Results 1 to 11 of 11

Thread: Няколко въпроса относно покупка

  1. #1

    Default Няколко въпроса относно покупка

    Значи карам 147jtd 140 коня но смятам да я сменям.Гледах по автосалони и изчетох раздела ,ако може да ми поясните някои неща.
    Първо насочил съм се към tct 170 коня но се колебая дизел или бензин.Интересува ме някой с дизел премахвал ли е DPF и EGR и ако не дали има проблеми с това.Както и дали може да се мине преглед ако са премахнати.Тук в Чехия мисля че не може да се мине преглед.Колегите от други форуми ауди субару бмв масово реват от проблеми с DPF.Друго интересува ме багажника дали е голям - на 147 за дълго пътуване багажника се пълни до дупка с багаж за трима.Тази система alfa DNA само двигателя ли коригира или и окачването?Диференциала не е ли Q2 уж електронен какво значи това.Колата има ли актуална навигация и по точно какви точно екстри има-съквартиранта си взе преди 2 дни skoda superb 103kw 4X4 DSG 2013 и съм изненадан какви неща има.Ами засега това.Благодаря.

  2. #2
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Аз бих препоръчал бензина. Тука има колега с такава и е с доста добър разход. Дизелът ако караш над 30000км на година според мен има смисъл. Отделно имаше чат пат някви драми с 2.0 JTD. А и си е по-сложен мотор като цяло. Ако ти дойде бензина много като разход, слагаш еднин ГИ и пей сърце
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  3. #3

    Default

    СуперБ на Шкода все пак е от по висок клас,нормално е да има доста екстри


    Quote Originally Posted by consult View Post
    Значи карам 147jtd 140 коня но смятам да я сменям.Гледах по автосалони и изчетох раздела ,ако може да ми поясните някои неща.
    Първо насочил съм се към tct 170 коня но се колебая дизел или бензин.Интересува ме някой с дизел премахвал ли е DPF и EGR и ако не дали има проблеми с това.Както и дали може да се мине преглед ако са премахнати.Тук в Чехия мисля че не може да се мине преглед.Колегите от други форуми ауди субару бмв масово реват от проблеми с DPF.Друго интересува ме багажника дали е голям - на 147 за дълго пътуване багажника се пълни до дупка с багаж за трима.Тази система alfa DNA само двигателя ли коригира или и окачването?Диференциала не е ли Q2 уж електронен какво значи това.Колата има ли актуална навигация и по точно какви точно екстри има-съквартиранта си взе преди 2 дни skoda superb 103kw 4X4 DSG 2013 и съм изненадан какви неща има.Ами засега това.Благодаря.

  4. #4

    Default

    Тук в Чехия се карат много шкоди и държат цена.Предпочитат ги пред ауди и фаулве незнам защо,но просто не ме теглят като коли.Приоритетите ми са колата да се държи зимата добре тук чистят но в бг всички знаем какво е,поддръжката да е нормална имам предвид с оригинални масла и части рабира се и да има поне елементарни екстри за модела.Държа да е автоматик.Май е това.

  5. #5
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by consult View Post
    ...Тази система alfa DNA само двигателя ли коригира или и окачването?Диференциала не е ли Q2 уж електронен какво значи това.....
    Начи глей сега:
    1. На TCT като поведение мен бензина ме кефи повече. На 2.0 JTD му няма нищо, освен, че маховика му е скъп, ама той и бензина е с двумасов. Дизела гори малко почти винаги, бензина гори малко ако го караш леко. Като цяло дали дизел или бензин, според мен зависи кое теб те кефи повече.
    2. Премахването на DPF и EGR, дори да можеш да минеш преглед, според мен е пълна простотия, ама ти си знаеш.
    3. Багажника е осезаемо по-голям от на 147, сега дали събира за 4-ма или за 5-ма зависи от хората, дестинацията и продължителността на пътуването, ама е за повече от 3-ма
    4. DNA променя картата на двигателя, твърдостта на волана, настойките на диференциала, настройките на префил системата на спирачките и настройките на тракшън контрола... И май тва е, може да има още нещо, ама трябва да го видя като съм в колата. На Жулиета не се предлага активно окачване, така че то не се променя в различните режими.
    5. ЕQ2, означава, че не е истинско (механично) Q2, а се имитира такова електронно през модула за VDC-то, ама върши достатъчно добра работа.
    6. Какви точно екстри има много зависи от нивото на оборудване и от пазара за който е произведена, но като цяло, ако в СуперБ 2013-та си бил изненадан от екстрите и в тая ще си изненадан
    Last edited by Sm0k; 11-09-2017 at 04:16.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  6. #6

    Default

    Аз мога да се включа за багажника. Не е от най-големите, но аз лично успях да отгледам бебе с тази кола, като товарех количката и какви ли не още неща за бебето като тръгнехме някъде извън града. Нормално голям е за класа си.
    Това, което много ми харесва в колата е 60л. резервоар при бензина. Успявам да си заредя на границата, да измина към 600км в чужбина и да се прибера до България с един резервоар. Самият салон също е много приличен. Това, което на мен ми липсва при моята е екран на таблото, но се преживява. Те след фейслифта май сложиха някакъв екран де. И навигация ми липсва, но тогава такава си я купих. Моя си е вината. Иначе смесен салон за мен е оптимално решение и материалите на салона са качествени. За 5г и 100 000км, салонът няма никакви дефекти. Както се казва като нов си е. И определено като седнеш в колата, макар и вече стара, усещането в нея си е като за нова (като изключим липсата на екран) и бих добавила дори премиум.
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 170 (2012)
    Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDM 180 (2017)

  7. #7

    Default

    Ключ!
    Преди около месец си купих чисто нов Hyundai Kona 1,6t-gdi 2WD.Колата е просто уникална.

  8. #8

  9. #9
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Честито! Изглежда футуристично.

    Чудя се само, как им се разбира кое е предница, кое е задница на тия коли!?
    Търсил съм надписи, няма...
    Last edited by Speeder; 17-03-2020 at 11:44.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  10. #10

    Default

    Мерси.Може и да ти е смешно но на живо колата наистина изглежда доста добре.Алфата замина при сина,за 4 години няма да коментирам какво съм сменял,но общо взето съм доволен,като за 12 годишна кола внос от Италия с много неизвестни.Никога не съм очаквал че кола 1,6 бензин с турбо с автомат с два съединитела може да върви толкова много.Плюс това има един куп сензори радари и камери и доста са се постарали откъм безопастност.Жената настояваше за по-голяма кола,аз бях избрал Жулиета.Да ти кажа честно никак не съжалявам за избора вече е на 970км.(Имах БМВ 525 бензин,така че мога да преценя кое колко върви даже и за един път като се кача да карам нещо.)

  11. #11
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Всички следващи мнения не по темата са преместени в нова тема в раздел "Общи приказки".
    Пазете се и бъдете здрави!

    Линк за новата тема :
    Цък тука
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •