Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Бъдещ член

  1. #1

    Default Бъдещ член

    Здравейте колеги,
    казвам се Николай, скоро време ще сменям марката. Спрял съм се на Алфа Ромео .. има няколко модела, които ме грабват 156 и GT. Незнам как е обслужването в сравнение с моята но гледам конкретно 1.9. jtd (150) и 2.4 jtd ( 138 мисля че беше) не съм запознат с кодовете на двигателите и в каква мощност варират 1.9 и 2.4 моторите според годината на производство. Кой от двата мотора е по-надежден какъв е разхода между двата? И кое е за предпочитане Gt или 156?

  2. #2

    Default

    2.4 може да е 136, 140, 150, 175
    1.9 може да е 105, 110, 115, 140, 150 и 170

    2.4 има хубав звук (за дизел), но и гори повече. Според мен звука не си заслжава 3-4 лева в повече на 100км, затова ти препоръчвам да си вземеш 1.9. 140 или 150 коня, няма голямо значение. 170 са твърде скъпи, иначе са хубави.

    2.4 136 те съветвам да го избягваш. Много стар е вече и почти всички екземпляри са убити от каране, горят ужасно много, тракат им веригите и не вървят.
    175 не е лош, но из форума пишат че му е слаба кутията.

  3. #3
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    И кое е за предпочитане Gt или 156?
    Тва е все едно да питаш кое е за предпочитане от BMW 3-ка седан и 3-ка купе
    Двете коли са еднакви, като платформа, окачване и основни компоненти, двигателите които се слагат в тях са еднакви поколения, оборудването им е сходно, дори между 156 и GT и багажното простанство е сходно. Като цяло са 156, 147 и GT са една и съща кола с 3 различни шасита, така че зависи дали ти предпочиташ купе с 2 врати или седан с 4 и коя те кефи повече на вид и като си седнал вътре, другото е все там
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  4. #4

    Default

    Не искам да правя реклама, но сега съм с Е класа 4 врати. Колата е огромна (дори комбитата на ауди и бмв малеят до моята) и не е практична за града .. почти 3 години съм в София и вече е изнервящо с парко местата... возията е хубава .. но разхода и поддръжката са леко скъпички. Пък е и стара кола (97-ма година). Твърдо съм решил да е Алфа Ромео много се колебаех между GT и 156 ... сега след като споделихте мнение за 2.4 мотора... твърдо решавам 1.9 (150) ... двоумя се... и двете са красиви на външен вид, но има и друго.... Тъй като съм млад и ме влече музиката.... обема на 156 сякаш е една идея по-голям и това ще влияе на музиката. Но това не е от толкова голямо значение .... благодаря Ви за отделеното време. До октомври месец ще се похваля какво съм взел... въпреки, че за съжаление разполагам с едва 3500 лв... но ще се измисли и нещо за някой друг лев ... незнам как вървят цените (реалната) съобразно със състоянието ... но предполагам че за тези паир ще се намери нещо читаво (или поне евтино ще се оправят бакиите ако е нов внос)

  5. #5
    започва да се пристрастява TheTorpedo's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София/жк Младост
    Posts
    86

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    Не искам да правя реклама, но сега съм с Е класа 4 врати. Колата е огромна (дори комбитата на ауди и бмв малеят до моята) и не е практична за града .. почти 3 години съм в София и вече е изнервящо с парко местата... возията е хубава .. но разхода и поддръжката са леко скъпички. Пък е и стара кола (97-ма година). Твърдо съм решил да е Алфа Ромео много се колебаех между GT и 156 ... сега след като споделихте мнение за 2.4 мотора... твърдо решавам 1.9 (150) ... двоумя се... и двете са красиви на външен вид, но има и друго.... Тъй като съм млад и ме влече музиката.... обема на 156 сякаш е една идея по-голям и това ще влияе на музиката. Но това не е от толкова голямо значение .... благодаря Ви за отделеното време. До октомври месец ще се похваля какво съм взел... въпреки, че за съжаление разполагам с едва 3500 лв... но ще се измисли и нещо за някой друг лев ... незнам как вървят цените (реалната) съобразно със състоянието ... но предполагам че за тези паир ще се намери нещо читаво (или поне евтино ще се оправят бакиите ако е нов внос)
    Ако бюджета ти е само 3500лв по-добре 156, ГТ за тия пари трудно ще намериш читаво или без забележки. Успех в търсенето и дано случиш!
    Alfa Romeo Brera 2.4JTD 260 whp

    Alfa Romeo 147 Q2 1.9 JTDm 16V 273whp - EX

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    Не искам да правя реклама, но сега съм с Е класа 4 врати. Колата е огромна (дори комбитата на ауди и бмв малеят до моята) и не е практична за града .. почти 3 години съм в София и вече е изнервящо с парко местата... возията е хубава .. но разхода и поддръжката са леко скъпички. Пък е и стара кола (97-ма година). Твърдо съм решил да е Алфа Ромео много се колебаех между GT и 156 ... сега след като споделихте мнение за 2.4 мотора... твърдо решавам 1.9 (150) ... двоумя се... и двете са красиви на външен вид, но има и друго.... Тъй като съм млад и ме влече музиката.... обема на 156 сякаш е една идея по-голям и това ще влияе на музиката. Но това не е от толкова голямо значение .... благодаря Ви за отделеното време. До октомври месец ще се похваля какво съм взел... въпреки, че за съжаление разполагам с едва 3500 лв... но ще се измисли и нещо за някой друг лев ... незнам как вървят цените (реалната) съобразно със състоянието ... но предполагам че за тези паир ще се намери нещо читаво (или поне евтино ще се оправят бакиите ако е нов внос)
    Проблем с паркоместата... Тогава си купи 147-ца, 156-цата си е големшка.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  7. #7

    Default

    Ами мой колега кара 156.. като спра до него моята с около 40/50 съм стърчи ... И двете са седани но немеца е прекалил ... Тогава я взех за да се нарадвам на возия и чак сега ми идва акъла да търся компактност икономичност и ниска поддръжка. За 147 четох тук че окачването е скъпо и след зимния сезон има проблеми с тампоните ... Не мога да си позволя всяка година да я вкарвам в бокса и за това питах за 156 и GT ... Иначе се продава едно Gt до централен софийски затвор (нов внос ) за 3800 и все се каня да ида да го видя

  8. #8

    Default

    GT-тата ги гледам от няколко месеца и под 6000 лева свестно няма.
    Дори и тея за 6000 са съмнителни

    Окачването е едно и също на 156, 147 и ГТ. И не е скъпо. Не е и здраво.

    147 не си заслужава според мен. По-скъпи са от 156, а не предлагат нищо повече, даже са по-долен клас.
    За тея пари дето имаш търси 156.
    1.9 115 , 140 или 150 коня.
    Може и бензинова 1.8 / 2.0 с газ - 144 или 155 коня. Като пари излиза по-евтино от дизел.

  9. #9
    започва да се пристрастява TheTorpedo's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София/жк Младост
    Posts
    86

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    Не искам да правя реклама, но сега съм с Е класа 4 врати. Колата е огромна (дори комбитата на ауди и бмв малеят до моята) и не е практична за града .. почти 3 години съм в София и вече е изнервящо с парко местата... возията е хубава .. но разхода и поддръжката са леко скъпички. Пък е и стара кола (97-ма година). Твърдо съм решил да е Алфа Ромео много се колебаех между GT и 156 ... сега след като споделихте мнение за 2.4 мотора... твърдо решавам 1.9 (150) ... двоумя се... и двете са красиви на външен вид, но има и друго.... Тъй като съм млад и ме влече музиката.... обема на 156 сякаш е една идея по-голям и това ще влияе на музиката. Но това не е от толкова голямо значение .... благодаря Ви за отделеното време. До октомври месец ще се похваля какво съм взел... въпреки, че за съжаление разполагам с едва 3500 лв... но ще се измисли и нещо за някой друг лев ... незнам как вървят цените (реалната) съобразно със състоянието ... но предполагам че за тези паир ще се намери нещо читаво (или поне евтино ще се оправят бакиите ако е нов внос)
    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    Ами мой колега кара 156.. като спра до него моята с около 40/50 съм стърчи ... И двете са седани но немеца е прекалил ... Тогава я взех за да се нарадвам на возия и чак сега ми идва акъла да търся компактност икономичност и ниска поддръжка. За 147 четох тук че окачването е скъпо и след зимния сезон има проблеми с тампоните ... Не мога да си позволя всяка година да я вкарвам в бокса и за това питах за 156 и GT ... Иначе се продава едно Gt до централен софийски затвор (нов внос ) за 3800 и все се каня да ида да го видя

    Под секрет ще ти кажа, че 147,156 и GT ползват еднакво окачване, така че каквито болежки има 147 ще ги имат и другите два модела, но някой е прекалил като те е излъгал, че всяка зима сменяш тампони и тн. Изобщо не им е толкова слабо окачването на количките, но зависи и как я караш.
    Alfa Romeo Brera 2.4JTD 260 whp

    Alfa Romeo 147 Q2 1.9 JTDm 16V 273whp - EX

  10. #10

    Default

    По принцип ги карам като крадени ... Буквално .. има нали, пътища по които минавам, съобразявам дупките ... Но няма да сравнявам окачването на мерца с това на алфа .. ще я жаля доста .. а именно заради това искам да си взема още една ... По представителна ... На приятелката бала наближава и тя не че е фенка на Алфите. .. но съм я забелязал че също им е кефи като мен ...

  11. #11
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    За здравината на окачването най-важното е да е с читави амортисьори и пружини и кой е производителя на носачите,мойте карат двайстата си година и освен с гумените втулки други ядове няма, а и аз я карам като за последно,но по гадните пътища тръскането в някъв момент ти идва в повече( тия коли са си с такава возия ) и щеш не щеш връщаш газта.Иначе пък по някой криволичещ път кефа от поведението на колата е наистина голям,просто комфорта е на заден план. И да знаеш това не са маневрени автомобили.Бърза рейка,но с голям радиус на завиване,абе нищо общо с мерца,даже може да се каже ,че са обратното.
    Last edited by 546; 13-09-2017 at 23:53.

  12. #12

    Default

    Пределно ми е ясно ... Но алфата ще ми бъде 3-та кола и е време да започна да се грижа не само с качествени масла ... А и с акъл докато карам ... Иначе мерца го обслужвах с носачи на Febi Bilstein може би най добрите(спорна е работата между Фебито и TRW) но при TRW има много ментеливи. Незнам алфата дали ще я обслужвам с оригиналното окачване или с билстейн но трябва да го тествам първо. Иначе филтрите са задължително на Bosch а маслото на Bardahl... И старата и сегашната ги обслужвам с консумативи на тези марки .. и доста тихо работи .. а и съм забелязал горивни и маслени филтри които хем са скъпи хем се разпадат когато ги вадиш
    Last edited by Niki96; 14-09-2017 at 00:17.

  13. #13
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Човеко,аз даже не знам каква марка масло са ми сложили в сервиза,има в съответния раздел изброени доволно много "форумни " или " клубни" сервизи в които хората си бачкат съвсем коректно и са наясно с тези коли много повече отколкото предполагаш,,оставяш я там,обслужват ти я с квото се полага по устав,без излишни набутвации и нямаш грижи.Успех с избора ти желая и дано не попаднеш на някоя тотално занемарена колица с приятен за окото външен вид.
    Last edited by 546; 14-09-2017 at 06:07.

  14. #14

    Default

    По принцип е така ... Но е от значение и марката на консумативите .. аз лично предпочитам да ги изгладувам тия 20/30 лева отгоре за дадено нещо отколкото да тръгна на път и колата да влезне в авариен режим или по- лошото ... Да се скапе някъде. Иначе четох за някакъв Румен, той е нещо като поддръжник на вашите Алфи (и не само на алфите) и много го хвалите ... Което си е плюс да знаеш че има на кой да разчиташ

  15. #15
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    2.4 може да е 136, 140, 150, 175
    1.9 може да е 105, 110, 115, 140, 150 и 170

    2.4 има хубав звук (за дизел), но и гори повече. Според мен звука не си заслжава 3-4 лева в повече на 100км, затова ти препоръчвам да си вземеш 1.9. 140 или 150 коня, няма голямо значение. 170 са твърде скъпи, иначе са хубави.

    2.4 136 те съветвам да го избягваш. Много стар е вече и почти всички екземпляри са убити от каране, горят ужасно много, тракат им веригите и не вървят.
    175 не е лош, но из форума пишат че му е слаба кутията.
    ))...така и не разбрах, кой вериги им тракат на 2,4...136к.с.....

    ---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:40 ----------

    Моят съвет е.... най добри са 8- винтила, независимо дали 1.9 или 2.4........разликата е макс 1 литър в разхода.....ако е читава колата...
    п.п...много ми е интересно някой, който не е карал такава кола да дава мнение.........то затова и Алфата е набедена от кибици, който повтарят като латерна едно и също чуто на мегдана....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •