Results 1 to 4 of 4

Thread: Carbon cleaner?

  1. #1
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default Carbon cleaner?

    Някой възползвал ли се е от този вид услуга?
    Усеща ли се някаква промяна?
    Зачетох се и ми стана интересно дали при вас има ефект та да се възползвам и аз
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  2. #2
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Преди около месец минах през въпросната процедура. През цялото време стоях там и наблюдавах. Гледал съм клипове как колите, по време на процедурата пушат сериозно и уж изхвърлят всичко през ауспуха. При мен нямаше нищо подобно, колата не изпуши грам, нищо........ чист въздух. Форсират за около 20 мин на около 3000 оборота и това е. Същото се получава и като караш по магистралата. Аз не усещам никаква разлика, нито в разхода, нито във вървенето, нито в шума на мотора. По принцип имам леки проблеми с дюзите и се надявах ,че е възможно да има проблем с разпръсквачите, та реших да пробвам преди да вляза в някакви по сериозни ремонти. Ефект нулев, но това помага само по трасето на въздуха. Колектори, клапани, цилиндри, разпръсквачи, турбина, ДПФ...... явно там всичко си ми е наред, но пък дизел да няма никакъв нагар и да не изхвърли абсалютно нищо........ колата ми е на 235 000 км. Не знам, това е личното ми мнение и се отнася за моя автомобил. При други колеги може и да е имало ефект. Между другото малко се издразних, че фирмата при която ходих, без да ме питат са снимали колата ми и са я качили в сайта си като реклама. Не се вижда Рег. номер и за това не се обаждах да се разправям. Но според мен беше редно да поискат съгласието ми.
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    burgas
    Posts
    47

    Default

    Аз също прекарах колата през тази процедура, но единствената разлика, която усетих е по - лекото стартиране на двигателя както топъл, така и студен. дали и какво е почистено не мога да кажа, разхода не ми се намали, пъргавината също не се промени. единствено по-лекия старт на двигателя.
    Alfa 156 1.9 JTD 105
    Alfa 159 1.9 JTDm 150

  4. #4
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Хм.. Такива хвалби има по ревютата но при вашата практика констатирате почти никакъв ефект.
    Благодаря! За сега няма да минавам през тази процедура
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •