Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Проблеми 2.4 жтд

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вътре в бравите има едни микроключета и най-вероятно те правят мизерията. Вариантите са 2. Или не правят добър контакт или не се задействат винаги механично.
    За да локализираш коя е проблемната врата и дали изобщо е от това, е добре да се провери действието на въпросните ключета, като се мерят веригите им на конекторите между вратата и купето.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    За да се стигне до микроключетата. трябва ли да се сваля кората? Може ли снимка какво представлява микроключето?
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Трябва да се свали кората, бравата и бравата трябва да се разглоби. Въпросните ключета са вътре в нея. Това не е малко работа и поради това е добре първо да се провери това, което написах в предишния си пост.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    Задницата е доста нестабилна. Проблема не е от вчера, просто не съм му обръщал особено внимание защото имаше други неща по колата за оправяне. Днес на няколко пъти на хубав участък колата се разлюля стабилно. Получава се едно клатушкане от ляво на дясно. .
    При мен на прав участък нямаше проблем, каквато и да е скоростта. В завой, обаче, при по-силно накланяне задницата "потъваше" толкова гадно, че на 2 пъти на магистрала щеше да ме изхвърли от пътя. Сменихме тампони отзад и заспа. На подемник като се вдигне, доста видимо играеха и двете гуми.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  5. #20
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    За кои тампони става въпрос?
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  6. #21
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    За кои тампони става въпрос?
    Не знам точно как се водят, но майстора като я вдигне ще разбере, ако е от тях проблема, разбира се. На мерцедеси има същите, даже в каталозите излизат като за мерцедес, а не за алфа. Това поне знам аз.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  7. #22

    Default

    Шарнирни втулки се казват.

  8. #23
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Група здравейте, имам няколко въпроса пак за колата. На таблото ми свети ABS, а след 15 минути каране гасне и почва да свети ASR постоянно. Това проблем ли е? Трябва или не трябва да свети?
    Автопилота не работи. Като врътна "ключето", на таблото светне, но не работи. От какво може да идва проблема?
    Волана ми като карам на право седи леко в ляво. На реглаж ли да я карам? Благодаря!
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  9. #24

    Default

    Волана ли седи вляво, или ти го държиш вляво за да обираш дърпането надясно?

  10. #25
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Като се кара кола, седи вляво и върви направо колата.
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    Група здравейте, имам няколко въпроса пак за колата. На таблото ми свети ABS, а след 15 минути каране гасне и почва да свети ASR постоянно. Това проблем ли е? Трябва или не трябва да свети?
    Автопилота не работи. Като врътна "ключето", на таблото светне, но не работи. От какво може да идва проблема?
    Волана ми като карам на право седи леко в ляво. На реглаж ли да я карам? Благодаря!
    ABS не трябва да свети. Провери на диагностика от къде идва проблема. Най-вероятно някой от датчиците е пробил ( нарушена изолация) и за това подава сигнал за грешка. Но може и нещо в централата да е станало, за това първо диагностика за да се локализира проблема.
    Авто пилота работи при скорости над 30км/ч. Щом светва опитай да врътнеш копчето със знак + - по посока + като го задържиш натиснат и ако всичко е наред ще усетиш как колата сама се контролира. Това обаче го направи когато се движиш поне с 50км/ч.
    Може волана да е свалян и да не е сложен правилно. Иди на реглаж и там ще установят дали е така или има друг проблем - щом казваш, че перманентно стои на една страна а колата се движи направо.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  12. #27
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Сменяха ми радиатора на парното и доста неща нещо не са нарпавени както трябва. Стъклото ми се запотява. От радиатора ли е?

    Чистачките ми правят половин оборот (на половината стъкло) За ново моторче ли е? Оставих да направят празен ход, но без резултат.

    От както съм купил колата като отида на някоя бензиностанция и тръгне да се пълни пистолета доста често спира. На другите коли като гледам това не е така. Миналата седмица като ходих до морето и пълних резервоара се пълни доста време и мисля да го реша и този проблем. Някой да е имал същите проблеми? Благодаря предварително
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  13. #28
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Такаа.
    Първо - докато ти свети ABS-са, темпомата няма да работи.
    Реши си проблема, най-вероятно е датчик.
    Запотяването на стъклото говори за пропуск в охладителната система. Като забършеш с пръст, стои мазно от антифриза.
    За волана - закарай колата на стент. Вероятно, като са ти разглабяли таблото заради парното и не са белязали волана, и после са го сложили по "спомени". Ако е малко отклонението, може да се коригира от накрайниците. Ако е голямо, ще ти центрират волана и ще го наместят отгоре.

    А, за чистачките - свали моторчето с рамената и ги ревизирай. Едва ли са за смяна щом имат някакво движение.
    За зареждането проблемът е в отдушника на резервоара. Трябва да се почисти.
    Last edited by myato; 17-07-2018 at 10:35.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #29
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    На диагностика ще отчете датчика предполагам?
    Проблема с волана е решен, благодаря все пак.

    Предполагам това с почистването на резервоара е голяма разправия?
    А с охладителната система някой, който се занимава с климатици ще ми свърши работа?
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •