Results 1 to 10 of 10

Thread: Скъсани шпилки на изп. колектор.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2015
    Posts
    63

    Default Скъсани шпилки на изп. колектор.

    Колеги, колата е 156 2.4 жтд., има 2-3 скъсани шпилки на изпускателния колектор. Къде в Бургас мога да отида да ми ги оправят и какви пари горе-долу би трябвало да струва??

  2. #2

    Default

    Във всеки сервиз могат да ти свършат работа стига да не са скъсани много на върте . Там вариянта сваляне на главата и при шлайфисти ... Което си е скъпо . Но все пак първо отиди при някои кадърен маистор който може добре да заваря това са вариантите . Също много е важно и от колко време е така може понеже е духала изгорели газове от там да е снижена главата или повреден испускатела ама това ще ти кажат в сервиза .

  3. #3

    Default

    имам същия проблем с една шпилка, къде ли не ходих в София и навсякъде ми говорят за сваляне на глава, баси тъпнята

  4. #4
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  5. #5
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Само много внимателно с тези екстрактори, че ако по някаква причина го скъсате задължително се минава през сваляне на главата за изваждането му. Поради тази причина никой сервиз не иска да се захване, защото е много рискова работа за малко пари.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  6. #6

    Default

    Е, за да се е стигнало до скъсване на болт или шпилка, значи че същите са здраво запекли. Тогава се процедира или с нагряване с бренер или оксижен на частта, която е вътре, или се действа с ултразвук, за да може да разбие ръждата. Чак след това се бие център, пробива се отвор и се започва с навиване на екстрактора.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  7. #7

    Default

    Май всички от писалите, само са чували за разни интервенции. Накратко, сваля се колектора, ако шпилката не излезе лесно се извиква "шпилкар" който срещу 50-100лв. на шпилка я лекува и проблема е решен.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8

    Default

    Накратко: Викате Шпилкаря, той шпилва шпилката с шпилковите инструменти, чарджи ви 50-100 лв. и се разшпилвате от кеф.

    Реално: Викате шпилкаря, фаща един огромен пробой, опира го у стърчащата или изобщо не стърчащата шпилка и го млати здраво с гоуемата вария, а през това време дима от Арда-та му люти на очите, едното око е присвито, гримасата на лицето е разкривена, като след току-що изкаран исхемичен инсулт. Фю секъндс лейтър фаща дрелката и бичи дупка у шпилката, сетне измандаHertz-ва спешъл дивайса у току-що пробитата дупка и почва парчето "Връти-Сучи".

    the cleaner, не само че сме чели научно-техническа литература, но сме и работили с тези дивайси, все пак съм завършил и машиностроене
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Накратко: Викате Шпилкаря, той шпилва шпилката с шпилковите инструменти, чарджи ви 50-100 лв. и се разшпилвате от кеф.

    Реално: Викате шпилкаря, фаща един огромен пробой, опира го у стърчащата или изобщо не стърчащата шпилка и го млати здраво с гоуемата вария, а през това време дима от Арда-та му люти на очите, едното око е присвито, гримасата на лицето е разкривена, като след току-що изкаран исхемичен инсулт. Фю секъндс лейтър фаща дрелката и бичи дупка у шпилката, сетне измандаHertz-ва спешъл дивайса у току-що пробитата дупка и почва парчето "Връти-Сучи".

    the cleaner, не само че сме чели научно-техническа литература, но сме и работили с тези дивайси, все пак съм завършил и машиностроене
    Ми ето как ше изкараш лев бе, правиш си специален заваръчен апарат, заваряш шпилката отвиваш я и прибираш парата, колко му е, учил си го не вервам да ти се опъне, ся верно ако приибеш некоя глава, на скъпа кола, може да имаш проблеми от сексуално-здравословен характер, ма кво ти пука, ученото си е учено
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #10

    Default

    Не, благодаря, към момента сексуалния елемент е чивтосване на нули и единици и съм доволен от заплащането и не мисля да сменям амплоато, нека на Шпилкаря г-н Баро с футуристичния мотор да му лекува върешните хемороиди с кожения екстрактор.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •