече ме мързи да записвам

    Този начин на запис го чете и CD-то в купето и Чейнджъра в багажника(отново да повторя за неразбралите) .

    Другият начин на запис с тази програма е в режим "Jukebox Disc" - По този начин както му зададете като ред на запис отделните песни, така ги записва на диска.
    По този начин могат да се запишат на един диск до 99 песни.На всички песни им записва изпълнителя-певец(името), както и името на песента.От аудиото на колата, включително от ръчката за чистачките мисля може да се сменя дали да изобразява името на певеца или името на песента, дължината на песента и колко време е възпроизведено от песента и остава до края или от колко време свири дискът с песните.

    Изобщо вторият начин на запис показва всичката информация на екрана на навигацията или екранчето между скоростомер и оборотомер - по избор и желание на водача.

    Проблемът на записа тип Jukebox Disc е че CD чейнджъра не вижда нито една песен и съответно според него няма записано нищо ...

    Сложил съм два диска в CD чейнджъра- един записан като AUDIO CD и вторият като Jukebox Disc - независимо от положението/реда им като дискове в кутията на Чейнджъра, CDC вижда само и единствено диска записан като AUDIO CD.


    И да завърша - записвайте CD дисковете си на най-много четвърта скорост.На 8-ма скорост или по-висока може да ги види, а може и да не ги види и да изпише ERROR.

    Аз моите дискове ги записвам най-много на 4-та скорост.

    Преди 2 години приблизително записвах карти за навигацията и без да зная оставих по дефолт записващата програма и тя ги беше записала на х8 скорост.Резултатът беше "грешка". След това повторих записът, но на 4-та скорост и започна да чете и да вижда картите на навигацията ...

    Аудио системата на 159-ката не ми е известно да чете DVD, така че не купувайте и не записвайте на DVD дискове -винаги ви дава грешка- просто не може да ги чете.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Рацер, CD аудио форматът няма файловата структура от която компютрите "разбират".
    А за да могат да боравят с него, първо го преобразуват във файлове. Това действие се нарича CD - rip. Причината заради която не можеш да записваш голям брой песни в такъв формат е в това, че след като това реално не са файлове, не подлежат и на никакви алгоритми за компресия, какъвто "продукт" е например MP3.
    Last edited by ecotronic; 13-08-2017 at 20:04.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23

    Default

    Аз ползвам CD changer emulator, който е включено към изхода за CD Changer-a. Подобен е на този: USB SD AUX adapter. Правиш на една флашка 10 папки всяка с до 100 MP3-ки и си готов...
    Last edited by ivan_petkov_stz; 13-08-2017 at 20:24.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    1. Има писано за CD player на 159-ката, но не сте го намерили.Дори е подробно обяснено как да се правят записите :

    А) за CD четеца
    и

    Б) за CDC - CD changer-a .Има разлика както в наименоването, така и броя песни/записи, а също и в начина им на запис.


    В тази тема ако четете внимателно, последователно и подробно има обяснено как да се направи запис, така че да може да се плейва/възпройзвежда от CD player-а на 159-ката: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=77687

    2. CD -то вътре в купето няма начин да не чете МП3-ки.То ако това не чете и възпроизвежда какво друго ще чете и възпроизвежда?!!

    3. Трето да добавя и аз- преди 10-на дни си правих записи на CD - maxel или подобна марка бяха, от най-евтините = 40 стотинки бройката/ 750MB.

    Аз винаги си записвам с моята програма от лаптопа която е законна/лицензирана и ми е дошла заедно с лаптопа- Easy Media Creator 10 LJ .

    Лаптопа е купен 2010 год. май месец.

    С BluRay четец +DVD четец/записвачка +CD четец/записвачка. Комбинарано устройство е.

    Как записвам:

    Има два варианта:

    -Първият е на "Audio CD" програма/режим - за този пише че е универсален и тръгва на всеки един CD payer. Вярно е тръгва - проблемът е че самата програма наименова всяка една отделна песен като TRACK 1, TRACK 2 и така докато успее да запълни диска, като

    Вторият проблем е че този начин заема много място, защото оставя вероятно по-големи празнини и заема повече място при запис, поради което съм успял на един диск да запиша максимум 18 песни ...

    Този начин на запис го чете и CD-то вътре в купето(аз съм със преди фейслифтовата/старата навигация, но е ъпдейтната до последната софтуерна версия), чете го и CD чейнджъра в багажника.
    Чейнджъра събира мисля 12 диска.
    Моят за сега съм го екипирал само с CD 2 диска, за повече ме мързи да записвам

    Този начин на запис го чете и CD-то в купето и Чейнджъра в багажника(отново да повторя за неразбралите) .

    Другият начин на запис с тази програма е в режим "Jukebox Disc" - По този начин както му зададете като ред на запис отделните песни, така ги записва на диска.
    По този начин могат да се запишат на един диск до 99 песни.На всички песни им записва изпълнителя-певец(името), както и името на песента.От аудиото на колата, включително от ръчката за чистачките мисля може да се сменя дали да изобразява името на певеца или името на песента, дължината на песента и колко време е възпроизведено от песента и остава до края или от колко време свири дискът с песните.

    Изобщо вторият начин на запис показва всичката информация на екрана на навигацията или екранчето между скоростомер и оборотомер - по избор и желание на водача.

    Проблемът на записа тип Jukebox Disc е че CD чейнджъра не вижда нито една песен и съответно според него няма записано нищо ...

    Сложил съм два диска в CD чейнджъра- един записан като AUDIO CD и вторият като Jukebox Disc - независимо от положението/реда им като дискове в кутията на Чейнджъра, CDC вижда само и единствено диска записан като AUDIO CD.


    И да завърша - записвайте CD дисковете си на най-много четвърта скорост.На 8-ма скорост или по-висока може да ги види, а може и да не ги види и да изпише ERROR.

    Аз моите дискове ги записвам най-много на 4-та скорост.

    Преди 2 години приблизително записвах карти за навигацията и без да зная оставих по дефолт записващата програма и тя ги беше записала на х8 скорост.Резултатът беше "грешка". След това повторих записът, но на 4-та скорост и започна да чете и да вижда картите на навигацията ...

    Аудио системата на 159-ката не ми е известно да чете DVD, така че не купувайте и не записвайте на DVD дискове -винаги ви дава грешка- просто не може да ги чете.
    Колега дай линк за тая тема за записите на CD за да я разгледам. Не я намерих затова пуснах нова. А линка за темата който си дал го знам на изуст защото и аз мислех да слагам такова устройство. А до това дали чете mp3 или не не знам, но при ровенето ми по сайтове и чужди форуми видях че в 159 вграждат 3( можеби 4 ) вида плеари който са ; Alfa 939 CD / Alfa 939 cd-MP3 / Alfa 939 sd 05 или нещо такова щото не ми се рови да го търся точно как беше. Колегите от другите сайтове твърдяха че имало и плеари ( предполагам като моя) които не четът mp3. Аз не съм толкова запознат защото колата я имам от 3 месеца и сега се почва човъркането хахаха. Затова ако дадеш линка към темата в която е описано за записването на CD. Благодаря предварително

  10. #25

    Default

    ОФ-ф-ф-ф...

    чети повече:
    Плеъра има една особеност, свързана със заводската система на колата - Поддържа макс. 10 папки с файлове и във всяка папка може да има макс. 100 песни. Това прави 1000 песни макс. което според мен е предостатъчно. Друго условие е папките задължително да са с имена CD01, CD02 ... CD10, a не произволни. След това от менюто на навигацията може да си преименувате всяка папка както ви е удобно. Имената на файловете нямат значение. Ето пример:
    За теб като за 159-ка без навигация не съм наясно.За тези с навигацията това което написано горе, както и това което аз съм написал.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #26

    Default

    Малко е досадно, защото превключва бавно и не изписва имената на песните. Поен при мен е така. Иначе го извеждаш в жабката ... ръгаш флашката... и горните инструкции.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06
    Alfa Romeo 33 1.5 90hp 85
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8TS

  12. #27
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Това CD ще чете ли mp3?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20170817_175343.jpg  
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  13. #28

    Default

    Рацер, CD аудио форматът няма файловата структура от която компютрите "разбират".
    А за да могат да боравят с него, първо го преобразуват във файлове. Това действие се нарича CD - rip. Причината заради която не можеш да записваш голям брой песни в такъв формат е в това, че след като това реално не са файлове, не подлежат и на никакви алгоритми за компресия, какъвто "продукт" е например MP3.
    Хайде сега посъветвай ме в кой режим и файлов формат да правя записи с тази програма (на снимката долу) за CD(навигацията) и CD чейнджъра в багажника ми, така че на диска да се събират най-много песни и да ги вижда чете/плейва както CD-то на навигацията, така и CD чейнджъра в багажника :
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Заснемане.JPG  
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    52

    Default

    Я да питам и аз за музиката... Има ли някакви ограничения и особености за фабричния извод за флашка в жабката? Колко голяма флашка? Какви папки? По колко файла и т.н.?
    Shit happens, sometimes...

  15. #30
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    Това CD ще чете ли mp3?
    Мисля, че не. Това чете mp3, пише си на него
    https://postimg.org/image/9wqr5puu7/
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •