Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Проблем с палене при 159 1.9 JTDm (150)

  1. #1

    Default Проблем с палене при 159 1.9 JTDm (150)

    Здравейте колеги, от скоро и аз съм собственик на Алфа Ромео 159 SW 1.9 JTDm 150 к.с. големия мултиджет... Като купих колата бях много доволен, и още съм, но ми изкочи един проблем. При 1-во палене за деня, когато колата си е студена, пали много трудно и даже в повечето случаи не става от 1-вия път, а чак от 2-ри че и 3-ти. Усеща се ритане в педалите и след ходене по мъките и натискане (след което 1 път си пукнах копчето на Start/Stop-а), като най-накрая запали излиза бял пушек на неизгоряла нафта от ауспуха. Ходих на няколко майстора и от всичко разбрах, че проблема може да идва от: стартер, свещи, дюзи, инжектори, проблем с някой цилиндър, горивна помпа (губене на налягане в горивото). Аз мисля че, като натисна по-силно това копче пали по-лесно, или си втълпявам, или копчето наистина прави някакви проблеми... Колата като е топла пали добре, но пак има леко ритане в педалите. Съединителя и спирачката ги държа натиснати! Мисля си сега, като е студена щом пали от третия път, зимата да не я търся въобще... Като дам на контакт индикатора за подгревните свещи изгасва веднага (то не се знае дали греят де), и като изчакам да спра да чувам горивната помпа сякаш пали една идея по-добре. Моля помагайте, благодаря предварително!
    Last edited by No_limits_Alfa; 24-08-2017 at 16:57.
    Алфа Ромео 159 SW, 1.9 JTDm (150)

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by No_limits_Alfa View Post
    Здравейте колеги, от скоро и аз съм собственик на Алфа Ромео 159 SW 1.9 JTDm 150 к.с. големия мултиджет... Като купих колата бях много доволен, и още съм, но ми изкочи един проблем. При 1-во палене за деня, когато колата си е студена, пали много трудно и даже в повечето случаи не става от 1-вия път, а чак от 2-ри че и 3-ти. Усеща се ритане в педалите и след ходене по мъките и натискане (след което 1 път си пукнах копчето на Start/Stop-а), като най-накрая запали излиза бял пушек на неизгоряла нафта от ауспуха. Ходих на няколко майстора и от всичко разбрах, че проблема може да идва от: стартер, свещи, дюзи, инжектори, проблем с някой цилиндър, горивна помпа (губене на налягане в горивото). Аз мисля че, като натисна по-силно това копче пали по-лесно, или си втълпявам, или копчето наистина прави някакви проблеми... Колата като е топла пали добре, но пак има леко ритане в педалите. Съединителя и спирачката ги държа натиснати! Мисля си сега, като е студена щом пали от третия път, зимата да не я търся въобще... Като дам на контакт индикатора за подгревните свещи изгасва веднага (то не се знае дали греят де), и като изчакам да спра да чувам горивната помпа сякаш пали една идея по-добре. Моля помагайте, благодаря предварително!
    И на това му казваш-много доволен!!!?Виж си корекцията на дюзите, ако не сте я гледали при покупката?Напиши от кой град си за да те насочат към добър сервиз.
    Last edited by stu; 24-08-2017 at 17:09.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #3

    Default

    Гледахме ги след купуване и колби им слагахме, добре са, само едната не беше вписана, тя е и белязана, ама и като я вписахме в компа, същата работа... От Търговище съм!

    ---------- Post added at 17:16 ---------- Previous post was at 17:10 ----------

    А и да добавя, може ли кола с проблем в цилиндър да върви със 180 км/час без проблем? На дали е от цилиндър... Аз казвам майсторите какво викат, то не значи, че проблема е с всичко изброено, може да е от горивна помпа само... Сипвах масло за Щилка в горивото уж да оправи помпата ако не е наред - нищо не стана...
    Алфа Ромео 159 SW, 1.9 JTDm (150)

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by No_limits_Alfa View Post
    Гледахме ги след купуване и колби им слагахме, добре са, само едната не беше вписана, тя е и белязана, ама и като я вписахме в компа, същата работа... От Търговище съм!

    ---------- Post added at 17:16 ---------- Previous post was at 17:10 ----------

    А и да добавя, може ли кола с проблем в цилиндър да върви със 180 км/час без проблем? На дали е от цилиндър... Аз казвам майсторите какво викат, то не значи, че проблема е с всичко изброено, може да е от горивна помпа само... Сипвах масло за Щилка в горивото уж да оправи помпата ако не е наред - нищо не стана...
    Добре де, ако е от помпата няма ли да се разбере с мес-налягане цел и реално?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #5

    Default

    Как с мес-налягане цел и реално? Не те разбрах съжалявам, единственото, което съм пробвал с помпата е това с маслото от Щилка...
    Алфа Ромео 159 SW, 1.9 JTDm (150)

  6. #6
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Аз имах абсолютно същия проблем с трудно палене и изпушване отзад - в бяло ... и се оказаха 3 дюзи .. На МЕС се виждат като я закачите.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  7. #7

    Default

    Аха, МЕС е програма за диагностика явно... Сега разбрах, мерси! Ние я закачахме, обаче не мога да ти кажа с каква програма... Имах идея да отида в Ауто Италия там да я закачат, дали ще сбъркам?
    Алфа Ромео 159 SW, 1.9 JTDm (150)

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #9

    Default

    Аз имах подобен проблем с колата от подписа когато я взех нямаше проблеми но след около година започна да прави както твоята първото палене за деня беше тегаво първо припалваше и гаснеше мислех си за проблемни дюзи.След време аз с един приятел започнахме да разглобяваме колата за премахване на вихрови клапи също премахнахме егр и дпф и сменихме ангренажа и водната помпа след тази намеса все едно е друга кола вече го няма това трудно палене и колата стана по пъргава в ниските обороти според мен проблема при теб е от вихрови клапи егр или дпф. Дано съм бил полезен.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  10. #10
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    А бе и при мен е така на 3 дни 1 път ми изпушва сутрин и то само като е студена. Майстора каза ,че някоя дюза остава отворена и ,докато не изтика излишната нафта от цилиндъра сутрин пуши малко бяло. И аз мисля ,че не е от загуба на компресията защото 240 ги правя доста доволно. Аз слагах добавка за дюзи на бардал и се оправи за месец някъде и след добавката си сложих масло за щилка да смаже малко тези дюзи ,но едната не е в норми та мисля да я пратя в София казаха ми ,че цената на дюза варира от 180-300 лв за бройка и мисля ,че ще трябва да сменя разпръсквач. Притеснявам се да не пикае много и да пробие буталото
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  11. #11

    Default

    И моята сутрин изпушваше бяло и мислех че са дюзи но сега нямам проблеми с палене и няма изпушване.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  12. #12

    Default

    Да не би пък ЕГР-а и ДПФ-а да са ми запушени... Ще пробвам да сипя една добавка за ДПФ да видим какво ще стане... Мерси за мненията колеги!
    Алфа Ромео 159 SW, 1.9 JTDm (150)

  13. #13
    Младши алфист r3p71l3's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив / Смолян
    Posts
    9

    Default

    Какво стана колега, какъв се оказа проблема?
    Преди няколко дни си купих 159 2,4 и при мен е съшщата работа от тази сутрин.
    Моля някой от пловдив да ме насочи към качествен сервиз за обслужване, проверка и смяна на каквото има по колата да се прави.
    Мерси предварително.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD 150hp
    Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 200 hp

  14. #14
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Хубаво е всички вие първо да си проверите ЕГР-те дали не са заспали полу-отворени.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  15. #15
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by r3p71l3 View Post
    Какво стана колега, какъв се оказа проблема?
    Преди няколко дни си купих 159 2,4 и при мен е съшщата работа от тази сутрин.
    Моля някой от пловдив да ме насочи към качествен сервиз за обслужване, проверка и смяна на каквото има по колата да се прави.
    Мерси предварително.
    При Вальо или Любо е твоето място за обслужване и тн. !
    0889211631 и 0896370074
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •