Results 1 to 6 of 6

Thread: Тропаща/скърцаща задна лява врата

  1. #1
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default Тропаща/скърцаща задна лява врата

    Здравейте колеги! От известно време имам проблем с един дразнещ шум, породен от явно леко мърдане на вратата и триеща се в уплътненията. За известно време решавах проблема с пръскане на силиконов спрей, но уви, вече няма ефект за дълго. От 4те врати, точно на тази ограничителя на вратата при отваряне щрака ужасно силно при отваряне. Засилил съм се да го сменям, но не знам дали има шанс да е от него. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Пробвах всякакви вариантни на настройка, ефект няма.

  2. #2

    Default

    В последните постове си реших проблема с пукането и щракането,ако при теб е от това де.Има ги и нови,но аз си ги направих.....ей така,щот ми беше кеф

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=95499


    Хмм...сега виждам,че предишната тема пак е твоя.....не намери ли решение тогава?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    За съжаление силно ме съмнява да потропва от пукащия ограничител. Усеща се всякаш вратата се мести в пантите си, а луфт няма. Накрая ще отида да купя един водач, поне да съм сигурен, че е от него. Иначе твоят начин ми харесва, но се съмнявам да се справя.

  4. #4
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Свалих уплътнението на което стъпва вратата, продължава да я има тази "хлабина" при преминаване през неравност. Луфт в пантите няма, ключалката също изглежда в добро състояние. Не мога да си представя какво точно издава този досаден звук на хлабавина

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Кората на вратата.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #6
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Ще прегледам и нея, но чак до степен да се усеща всякаш леко се мести вратата ми звучи странно.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •