Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с ABS и Климатик ECU

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default Проблем с ABS и Климатик ECU

    Добър ден извинявам се ако имало вече такава тема проблема ми е следния.
    Карам alfa 156 1.6 1997г.
    Проблема е следния първоначално докато си карах ми изчезна километража и светна ABS и ръчната спърачка разбрах че е проблем с модула и всяка сутрен докато загрее колата този проблем го няма но след като мина около 70 градуса и ABS модула загрее проблема пак се появява най вероятно или лоша връзка или лоша спойка в модула.
    НО 1 ден по късно и ECU на климатика ми направи проблем посоките спря да ме слуша и немога да се свържа с модула втзможно ли е проблема и на двете неща да е общ и ако е общ къде мога да търся този проблем.

    Ще сам ви много благодарен ако можете да ми помогнете.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Почисти и притегни мощните ел. връзки около плюсовата клема на акумулатора. Там е най-вероятно причината за проблема ти.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default

    не е от там проблема гледах от аутодата дават за abs модула че има 2 клеми с постоянен + от акумулатор и 2 с постоянен - и клема която при включване на контакт също трябва да има + всичко е налипно но странното е че когато направи проблема с abs не мога да се свържа и с двата модула питам се къде е общото

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На първо време да оставим настрана климатика.

    Да разбирам ли, че когато всичките захравнания на ABS - а (в т. ч. - и връзките му към шаси) са налични, не можеш да се свържеш с него?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default

    Значи това го меря на извадена букса на самата букса и да немога да се свържа с него

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Няма причина да не можеш да се свържеш с ABS - а, ако всичките му захранвания са налични и ако K - линията му излиза коректно на диагностичната букса, освен ако самата централа не е фирясала.

    Меренето при откачена букса не е релевантно. Трябва да мериш захранванията и връзките към шаси при включена централа. Ако това е невъзможно, поне премери въпросните захранвания под товар, примерно с пробна лампа. Подозирам, че някоя от всичките тези вериги "кляка" и е много вероятно е това да е някоя от връзките към шаси.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    А докато не е загряла колата защо не се вържеш?

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default

    Проблема го реших като свалих ABS централата и я отворих и ясно си личеше единия разпоен пин но беше невъзможно да го запоя и зареди това направо сменям централата.
    А в връзка с климатика проблема с врътките за посоките е счупен пин на моторчето и от там дава грешка в един момент и иска смяна но с свалена ABS централа спокойно се свързвам с климатика незнам това какво общо има.


    Благодаря на всички за отделеното внимание.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •