Results 1 to 12 of 12

Thread: Умря ми парното!!!

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    68

    Default Умря ми парното!!!

    Вчера закарах колата на автомивка, и след като минах 100 метра след измиването парното просто спря :wazuup: ?Най-лошото бе, че колата беше цялата замръзнала от водата и едвам се прибрах! Проверих бушона, нищо видимо...някакви идеи, и къде да я закарам да я погледнат...Вантотрейд???
    Дали това, че ми напръскаха таблото и уредите с препарат може да е оказало някакво влияние ама не ми се вярва. сега точно в най-големия студ ли трябваше да стане
    .::Black Cloud Gang::.

  2. #2

    Default

    Има едно златно правило...колата не се мие когато темперетурата е под 0 градуса...иначе стават много готини неща.

    предполагам е попаднала вода в въздуховода за парното и тя е замръзнала...тоест не може да смуче въздух...като се стопли ще се оправи. Парното прави ли някъв звук въобще???

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Има едно златно правило...колата не се мие когато темперетурата е под 0 градуса...иначе стават много готини неща.

    предполагам е попаднала вода в въздуховода за парното и тя е замръзнала...тоест не може да смуче въздух...като се стопли ще се оправи. Парното прави ли някъв звук въобще???
    Такааа, това е хубав съвет, но идва малко късно Никакъв звук не издава, просто спря. Когато сменям вътрешно/външно се чуват клапите, както и като пусна климатика се чува изпарителя, но самия вентилатор никакъв го няма. Сега съм я оставил машината в гаража, днес сутринта нямаше промяна, утре пак ще пробавам. Дано да се окаже, че нещо е замръзнало!!!
    .::Black Cloud Gang::.

  4. #4

    Default

    Това е лошо...май ел.мотора на вентилатора е заминал.

    Сега ще инсталирам диска за 156тица и ще проверя какво пише.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Има едно златно правило...колата не се мие когато темперетурата е под 0 градуса...иначе стават много готини неща.

    предполагам е попаднала вода в въздуховода за парното и тя е замръзнала...тоест не може да смуче въздух...като се стопли ще се оправи. Парното прави ли някъв звук въобще???
    Явно и аз не го знам това правило Вчера мих и двете италянки Последствия никакви но понеже знам друго златно правило докато миеш колата на такув студ тя трябва да работи!
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    докато не се постопли малко никакво миене.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    най-честата причина е лошата връзка на буксите на вентилатора
    погледни под арматурното табло зад жабката там се намира вентилатора
    не си спомням но май на някой модели има декорративна кора така че може да се наложи да я свалиш
    вентилатора ще го познаеш веднага в него влиза една букса с 2 проводника, поразмърдай буксата и ако задуха вентилатора проблема е от там
    другото което е до вентилатора, но по навътре и по към шофьора има една джаджа която определя оборотите на вентилатора направи същата процедура и там
    ако не помогне(което не ми се вярва) проблема ти е малко по сложно откриваем
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    68

    Default

    Мерси на всички Оказа се въпросния регулатор зад жабката, което нямало нищо общо с миенето. Та въпросната джаджа беше прекъснала, та сега работи Кофтито е че е залята и не може да се рециклира и ако пак го направи... трябва нова!
    .::Black Cloud Gang::.

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa 156
    Мерси на всички Оказа се въпросния регулатор зад жабката, което нямало нищо общо с миенето. Та въпросната джаджа беше прекъснала, та сега работи Кофтито е че е залята и не може да се рециклира и ако пак го направи... трябва нова!
    Има има общо тия пичове с прахусмукачката си завират хоботчето каде ли не дееба мен ми беха изсмукали изпод стелките отпред кабела за датчика на вратата
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10

    Default

    За това аз си купих:

    1.Водоструика
    2.Парочистачка
    3.Прахосмукачка
    4.Всички налични продукти на Сонах за миене на кола...гъби, шампоани...и т.н.

    ...и вече не ходя по автомивки

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa 156
    ... Оказа се въпросния регулатор зад жабката,...
    тази джаджа гори изключително рядко и ако изгори не тръгва сама
    затова когато имаш време изкарай силовите кабели от нея и погледни клемите дали са нагорели или само не дават добър контакт

    аз съм имал случай при който от не добър контакт на клемите се беше разпоила мъжката част на клемата където се хваща на платката на въпроснният регулатор

    а въпросният регулатор фактически не е нещо супер сложно просто 2 транзистора които пускат различно количество ток
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  12. #12
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    978

    Default

    ще ме прощавате за оф топика, ама аз така и не рабрах каква е разликата между МАП и МАФ....ще ме светнете ли?

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •