Results 1 to 15 of 48

Thread: ДПФ-премахване

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default ДПФ-премахване

    Здравейте,
    Реших да си премахна ДПФ-а. Въпроса ми е има ли нещо по сложно при премахването или просто го режа и слагам резонатор или тръба.
    П.с. знам, че след това и софтуерно трябва да се премахне
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  2. #2
    започва да се пристрастява goge_to's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default

    А защо премахване?! В Пловдив, а предполагам и в другите по-големи градове ги рециклират. Малко по-екологично го давайте. Ще си изтровим децата, както сме го подкарали!

  3. #3
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Не знам колко е ефективно това рециклиране.. говориш за карбон клиинър предполагам?? Ами ако има възможност да ми ги почистят ще е добре и да е ефективно бих го оставил....
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Аз също съм се насочил към премахване на ДПФ и ЕГР. За мен тези неща са като рак за колата, поне по моята така съдя. Прекъснах 1 2 регенерации който са чести и сега пак ще сменям маслото,защото пусна нафтичка в него. Екологията излиза скъпо това е моя извод.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by 4ofito View Post
    Аз също съм се насочил към премахване на ДПФ и ЕГР. За мен тези неща са като рак за колата, поне по моята така съдя. Прекъснах 1 2 регенерации който са чести и сега пак ще сменям маслото,защото пусна нафтичка в него. Екологията излиза скъпо това е моя извод.
    Ами стреми се да не прекъсваш регенерациите и няма да имаш проблеми,ако ДПФ е изряден де.Аз така правя,даже си имам и една хухавела,която ми свети в процес на регенериране
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    EGR и DPF са само за екология, с нищо не помагат на двигателя, напротив пречат. Все едно човек да тича с пративогаз. Тези които са ходили в казарма знаят какво е. Спор няма, че чистият въздух е много по важен от това колата да върви по добре, но......
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

  7. #7

    Default

    И при мен ДПФ-а си е наличен и работи, но аспуха е черен ..

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  8. #8
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Колеги, ДПФ-а регенерира ли се при каране предимно в града?-защото ми се събра доста градско към 300-400 км и се е запушил на 90% е и колата и мн мудна...ще му пускам регенерация май с MES-a..
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  9. #9
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    Колеги, ДПФ-а регенерира ли се при каране предимно в града?-защото ми се събра доста градско към 300-400 км и се е запушил на 90% е и колата и мн мудна...ще му пускам регенерация май с MES-a..
    Регенерира се няма проблеми. При мен си я прави на 400-500 км, но трябва да го следиш и като започне регенерация да я караш над 2000 оборота (тя продължава около 10 минути).
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  10. #10

    Default

    Или да не я гаси,докато не я завърши. В движение с повечко газ е по-добре, по-лесно изхвърля саждите...но ако няма възможност и на място става.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11

    Default

    Колеги да използвам темата да попитам за проблем след премахване на ДПФ. Премахнат е физически и уш софтуерно. На таблото изписва грешка за дпф, а на компа няма грешки? Идеи?

    п.с Забравих да кажа, че отначало минах около 400км без никакви проблеми и след дълъг престой без палене се появи грешката на таблото. Освен премахване на дпф са премахнати вихровите клапи, егр и е направен ремап. 159 2.4 200к.с
    Last edited by d1lian; 28-03-2018 at 21:34.

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •