Results 1 to 13 of 13

Thread: Малък ел проблем?!

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default Малък ел проблем?!

    Здравейте и предварително се извинявам ако вече има такава тема.. но аз не открих нищо по въпроса.
    Така, карам направо.. Разглобих си средния панел на таблото за да сваля крушките от чек панела за подсветка на часовника, но явно нещо съм прецакал с кабелите или буксите, защото забелязах, че не свети точно наполовина панела за климатроника(преди светеше всичко), като имам предвид самите копчета.
    Ако някой се е натъквал на този дерт ме интересува вътре с крушки ли е панелът или си е друга работата?
    166 2.4 JTD

  2. #2
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    С крушки е.
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  3. #3

    Default

    Според мен е в буксите проблемът - не си вкарал някоя добре

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Според мен е в буксите проблемът - не си вкарал някоя добре

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
    Вчера точно това проверих, наместих ги и не се оправи.. Пак ще пробвам някакви работи, ако не се оправи, знаете ли дали крушките са еднакви с тези по часовника?
    166 2.4 JTD

  5. #5
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    На панелът на климатроника има крушки, НО захранването им минава през едни 4 диода, които с веремето и загряването, правят студени спойки. Трябва да се презапоят. Като намеря снимка, ще я приложа!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #6

    Default

    Другия вариант е просто да си купиш панелчето на климатроника от някоя катастрофирала , пълно е и хубавото е , че не е скъпо

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Благодаря за мненията!
    Мисля, че просто им е дошло времето или пък са дали на късо част от крушките, при даване на контакт в следствие от не добре вкарана букса на панела..
    Някой подменял ли е крушки в панела? Бих бил благодарен да сподели от къде се е сдобил с тях, понеже изглеждат доста специфични и вървят направо с цокъла..
    166 2.4 JTD

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Така, ако някой следи темата и го интересува.. Т1 ее цокъла на крушката, няма ги в магазините, няма и в складовете(а се ползват и при 156 и 147..) В един сайт намерих само 1 бройка, но и това е съмнително

    А, Фюриъс, гледам ровил си се и сигурно си по-запознат със схемите... имаш ли идея от къде да разчовъркам сензора за отворена врата(че ми светят лампите в купето като се качи някой , без да имам отворено нищо, а проблема се оправя като отворя и затворя задна лява врата, тоест сигурно е от нея дерта.
    Last edited by mirecyt; 21-09-2017 at 09:22.
    166 2.4 JTD

  9. #9
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mirecyt View Post
    Така, ако някой следи темата и го интересува.. Т1 ее цокъла на крушката, н
    яма ги в магазините, няма и в складовете(а се ползват и при 156 и 147..) В един сайт намерих само 1 бройка, но и това е съмнително

    А, Фюриъс, гледам ровил си се и сигурно си по-запознат със схемите... имаш ли идея от къде да разчовъркам сензора за отворена врата(че ми светят лампите в купето като се качи някой , без да имам отворено нищо, а проблема се оправя като отворя и затворя задна лява врата, тоест сигурно е от нея дерта.
    Здравей, крушките в таблото и в климатичния панел и наоколо са Т5 - 1.2W, 12V

    Аз тези в таблото си ги смених с диоди, бели и свети доста добре:
    https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net...67&oe=5A544D72

    Колкото до отворената врата, или има проблем със бравата във съответната врата или управлението (една синя кутия под задната седалка) има проблем. Датчик за отворена врата е в самата брава. Няма допълнителни ключове като на някои други марки коли тук.
    Last edited by Furious 155; 21-09-2017 at 10:07.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Здравей, крушките в таблото и в климатичния панел и наоколо са Т5 - 1.2W, 12V

    Аз тези в таблото си ги смених с диоди, бели и свети доста добре:
    https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net...67&oe=5A544D72

    Колкото до отворената врата, или има проблем със бравата във съответната врата или управлението (една синя кутия под задната седалка) има проблем. Датчик за отворена врата е в самата брава. Няма допълнителни ключове като на някои други марки коли тук.
    В таблото навсякъде са т5 освен в панела.. по малки са с различен цокъл.. добре свети да..
    Може би от бравата ми прави проблем.
    166 2.4 JTD

  11. #11
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Здравей, крушките в таблото и в климатичния панел и наоколо са Т5 - 1.2W, 12V

    Аз тези в таблото си ги смених с диоди, бели и свети доста добре:
    https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net...67&oe=5A544D72

    Колкото до отворената врата, или има проблем със бравата във съответната врата или управлението (една синя кутия под задната седалка) има проблем. Датчик за отворена врата е в самата брава. Няма допълнителни ключове като на някои други марки коли тук.
    Колега малко извън темата, но...с ладов датчик ли си за налягането на маслото?

  12. #12
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колега малко извън темата, но...с ладов датчик ли си за налягането на маслото?
    За баи Иван незнам ама ако е от значение аз съм с такъв...
    Помня преди години как ме оставиха да се мъча с един струг да си правя аз преходника... Що желязо отиде докато го докарам да става за ползване...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #13
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    За баи Иван незнам ама ако е от значение аз съм с такъв...
    Помня преди години как ме оставиха да се мъча с един струг да си правя аз преходника... Що желязо отиде докато го докарам да става за ползване...
    Ясноу...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •