Quote Originally Posted by Pride View Post
Здравейте момчета и аз да се включа със сходно оплакване. Само на студен мотор ми го прави това нещо, когато колата не е палена повече от 7-8 часа. Разликата при мен е,че като е по топло времето колата веднага тръгва да гасне, а като е по студено,както е сега, пали и да речем 2-3 секунди работи и след това оборотите рязко падат, почва да тресе да се мъчи и е гася. При 2рото палене нямам никакъв проблем, но колата няма мощност и трябва да е чакам да обърне на газ. Ходих на газаджия,гледа и настройки работи , уж всичко било наред.Макар че той е гледа на загрял двигател. Оставял съм колата на бензин, нямам никакъв проблем. Паля и си тръгвам без проблем.Мощност, всичко и е наред.В момента в който заредя газ проблемите започват. На работа един колега ми сподели нещо за принципа на работа на газовите.Така много не запомних,но според него проблема не е софтуерен.Има някакъв магнитвинтил, на който пружината може да се е прецакала.Доколкото разбрах тая пружина, била някъде преди самата булка и задъжа газта, като дигне градуси и пружината се отпускала и газта тръгва. ТА той мисли,че тази пружина е за смяна, започва да изтърва газ преди мотора да за загрее и я смесва с бензина. Не знам дали някой ме разбра, ако има по разбиращи хора да разяснят...
Никой газаджия няма да може да каже нищо кой знае колко смислено, гледайки само газовата уредба. Трябва да се направи диагностика на бензиновия компютър и да се види адаптацията му непосредствено след каране на газ. И по-конкретно - стойността на FRA парамеръра.
По тази стойност най-добре се разбира, дали газовата е настроена правилно. Това, което описваш е типично, като сместта на газ да е по-богата от нормалното. По-горе в темата е обяснено, защо и как.

Накратко - FRA = ?