Results 1 to 7 of 7

Thread: Окабеляване за теглич - '03 156 SW

  1. #1

    Default Окабеляване за теглич - '03 156 SW

    Здравейте, взех теглич за алфата, майстора го монтира, но не е специалист по окабеляването и то остана да го правя аз.
    Имам си модул с релета, букса и кабели, защото не е нов а е свален от друга алфа като моята. Вързването към стоповете/мигачите ми е горе долу ясно, защото колегата който го е свалял е кръцал парчета от оригиналната инсталация и цветовете съвпадат с моята, но трябва да прекарам захранване от акумулатора.

    Та първо: от къде най-лесно мога да прекарам кабела до акумулатора?как от акумулатора да влезе в купето и после от къде да мине до задницата?
    второ: колко ампера бушон да му сложа?

    Трето:
    Към левия стоп отиват три кабела, към десния само 2. Проблема е че третия(към левия стоп) не се разбира към какво е бил свързан - някакви идеи.
    Ето и малко снимки
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_20170924_10_29_21_Pro.jpg   WP_20170924_10_29_29_Pro.jpg   WP_20170924_10_29_13_Pro.jpg  

  2. #2

    Default

    ъп

  3. #3

    Default

    След като не получих много отговори, от къде да прекарам захранването, поне да споделя как реших "проблема".
    Понеже съм спортвагон и имам запалка в багажника, ползвах нейното захранване.
    Това го видях в английския форум, като имах притеснения дали инсталацията и ще е досатъчна да захрани светлните на ремаркето, но бушона за запалката е 20А, а бушона който се слега в оригиналната схема за захранването на ремаркето е 5А, така че не би трябвало да е проблем.
    Все пак сложих и един бушон 5А след запалката, за всеки случай.
    Връзките към инсталацията направих с едни "конектори за бърза връзка"


    Много удобно - без да запояваш, без да уголваш жици...натискаш с клешите и си готов.

  4. #4

    Default

    Ето и снимки
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_20171008_10_49_31_Pro.jpg   WP_20171008_10_49_33_Pro.jpg  

  5. #5
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Имай едно на ум с предпазителя. Прекалено е слаб, ако през него минават всички светлини на ремаркето. Сложи 10А ти е абсолютния минимум, за да гарантираш всички светлини на ремаркето. За това сложи 15А вместо 5А.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #6
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    С предпазител 5А съм теглил ремарке с 8бр. габаритни крушки, и никога не е имало проблем.
    Бих сложил 5А или 7.5А на габаритите.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #7

    Default

    За сега ще е така, ако изгори ще сложа по-голям. На лесно място съм го сложил, имам и резервен в колата, така че времете ще покаже.
    Само да вметна че задната и габаритите за мъгла не съм ги вързвал, че не ми се прекарваха кабели до 5-тата врата.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •