Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Питанка към ел разбирачите за делко и тн...

  1. #16
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Тоя е пълен мост. Магниточувствителните резистори са 4. Тук имате 1 извод който няма да се ползва. Има такива и с 3 извода и буферна електроника, при които резисторите са два(полумост). За съжаление и двата вида не се славят с голяма надеждност. Датчици от тоя тип се вграждаха във видеомагнетофоните и не рядко дефектираха. Особено при някой марки.
    Бобините за 1.6 боксер са с вграден комутатор.
    Това което дадох като пример доколкото виждам е с все нужната му електроника. Не е датчик просто.
    Чакам да се изнамери резервно делко и почвам с експериментите...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #17
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Това което дадох като пример доколкото виждам е с все нужната му електроника. Не е датчик просто.
    Чакам да се изнамери резервно делко и почвам с експериментите...
    Принципно, като отидеш в магазин за електронни компоненти и поискаш датчик на хол, ще ти предложат нещо такова. Най често - магниточувствителни резистори(4 или 2) с преобразувател към ТТЛ ниво. Само резистори в един корпус съм виждал веднъж и то много отдавна. Това от линкът е с отворен колектор на изходът, което предполага съгласуване по ниво и товар с входът на следващото стъпало. Това го прави подходящ за случаят. Има и такива, които са с три извода, а на практика са същите, само растерът на пиновете е по голям, което е +.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Вървиш по неправилен път!
    Аз го имах същият проблем с 1.7 мотора, чието запалване си е чисто голфаджийско.
    Просто изхвърлих задния капак на мотора и сложих маховик от 1.4 и го вързьах към инжекциона на 1.4.
    Резултатът е убийствен и ме радва.
    просто търси решение чрез импулсен датчик и компютър!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Вървиш по неправилен път!
    Аз го имах същият проблем с 1.7 мотора, чието запалване си е чисто голфаджийско.
    Просто изхвърлих задния капак на мотора и сложих маховик от 1.4 и го вързьах към инжекциона на 1.4.
    Резултатът е убийствен и ме радва.
    просто търси решение чрез импулсен датчик и компютър!

    Преди седмица две маи беше... Сменях маслото на гуфнята и се позагледах в двигателя и околните му възли и агрегати... Тогава ми мина тая мисъл да го направя малко по-съвременен от към запалване.
    Ще намеря друго делко и ще пробвам всякакви варианти.
    Чак до инжекцион мисля да не стигам, двоината бобина мисля, че ще е достатъчно...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •