Results 1 to 10 of 10

Thread: 2,4JTD na 156 struva li si

  1. #1
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default 2,4JTD na 156 struva li si

    по принцип знам че е мощен мотор и харчи сравнително малко.поръчал сам си една от Швеицария да ми докарат но все пак искам да знам дали има по този мотор някои сериозен дефект или нещо което да се чупи бързо.Чувам от приятели се разправят за кво ти е тая алфа дизелите им не били хубави турбините им бързо заминавали и т.н.Та за това искам да се обърна към вас да ми кажете освен че е мощна и ихарчи малко дали може да се разчита на него като на здрав и издражлив мотор и дали 1,9 е по добър вариант от гледна точка на здравината.Благодаря предварително !
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Доста глупости са ти наговорили. 2.4 е по-добрия вариант. Няма се притесняваш
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default mersi kolega

    dano da nqmam problem s tva motor4e
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Банкя city
    Posts
    97

    Default Re: 2,4JTD na 156 struva li si

    Quote Originally Posted by JACCOMO
    по принцип знам че е мощен мотор и харчи сравнително малко.поръчал сам си една от Швеицария да ми докарат но все пак искам да знам дали има по този мотор някои сериозен дефект или нещо което да се чупи бързо.Чувам от приятели се разправят за кво ти е тая алфа дизелите им не били хубави турбините им бързо заминавали и т.н.Та за това искам да се обърна към вас да ми кажете освен че е мощна и ихарчи малко дали може да се разчита на него като на здрав и издражлив мотор и дали 1,9 е по добър вариант от гледна точка на здравината.Благодаря предварително !
    Да не съм купил твойта ?
    Alfa Romeo 156 SW JTD 2.4/150 h.p./2003 г.
    Естествено, че колкото е по-сложен един механизъм - толкова вероятнотта от повреда е по-голяма.
    Но има и друг момент:
    - по-големия мотор предполага и по-усилена ходова част.
    - повечето резерв конски сили/въртящ момент предполагат, че средното процентно натоварване на агрегата ще е по-малко, от там и по-дълъг живот от надъхания мъник.
    Ако приятелите, които ти пълнят стаята с мухи са фенове на VW/AUDI/BMW - правят го от завист - повярвай ми. Ако не е от завист, то са "Голфаджии"
    Други подробности за разликите при автомобилите 2-ра употреба от Швейцария спрямо останалите държави няма да ти разяснявам.
    Моbile: 0884612720, ICQ# 92621498, Skype: satamototo
    Луд ужасник с 03' 156 SW 2.4 JTD Distinctive HIGH CD (ECU fine tuning by Bobo Готиното)

  5. #5
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Как така пък го измислиха , че турбините се чупели - ами гледам на Киро на 2,4 му е доста голяма турбинката и е Гарет Т25 - тия твои "приятели" ако поне малко са чували за коли - би трябвало да знаят за Гарет
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  6. #6
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    да по принцип знам че Гарет е много стабилна турбина поне за бензионожите мотори мн ги хвалят.Мерси за отзивите по темата
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  7. #7

    Default

    Коман Райл технологията за пръв път е въведена в Алфа 156 през 1997година...

    ВАГ група те първа минават на коман райл...след като помп дюзата се изчерпа като технология.

    В края на тази или началото на другата година Фиат са подготволи интересна нова технология за нас.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Коман Райл технологията за пръв път е въведена в Алфа 156 през 1997година...

    ВАГ група те първа минават на коман райл...след като помп дюзата се изчерпа като технология.

    В края на тази или началото на другата година Фиат са подготволи интересна нова технология за нас.
    Каква е тази нова технолгия?
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  9. #9

    Default

    UniAir и MultiAir

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #10

    Default Re: 2,4JTD na 156 struva li si

    Quote Originally Posted by Antaris
    Quote Originally Posted by JACCOMO
    по принцип знам че е мощен мотор и харчи сравнително малко.поръчал сам си една от Швеицария да ми докарат но все пак искам да знам дали има по този мотор някои сериозен дефект или нещо което да се чупи бързо.Чувам от приятели се разправят за кво ти е тая алфа дизелите им не били хубави турбините им бързо заминавали и т.н.Та за това искам да се обърна към вас да ми кажете освен че е мощна и ихарчи малко дали може да се разчита на него като на здрав и издражлив мотор и дали 1,9 е по добър вариант от гледна точка на здравината.Благодаря предварително !
    Да не съм купил твойта ?
    Alfa Romeo 156 SW JTD 2.4/150 h.p./2003 г.
    Естествено, че колкото е по-сложен един механизъм - толкова вероятнотта от повреда е по-голяма.
    Но има и друг момент:
    - по-големия мотор предполага и по-усилена ходова част.
    - повечето резерв конски сили/въртящ момент предполагат, че средното процентно натоварване на агрегата ще е по-малко, от там и по-дълъг живот от надъхания мъник.
    Ако приятелите, които ти пълнят стаята с мухи са фенове на VW/AUDI/BMW - правят го от завист - повярвай ми. Ако не е от завист, то са "Голфаджии"
    Други подробности за разликите при автомобилите 2-ра употреба от Швейцария спрямо останалите държави няма да ти разяснявам.
    E, това с омаловажаването на бавареца ми се струва пресилено, все пак

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •