Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Проблеми 2.4 жтд

  1. #1
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default Проблеми 2.4 жтд

    Здравейте, колеги. От тази седмица съм с нова придобивка и вече имам една бензинова и една дизелова 166-ца. Въпросите са ми относно дизеловата и са няколко.
    Първия проблем е, че климатика не работи. На където и да се завърти да духа (крака, прозорци, пътници) не реагира. Какво мога да направя по въпроса и въобще мога ли нещо да направя по въпроса?
    Втория проблем, както преди 2 години като си взех бензиновата така сега и с дизеловата е че халогенните фарове не работят. Естествено, бензиновата я карах на майстор и ги оправи, но мога или аз да си ги оправя или да си я карам на майстор?
    Третия проблем - ръчната не мърда. Искам да я дръпна, но няма никакъв ход.
    Четвърти проблем, когато пробвах колата през деня не се виждаше нищо да свети от чековете. Снощи когато я карах Има чекове (аербег и други, които ще ги снимам) които са били нашарени с маркер така че да не се виждат.
    И последния въпрос ми е, нормално ли е при положение че е сменено турбото като се даде газ да свири ? Някакви съвети, които да погледна върху колата? Благодаря !
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  2. #2

    Default

    Моето турбо въобще не го чувам. Може да са ти изгорели, крушки, вентилатор, предпазители, релета.
    Нямаш ръчна защото са ти блокирали жилата, може да сложиш нови или да опиташ да раздвижиш тези като ги свалиш. Смяната е доста неприятна
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Имам допълнителни въпроси относно придобивката. Единия проблем е с индикацията за подгряването на свещите. След палене почва да примига. На диагностика дали ще излезне проблема?
    Другия проблем е АСР, преди седмица като се запалеше колата си светеше постоянно, а сега като се запали не работи и след известно време се включи. Предишните дни като карах по време на движение се включи и почна да намаля скоростта дори и при натиснат педал на газта. След връщане на скорост се оправи и си тръгна колата. Защо така?
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  4. #4
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Това с примигването след палене за свещите означава, че имаш изгоряла свещ най-вероятно или умряло реле по-малко вероятно.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  5. #5
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Привет колега!Една диагностика ще покаже точно какви са проблемите с колата!За свещите не се притеснявай,аз също карам с изгорели,като по никакъв начин не ми се отразява на паленето при -20!По принцип комънрейла ако компресията му е наред си пали и без свещи!Имам приятел със сервиз в Пловдив,който беше изхвърлил цялата инсталация за подгрева!

  6. #6
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Благодаря за помощта, колеги! Към следващия ми въпрос. Светлините на таблото повечето са изгоряли. От опит вече зная какво да правя, но удрям на греда. Проблема е че като извадя цоклите и тръгна да вадя крушката няма вадене??? Какво да правя?
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  7. #7
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Крушките вървят едно цяло с цокъла!Търси от друго табло,като от lancia също стават!Явно до сега не си сменял крушки на италианка!И преди да си тръгнал да сменяш провери крушките с мултицет на верига,също така дали контактните пластини контактуват с пистите на платката!

  8. #8
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Преди 2 месеца сменявах на другата кола 2.0 ТС и крушките си се вадеха. От какъв модел Ланча стават? Почти всички дават километража заедно с цоклите и значи за да си реша проблема трябва да си взема километраж?
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  9. #9
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Ако не се лъжа трябва да изрежеш крачетата на крушките отдолу защото са запоени или да ги отскубнеш по грубо а на новите изправяш крачетата мушкаш подкривяваш и запояваш
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  10. #10
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Точно така,крачетата са запоени към цокъла и при силно дърпане крушката става негодна за употреба!На моето табло сложих от другата ми кола lancia thema,тъй като си бях купил резервно табло.Мисля че и от други модели стават.Важното е перцата на цокъла да могат да контактуват с платката и да може целия цокъл да се заключи в отвора!

  11. #11
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Да върна малко темата в действие. При палене на колата и при леко въртене на място волана оборотите играят леко, това го нямаше до сега. Получава се също при потегляне.
    Колата е с чип и днес за трети път скобите изпуска маркуча към двигателя, без да я напъвам.
    При движение със скорост 100км се получава едно силно тресене и ми казаха, че дърпа въздух. Възможно ли е? Нямаше го тоя проблем а не съм удрял някъде за да са изкривени джантите?

    ---------- Post added at 21:56 ---------- Previous post was at 21:52 ----------

    Ето снимка:
    http://prikachi.com/images/687/9214687o.jpg
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  12. #12
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    С тази скоба няма как да не изпусне при положение че е евтино менте!Не разбирам защо не махнеш тази самоделка и си купиш оригинален маркуч втора употреба!При работа на двигателя от вибрациите на мотора скобата няма как да задържи тази тръба!Да не говорим,че този маркуч ти е най-важния за храненето с въздух!За тресенето може да е от много неща,но в никакъв случай от дърпане на въдух!

  13. #13
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    От известно време при промяната на температурите централното почна да ми се базика. При опит за заключване на вратата с дистанционното, щракне премигнат мигачите два пъти и колата пак се отключи. С ключа си се затваря, но и там не е всеки път. От къде може да идва проблема?
    Задницата е доста нестабилна. Проблема не е от вчера, просто не съм му обръщал особено внимание защото имаше други неща по колата за оправяне. Днес на няколко пъти на хубав участък колата се разлюля стабилно. По рано като купих колата се развиваха болтовете на гумите, но сега като слезнах да ги проверя си бяха ок. Получава се едно клатушкане от ляво на дясно. То е ясно, че проблема няма да го реша във форума, но какви са вашите предположения.
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Проблемът с централното най-вероятно се дължи на неотчитане на долното положение на някой от бутоните на предните врати. Причината за това може да е и чисто механична, като затруднение в хода им заради ниските температури.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Благодаря за бързия ти отговор, колега! Мислех си, че си въобразявам, но сега като ми казваш явно проблема е от там. Доста често към шофьорската врата натискам палчето леко надолу и после си се заключва, но това не е винаги помага.
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •