Results 1 to 15 of 25

Thread: Монтаж на двубутално брембо?!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default Монтаж на двубутално брембо?!

    Здравейте, колеги!
    Имам комплект апарати, двубутално брембо, от заден мост на Мерцедес 2,7цди. И понеже има вече доста алфи с брембо апарати, както заводски, така и тунинг преработки искам да се допитам до вас, за идея и съвет предвид опита ви със спирачната система на брембо.
    Та на мерцедеса предвидените дискове са с дебелина от 12-15 мм! Възможно ли е тези апарати да работят безпроблемно с дискове, с дебелина 8- 9 мм ... ? Диска също е за задна ос.

    Това е брембото и диска с който съм в момента:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0002.jpg   DSC_0003.jpg   disc 207 thp 150.jpg  

  2. #2

    Default

    Така директно няма кой да ти каже, просто трябва да видиш при натиснато положение дали няма опасност на излязат буталцата.....
    Другия по трудоемък но сигурен вариант е от стари накладки да подложиш металната пластина от двата края на накладката.....тва само при положение че позволява ситуацията, виждал съм да може, виждал съм и да не може......маха се старото феродо и така......
    На какво ще се слагат и от коя страна?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default

    Мда и аз мислих за подложки, но те трябва задължително да се заварят! Защото в един момент може да се извъртят!
    Не че няма да се следят отговорно, но все пак!

    Ми с риск, да не ми обърнете внимание ... на пежо 207, на заден мост, като основна спирачна система. За паркинг спирачка си мисля за нещо, като на снимката, всъщност това е и идята ми. Паркинг апарата най-вероятно, със сигурност няма да е от тази марка, поне не и нов ... .
    За преден мост, най вероятно ще е четири бутално брембо: предно от пежо 406 купе, задни от порше боксер или алфови 166-ки. Но предните мисля, по лесно ще напасна. Пак с монтажна планка, разбира се!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails идеята-01.jpg   механичен апарат-01.jpg  

  4. #4

    Default

    Ако подложката е с същата форма като тази на накладката няма да има проблем.....карал съм така за кратко и по принуда на предни апарати......разбира се има условности който може да не позволят такова позициониране отзад, но както казах трябва да се мери.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default

    Със сигурност ще се мери и прецизира всичко.
    Имате ли представа от къде може да се видят, свалят технически чертежи на спирачни апарати брембо? Pdf, dwg или друго, дори като картинка, просто да не е само рисунка, а сериозен чертеж.

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Каква ти е крайната цел? Да ги монтираш на предна или на задна ос?
    Ако ще са за задна ос, ще останеш без ръчна спирачка, която пък я търсят на ГТП.
    Щом имаш апаратите, търсиш или дискове за твоята главина, които ще са със съответната дебелина, пасваща на спирачния апарат или търсиш дискове, които и те с преправяне ще станат на главината на колата. След това вече мериш как да се монтира апарата.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •