Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Монтаж на двубутално брембо?!

  1. #16
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default

    Отпред размерите са 114мм за брембото от Е38, към 82мм за шенкела на пежо.
    Отзад не съм мерил, защото си мисля за цяла планка, носеща основият двубутален апарат и механичният, паркинг апарат ...!?
    Според мен за офсета и планката, определящ ще е сп.диск, който ще ползвам. С измерване на бързо и без точни чертежи, моите toora t690 ще поемат новите апарати, но ори джантите на пежо 207 gti ... не могат. И ще трябва да ги продам, като се реализира проекта ... ако се?!
    Last edited by Jimy; 31-10-2017 at 00:59.

  2. #17
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    По принцип Пежата са едни от най-капризните коли откъм джанти. Защото имат много трудни офсети. Повърхнината, на която ляга джантата е с минимална разлика спрямо повърхнината на триене на диска. Това прави много труден избора на джанти като цяло. Докато примерно при БМВ и Мерцедес например е обратното.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Jimy View Post
    2400-2600 нютона при 1400 об/м,
    Принципно аз не бих се занимавал с задните спирачки на такава кола......на предно и не особенно тежка......
    Иначе ако са верни тия 2400 - 2600 нютона и то при 1400к обм направо кажи цена и я взимам......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Принципно аз не бих се занимавал с задните спирачки на такава кола......на предно и не особенно тежка......
    Иначе ако са верни тия 2400 - 2600 нютона и то при 1400к обм направо кажи цена и я взимам......
    Предполагах, че ще искаш да ме откажеш за подобен тунинг на такъв автомобил. Разбирам те, но пък много ме кефи тунинга като цяло, въобще модифицирането на автомобилите.
    Иначе теглото по паспорт е 1281кг, а за нютоните ... и мен ме впечатлиха. Но след ремапнато ЖТД105 със заводски 200-а нютона ... . Може би не знам да го карам тоя турбо бензин?! Иначе на дракона времето ми е 1,22,753.
    п.п. 260 нютона са при "овърбуст" ... квото и да значи това!

    едит. оправих грешката със стойностите на въртящият момент, извинявам се
    Last edited by Jimy; 01-11-2017 at 10:47.

  5. #20
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Jimy View Post
    Предполагах, че ще искаш да ме откажеш за подобен тунинг на такъв автомобил. Разбирам те, но пък много ме кефи тунинга като цяло, въобще модифицирането на автомобилите.
    Иначе теглото по паспорт е 1281кг, а за нютоните ... и мен ме впечатлиха. Но след ремапнато ЖТД105 със заводски 200-а нютона ... . Може би не знам да го карам тоя турбо бензин?! Иначе на дракона времето ми е 1,22,753.
    п.п. 2600нютона са при "овърбуст" ... квото и да значи това!
    Като махнеш едната 0 от нютоните, всичко си идзва на място. Щото тия 2600 нютона са като за сериозен камион, който трябва да тегли примерно 40 тона стока.

    Времето ти е добро, особено ако си бил на нормални гуми.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Jimy View Post
    Предполагах, че ще искаш да ме откажеш за подобен тунинг на такъв автомобил. Разбирам те, но пък много ме кефи тунинга като цяло, въобще модифицирането на автомобилите.
    Не искам да отказвам никой, принципно винаги внимателно подбирам изреченията с който изказвам мнението си и те винаги ясно гласят какво бих направил АЗ, а не че някой не трябва да прави едикакво си......аз казвам мнението си, всеки сам е свободен да преценява......
    А иначе при нютоните просто си сложил една нула вповече погрешка......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default

    Мда нещо не съм догледал в писанките си ... нулите са повечко!
    Но принципно, тези двигатели с директно впръскване много приличат на дизелов комънрейл.

    ФЕРАРИСТ, сигурен съм, че не би искал да ме отказваш, мен или който и да е друг колега! Изразих малко пресилено мнение, защото аз самия не съм сигурен какво правя и до къде ще стигна с реализирането на проекта. Разбрал си ме погрешно, съжелявам.
    И по темата, всички апарати са разглобени и се почва: сваляне боя, почистване, подготовка за нова и тн. Между временно ще меря и чертая някакъв прототип на носеща планка. Въпрос свързан с това: за какъв материал да говоря с фрезиста, за изработка на планката?
    Last edited by Jimy; 01-11-2017 at 10:51.

  8. #23

    Default

    Всичко от алуминии Т6061 нататък върши работа.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    34

    Default

    Мерси много!

  10. #25
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default

    За механичният спирачен механизъм ще е необходима малка корекция на планките, по-горе, а също и добавяне на някои детайли за захващане на въжето на ръчната.
    Прототипа е отново заимстван от оригинален такъв, но компилиран с този апарат. Всичко освен бутащите планки ще е от високоякостен алуминий, както посъветва ФЕРАРИСТ. Накладките ще се бутат от стоманени планки оформени с необходимият профил за захващане на стоманеното въже. Като някъде там трябва да се набута една пружина, неръждавейка ... липсва на мойта графика.
    Преправянето на апарата се налага и предвид избора на накладките, с които ще работи ... аз намерих такива от доста популярен автомобил у нас, също с дискови спирачки на заден мост: вектра Б, 16в. Доста дребни като размери и се продават на хубава цена.
    Ето какво трябва да се получи:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Powerlite2.jpg   DSC03297_Medium_1.jpg   p02.1.jpg   p02.2.jpg  
    Last edited by Jimy; 29-03-2018 at 15:39.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •