Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Сензор за влажност на въздуха

  1. #1
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default Сензор за влажност на въздуха

    Здравейте колеги,
    интересува ме как работи този сензор, това което виждам е, че когато стъклото се запоти се вкл. компресора и "издухва" стъклото за секунди. След това връща всичко както си е било, НО компресора продължава да работи т.е. копчето си свети. Така ли е при вас или и компресора спира след като се изчисти стъклото?
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  2. #2
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    При мен се излючва сам ,но след няколко минути
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  3. #3
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    При мен копчето си свети и след като върне клапите на старото положение а си мисля, че трябва да изключи и като се запоти пак да се вкл.

    Когато вкл. копчето за подгряване на стъклата се вкл. компресора, подгрева на стъклата издухва всичко и след няколко минути се връща както съм го настроил преди това и компресора изключва, но не е така когато сам засича влага... странна работа
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  4. #4

    Default

    До колкото съм обърнал внимание и моя не изключва сам.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Ами може би така работи не знам и аз търсих в упътванията там пише, че контролира клапите, степените също и че вкл. и изкл. компресора... за това и реших да питам тук
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    И моя не се изключва. Може да има разлика преди и след фейслифтса. на новите нали има копче off.
    Като цяло климатика си прави каквото иска. Спираш му компресора поуска се сам седи си пуснат .. аз спрях да го гледам да си прави каквото иска. фулл ауто му бия и това е.

  7. #7
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    И аз вече така го карам, но ми направи впечатление реших да попитам
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  8. #8
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Моят се изключва, като махне конденза, нооо след известно време, не веднага. Оставил съм го само на ауто, сам си решава кога да се включи, дали да върти вътрешният въздух или да отвори клапата за външен. Май зависи и на колко градуса е настроена, моята е на 22 и при външна 16 се изключва, след около 5-6 мин.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  9. #9
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill View Post
    Моят се изключва, като махне конденза, нооо след известно време, не веднага. Оставил съм го само на ауто, сам си решава кога да се включи, дали да върти вътрешният въздух или да отвори клапата за външен. Май зависи и на колко градуса е настроена, моята е на 22 и при външна 16 се изключва, след около 5-6 мин.
    Извинявам се за тъпия въпрос, но изкл. т.е. не свети червено копчето??-щото аз имам съмнения, че може би изкл. но копчето си свети червено все едно е на стенд бай режим хахаха
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    И не го знам това.Кога върти вътре и кога вън-когато копчето свети червено,когато свети само стрелката вътре червено или когато не свети нищо по копчето???
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  11. #11
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    Извинявам се за тъпия въпрос, но изкл. т.е. не свети червено копчето??-щото аз имам съмнения, че може би изкл. но копчето си свети червено все едно е на стенд бай режим хахаха
    Изключено, т.е не свети Днес 2 пъти въртях из града и е доста влажно, та се запотява, та единият път изключи т.е спря да свети, другият не, макар че след като изсуши, минаха 20 мин. Също, като загася колата и пак я запаля, си стои изключено.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  12. #12
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Баа странна работа... хаха ще го следя днеска моето но май не изкл. свети си постоянно.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    И не го знам това.Кога върти вътре и кога вън-когато копчето свети червено,когато свети само стрелката вътре червено или когато не свети нищо по копчето???
    Когато не свети нищо-вкарва въздух отвън,когато свети само рингчето(копчето)-върти само вътре,когато свети всичко(стрелка или А )+копчето-това е авт.режим и копма решава външна или вътрешна циркулация е нужна и ги сменя според влажността.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Аха ясно,благодаря!
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  15. #15

    Default

    Сега обърнах внимание какво се случва при мен.Понеже вали дъжд и е 8.5°С,демек студено и влажно,след като се включи климатика самостоятелно,след известно време компресора спира(понеже стъклата се запотяват леко),но копчето продължава да свети....след малко си тръгва отново и така.
    Тъй че,колега най-вероятно и при теб спира автоматично и след това тръгва пак автоматично,но копчето си свети. След като загася и след 20тина мин. тръгна отново,всичко е изключено и не свети нищо.....след 2 мин. всичко продължава по описания по-горе начин.При тръгване на компресора, започва да си сменя автоматично вътрешната и външната циркулация. Така е при мен...нормално или не,мен ме устройва.... стъклата са чисти и нямам проблеми.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •