Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Дебитомер - Check engine

  1. #16

    Default

    Да съм честен и аз не разбрах?

    Какъв е смисълът от отделни дневни светлини, освен ако не са LED?

    A "връзката" е че за мен такава операция няма смисъл, освен ако:

    1. не се изменя по никакъв начин външният вид на автомобила

    2.Това не води до спестяване на ел.енергия, тоест светлините са LED с по-малка мощност, но това не дава отражение и не прави проблеми на самият автомобил за каквито проблеми с LED светлини/крушки има достатъчно примери в този форум...

    Това което казвам е, че за мен подобна "операция" има смисъл само ако се заменят обикновените крушки с LED такива които няма да правят проблеми, а аз "гласувам доверие" само на сертифицираните такива, тоест преминалите съответните изпитания и тестове на оторизирани за това агенции ...

    ================================================== ============

    Ако някой иска може на собствената си кола и крушки за 5 стотинки да сложи, но това няма да е на моята кола...

    Изчетох достатъчно отзиви в E-bay и Амазон за лед крушки/фарове с които уж се заменят фарове/крушки на 159-ки, но всички без сертификат и с много негативни отзиви ...
    Last edited by alfa racer GTA; 04-10-2017 at 21:11.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ползването на дълги светлини с халогенни или LED крушки, на редуцирана от DRL модул мощност, като дневни притежава следните предимства:

    1 - Дори с халогенни крушки се пести енергия, поради работата им на понижена мощност.

    2 - Енергия се пести и от това, че нищо друго по колата не свети.

    3 - Не светят задните габарити, което съществено подобрява възприятието на стоп светлините, особено при слънчево време.

    4 - Халогенните крушки стават вечни, защото се ползват в значително по-лек от работния им режим.

    5 - Няма опасност да отнесете глоба заради това, че сте забравили да си включите късите светлини.

    6 - Рефлекторите и крушките на късите светлини са в цветущо здраве, защото не им се налага да работят при 35 гр. околна температура.

    7 - По никакъв начин не се променя външният вид на колата.

    .....................................

    Не случайно много производители пускат на пазара коли именно с това решение.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18

    Default

    ОК, за мен е в сила само това за LED крушките на къси светлини.
    Дългите на 159-ката при смяна изискват разглобяване и на други модули, за да бъдат заменени.

    И двамата не сте разбрали написаното.

    За LED крушки има голямо предлагане, но няма сертифицирани такива, освен посочените от мен.Всички останали несертифицирани предложения за замяна на обикновенни крушки/халогени с LED крушки кои по -рано, кои по -късно(до 8 месеца) правят проблем и започват смущенията на боди компа и други уреди на автомобила и ако не реагираш на време може да се окажеш дори с изгорял боди комп...

    Гледах и такива от 60 лв с доставката и такива от 90лв и от 120-130лв, та до 180 лева - при всички отзивите са едни и същи - плащаш и ...плачеш до няколко месеца ...различни пари/цена = еднакъв резултат ...

    За задните светлини са виновни тъпите герберунгели с техното тъпо законидателство.Но те са по 5 вата едната.Проблемът са предните по 55 вата всяка една.

    Ние сме в Южна Европа и по-точно в Югоизточна Европа.В Гърция изискване за дневни светлини няма, а не виждам да са по-зле от нас в ПТП-тата със смъртни случаи и телесни повреди ...

    Когато някой е тъп герберунгел и няма идеи и каквато и да е представа как да реши съществуващите съществени проблеми на обществото или просто статуквото го урежда, защото той е станал част от него и "консумира" благодарение на това статукво той си измисля несъществуващи проблеми и тъпи начини за решаването им или просто измисля тъпи "решения" на съществуващи проблеми които не водят до решаването на тези проблеми по никакъв начин ...

    Толкова за герберунгелските "дневни светлини" посред лято ...
    Last edited by alfa racer GTA; 04-10-2017 at 23:43.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #19
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Да приключа темата с моят проблем.
    Почистването на дебитомера, смяната на акумулатора и сипването на 100 октанов бензин оправиха всички проблеми. Няма да тресе нито да заглъхва. Само ако можеше да я направим да гори по малко... евала
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •