Results 1 to 10 of 10

Thread: Вихрови клапи 2,4jtd

  1. #1
    Болен алфист marto92's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    77

    Default Вихрови клапи 2,4jtd

    Здравейте колеги,знам че има доста такива теми,но неможах да намера отговори на моите въпроси в тях.Колата е 159 2,4 200 коня с метален колектор,решил съм да махам вихровите клапи,днес ги видях върху колектора с една обща шина,въпроса ми чисто образователно е какво движи тази шина,защото при мен тя беше пред изпадане и не видях никъде мотор,които да я движи.Другият ми въпрос е когато сваля колектор и извадя клапите само дупките отгоре на колектора ли се затапват и като цяло каква е процедурата,предполагам че когато го сваля ще ми стане ясно какво да прав,но все пак.Благодаря предварително!
    Алфа Ромео 145 1.4ТС

  2. #2
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Изглежда лесно премахването на клапите, НО не е !!!
    Хамалогията е много !
    Разглобява се агренажа, помпата високо налягане и още куп работи.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #3

    Default

    Ето за какво става дума в няколко снимки при мен как направи човека нещата. Затапва се още един отвор(от страната дето Вовата е показал със стрелка).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0115_2.jpg   DSC_0116_2.jpg   DSC_0117_2.jpg   DSC_0118_2.jpg   DSC_0120_2.jpg  

    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Не виждаш моторчето което ги движи, защото е отдолу на 5ти цилиндър, там клапата е преходна, както снимката на Вовата. Бръкни с ръка и ще го напипаш.
    Аз правих тази процедура на моята кола, като цяло не е много приятна манипулацията защото има доста разглобяване. Дадох колектора на стругари, направиха ми резби и тапи, които залепих с лепило за резби за всеки случай. Други колеги слагат тапи за блок, които вършат същата работа. Вихровите клапи се избиват лесно, през отвора на всмукателния подбутваш с отвертка и излизат нагоре. Естествено и почистване до блясък преди монтирането.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5

    Default

    Не знам ,защо не можах да си редактирам поста,че пропуснах една снимка...но здраве да е.
    Не е хич малко работата,въпреки че само гледах отстрани
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 21245481_2332841843606737_132807789_n.jpg  
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Изглежда лесно премахването на клапите, НО не е !!!
    Хамалогията е много !
    Разглобява се агренажа, помпата високо налягане и още куп работи.
    Верно е пипкаво, ама ангренажа не се разглобява.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  7. #7
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Верно е пипкаво, ама ангренажа не се разглобява.
    И как така го реши? Щото си мислиш, че като си видял един мотор - твоят 1.9 и всички са така? Не обърквай хората с невярна информация. За да излезе колектора на 2.4, без вандалщини и самата алуминиева конзола, на която седи ГНП-то се отхлабва, да мръдне 1-2 см, за да излезе колектора от шпилките на главата.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #8
    Младши алфист imbecile's Avatar
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    Ако не ме лъже паметта в една тема в alfaowner коментираха, че има начин да се махне колектора на 2.4 значително по-лесно....ама от втория път Първия се минава по каналния ред и се махат шпилките, след това с болтове. Колко има смисъл в това и колко е коректно е съвсем друга тема.
    2010 Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm 154kW, затапен EGR, премахнати "пеперуди"

  9. #9
    Болен алфист marto92's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    31
    Posts
    77

    Default

    Ясно колеги,благодаря,ангренажа не е проблем,защото взех колата преди 1 седмица нов внос и така или иначе ще се сменя,въпроса е че колата е на 280000 км и когато загрее хубаво започва да тресе на празен ход,гледах я на живи данни корекцията на дюзата на първи цилиндър отива на 5-6,а на пети е около 2,другите са ОК,мерих им обратна нафта и всичките са в норми,също така явно егр-а е блокирал защото седи в едно положение и не мърда,затова трябва да отстраня тези проблеми и да видя дали проблема с корекциите ще изчезне.Другият ми въпрос е старият собственик е премахнал дпф-а,за вихровите клапи,разбрах,че трябва само да оставя включен мотора за тях и всичко е ОК,а ако сложа тапи на ЕГР-а и го остава включен дали ще го хване по потока на въздуха,че е затапен?Защото много не обичам софтуерните намеси.
    Last edited by marto92; 03-09-2017 at 09:44.
    Алфа Ромео 145 1.4ТС

  10. #10

    Default

    Егр-ът се изключва софтуерно иначе компютърът засича че е затапен.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •