Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60

Thread: Отваряне багажник alfa 159

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Благодаря, ще го имам предвид, ако реша да купувам двуцветни.И ще питам тогава отново за по-сигурно.Първо ще пробвам тези които са дошли в БПощи.
    Виж Екото може да ти даде хубави идеи.....аз го направих така,понеже ми беше най-лесно.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Двуцветните са много добро решение за дневни светлини.

    Моят съвет е да не се мятате на по-скъпи от $15 за чифт, първо, защото китайците яко лъжат с мощността, второ, защото повече от 2 ватови крушки пекат здраво и трето, защото 2W мощност е предостатъчна за дневна светлина.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33

    Default

    Какви са Лед крушките на плафона и в купето ? Благодаря

    Аз съм много доволен от дневните светлини
    https://www.youtube.com/watch?v=NKat8aRuSCQ
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  4. #34

    Default

    Къде са ти "вързани" за захранване с ток?

    ==============================

    Голямата на плафона по средата е тази 41 мм - https://www.aliexpress.com/item/Car-...1f9a4c4dU8p5IQ

    Става и за багажника, но там "flickering" както се казва, тоест премигва и не свети както трябва.По средата на плафона отпред в купето няма проблем и доста мощно си свети и не грее като обикновената крушка.
    Е като отключиш купето с ключа вътре не е вече толкова приятно "дискретно" като с обикновените жълти крушки, но "пълно щастие няма" ...


    За всички останали вътрешни ЛЕД лампички в купето са такива: https://www.aliexpress.com/item/10pc...27424c4d72CZ9Q

    Взех ги за габарити, но дават грешка и поради това смених всички 5 ватови крушки в купето с тези.Там "грешка" няма.

    На вратите които светят в краката също са тези горе с металния цокъл.Взех с метален цокъл, защото по принцип би трябвало по-добре да разсейва топлината от тези с пластмасов цокъл.

    В тъмно и на здрач светят немалко, но в слънчево време не правят впечатление.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #35

    Default

    Аз лично не виждам смисъл да се слагат силни лампи в купето...представям си как нощем си карам,жена ми святка за да оправи децата и в колата ми се разпалват два електрожена....опасно е.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #36

    Default

    Някой може да иска да чете книга

    А силна е само цилиндърчето, другите светят нормално, но не силно като електрожен, но и не мъждукат едвам жълтавина като тези с реотан...

    Сложих ги за икономия на акумулатор, и защото бях ги взел за габарити, ама дават грешка, тост сложих ги да не съм 100% "пас" на това "раздаване" ...

    Днес ми дойдеха и отивам да сложа и пробвам тези:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20181121_153122991.jpg   IMG_20181121_152824335.jpg  
    Last edited by alfa racer GTA; 21-11-2018 at 16:15.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Като ги монтираш, цъкни една снимка на 5 м от стена (по тъмно).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38

    Default

    Снимки преди и след, моля
    Това за късите ли е ??
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  9. #39

    Default

    За късите е.Не знаех, че и дългите не ги следи клюкарката.За тях мога да взема 6500 келвина, но точно тези можеи да не станат.Едвам влезнаха, в смистл влезнах, навих капачката на фара на късите без да режа или преправям нищо, но имам съмнение, че няма да може да се регулират от врътката на всичина, защото може да опират плътно отзад в капака.
    Ще разбера когато я изкарам на тъмно на някоя стена.Няма да е днес, сложих ги, но се прибрах по светло, а и отделно из целия град имаше много коли и е не можах да видя ефекта както от многото светещи коли, така и от лампите в града- повечето, да не кажа всички са оранжеви и "вали" нещо като дужд, но не е дъжд. то и не вали, просто като караш няма капки, но по стъклата се лепи някаква влага и щеш не щеш пускаш принудително чистачки...

    Ляво (отсреща което жълтее) е немски +30% халогенка(стара крушка на около година) пише си на металния и цокъл "made in Germany" купувана от ЛИДЛ марка "Wotan" или нещо подобно. 12в 55вата.

    В дясно е новата ЛЕД крушка 4300 келвина.Има и 3000, 6500 и 8000 келвина.

    Видео, но не от мен, а от ладичка с руски рап :

    https://www.youtube.com/watch?v=4PEyHmsXnE0

    Както казва русначето, първо се сваля пластмасовия цокъл и се монтира и след това се слага ЛЕД крушката.


    На снимките не се вижда, но имам и ЛЕД крушки на габаритите, които леко синеят в сравнение със сега монтираните ЛЕД крушки на късите светлини които са неутрална светлина - халогена жълтее, габарита съвсем леко синее, късите са неутрални и не синеят нито жълтеят.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20181121_164720626.jpg   IMG_20181121_164731661.jpg  
    Last edited by alfa racer GTA; 21-11-2018 at 18:37.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #40

    Default

    Рефлекторите на късите светлини смятам януари да ги давам за рециклиране.
    За 1.5 километра халогенките не можеха да се пипнат да ги сваля толква се бяха нагрели в този студ, а колата не е палена преди това.
    Та това което виждате от не рециклирани отражатели.

    На ще мисля за жълти, ама нека първо да видя тези на 100% тъмно извън града.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #41
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Някой може да иска да чете книга

    А силна е само цилиндърчето, другите светят нормално, но не силно като електрожен, но и не мъждукат едвам жълтавина като тези с реотан...

    Сложих ги за икономия на акумулатор, и защото бях ги взел за габарити, ама дават грешка, тост сложих ги да не съм 100% "пас" на това "раздаване" ...

    Днес ми дойдеха и отивам да сложа и пробвам тези:
    Аз взех подобни, но 6500К. Днес дойдоха, тъкмо ги пробвах на тъмно сега и съм много доволен. Но капачките не могат да се затворят, отделно, че отзад има вeнтилатори за охлаждане и при затворен фар от къде ще се охлажда?
    Last edited by marin_mv; 22-11-2018 at 17:33.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  12. #42

    Default

    К'во охлаждане, то при теб няма горещини в тая чужбина.

    И моите имат перки.

    Колебаех се между пасивно без перки и активно с перки оглаждане, но за тази цена от 13 и нещо долара за която ги купих на "Черната неделя" на китайския им пазар/алиекспрес, тоест неповече от 20-22 лева реших да пробвам, а пък колкото издържат.Купих ги заради многото покупки =1260 и рейтинга от 4.9, както и заради отзивите със снимки.
    Затварят се плътно, без нещо някъде да стърчи, но ще ги видя извънградско, че в града навсякъде светят лампи и то оранжеви и не мога да преценя как светят.

    Единствено видях, че след като сложих крушките и имаше някаква кола на 7-10 метра и като пуснах късите и ги гасих няколко пъти нивото на което "реже" светлината е някъде над номера или точно на нивото на ръба на предния капак, където се затваря отпред -на един 25 годишен нисан беше.

    Тоест по -скоро би ме дразнило, че не светят по-високо.

    Ма това със сигурност по тъмно и извън града.

    Със сигурност не искам 6500к и специално пусках няколко пъти търсачката на 4300-4500 келвина за лед крушки на кола.
    Имам у дома и зная каква е светлината на 4500 келвина и не мисля, че има по-приятна за окото от тази светлина.

    6000 и нагоре келвина е дразнеща за окото светлина и това донякъде е положително, но синята светлина след определен диапазон не се улавя/вижда/възприема от човешкото око.
    Заложих на баланса, а бялата светлина е този баланс който изкарва естествените цветове на предметите, но пък на тъмно едноцветния цвят прави окото да вижда повече отколкото нормалната светлина.


    При мен водещата мотивация за лед крушки е щадене на акумулатор и алтернатор.

    Вече съм с две зарядни -Лидълско с екранче и Алиекспресовско също с екранче, но и с повече опции .
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мда - китайците много усилено работят за щаденето на алтернатор-акумулатор. Досега не съм виждал тяхна LED крушка, която да отговаря на обявената мощност. При това говоря за порядъци разлика.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    К'во охлаждане, то при теб няма горещини в тая чужбина.

    И моите имат перки.

    Колебаех се между пасивно без перки и активно с перки оглаждане, но за тази цена от 13 и нещо долара за която ги купих на "Черната неделя" на китайския им пазар/алиекспрес, тоест неповече от 20-22 лева реших да пробвам, а пък колкото издържат.Купих ги заради многото покупки =1260 и рейтинга от 4.9, както и заради отзивите със снимки.
    Затварят се плътно, без нещо някъде да стърчи, но ще ги видя извънградско, че в града навсякъде светят лампи и то оранжеви и не мога да преценя как светят.

    Единствено видях, че след като сложих крушките и имаше някаква кола на 7-10 метра и като пуснах късите и ги гасих няколко пъти нивото на което "реже" светлината е някъде над номера или точно на нивото на ръба на предния капак, където се затваря отпред -на един 25 годишен нисан беше.

    Тоест по -скоро би ме дразнило, че не светят по-високо.

    Ма това със сигурност по тъмно и извън града.

    Със сигурност не искам 6500к и специално пусках няколко пъти търсачката на 4300-4500 келвина за лед крушки на кола.
    Имам у дома и зная каква е светлината на 4500 келвина и не мисля, че има по-приятна за окото от тази светлина.

    6000 и нагоре келвина е дразнеща за окото светлина и това донякъде е положително, но синята светлина след определен диапазон не се улавя/вижда/възприема от човешкото око.
    Заложих на баланса, а бялата светлина е този баланс който изкарва естествените цветове на предметите, но пък на тъмно едноцветния цвят прави окото да вижда повече отколкото нормалната светлина.


    При мен водещата мотивация за лед крушки е щадене на акумулатор и алтернатор.

    Вече съм с две зарядни -Лидълско с екранче и Алиекспресовско също с екранче, но и с повече опции .
    До колкото четох от доброто охлаждане зависи силата на светлината и продължителността на живота им. При продължително пътуване, без добро охлаждане светят доста по слабо. Иначе за цвета на светлината си е до човек. Аз при бяла към синкава светлина виждам най-добре. Не само на пътя но и вкъщи ( голяма проблем с жената, че тя си пада по романтично осветление Затова и ги поръчах и съм доволен. Днес поръчах и за дългите светлини.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •