Results 1 to 11 of 11

Thread: КОЙ МИ ОТКРАДНА ......

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    burgas
    Posts
    47

    Default КОЙ МИ ОТКРАДНА ......

    Колеги, съжалявам за темата, която отварям, но искам да се оплача!
    Снощи някакъв индивид ми е откраднал капачките на джантите.
    Искам да пожелая на този "фен" на Алфа Ромео, да има "безпроблемно и безаварийно" пътуване, като с това си пожелание не мисля нищо лошо за неговите роднини.
    Според мен, не е нормално да загрозиш на някой друг собственик автомобила, защото ти самия си някакъв свидлив индивид.
    Все пак, собствениците на Алфа не сме чак толкова много, и вместо да се уважаваме по между си, ние си причиняваме сами един на друг главоболия.
    В интернет, капачките са 11 лв. четири броя.
    За финал, обръщение към крадеца - "да си жив и здрав, брат и със здраве да ги ползващ". Дано са те направили щастлив.
    Last edited by patro; 29-09-2017 at 20:08.
    Alfa 156 1.9 JTD 105
    Alfa 159 1.9 JTDm 150

  2. #2

    Default

    Съжалявам.

    Не е задължително да АР фен/собственик.

    Вече се краде всичко, независимо дали ти е нужно или не.Поне такива са моите впечатления.

    Може някой от келешлък да ги гепил или просто някой наркоман.Последните на всичко са способни за едната доза...

    Пробвай следващите да ги лепнеш леко с някакво лепило- да кажем секундно.Поне с ръка и леко подпаряне с предмет да не излизат.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    burgas
    Posts
    47

    Default

    И аз за това е замислих, леко да ги мацна със секундно лепило, че да могат да се махат само при нужда.
    А за наркоманите си прав.
    Alfa 156 1.9 JTD 105
    Alfa 159 1.9 JTDm 150

  4. #4

    Default

    И на мен ми откраднаха 2ти капачки на джантите,не 4те 2те,грозно е защото струват15лв.и този същият който ги е откраднал,когато си продава колата, парадира,че за тази кола не са пестени средства,мишок, ти нямаш 15лв.за капачки за джанти, а за други неща не ми се мисли.

  5. #5

    Default

    На мен през април ми откраднаха антената и по -точно горната й част която е на винт.

    В интерес на истината аз лично се бях опитвал да я отвивам на ръка, за да пробвам дали лесно се сваля, защото някой се беше опитвал докато бях на една сватба в Русе да я сваля и вместо да я свали беше отчупил само пластмасовото връхче, като се беше оголила металната част отгоре.

    Толкова беше клеясала че нито аз, нито първият крадец не успяхме да я свалим.Аз да сменя, той да я открадне .

    Април тази година някой успя да я отвърти /открадне въпреки че е клеясала,Купих си 3 такива връхчета - едно оригинално(платих 40-на лева с доставката) и още две китайчета -едното късо за 2.50 лв, другото дълго за 3 лева.Сложих едното китайче отгоре(да пробвам дали "кълве" на китайче), оригинала разквартировах в багажника за всеки случай,ако откраднат/отвинтят от покрива китайчето, а второто китайче е у нас.

    Китайчето на покрива му пуснах малко каноконлит в резбата и тогава го завинтих -поне да не се сваля на ръка.



    Сега като се върна назад се сещам, че един ден видях едно цигане да се навърта около колите, да се оглежда и като ме видя беше като насрано ...

    Ама забелязах липсата едва след 2 седмици след като направих един пробег от 650км по време на който забелязах, че радиото ми е много зле дори на магистрала "Тракия" и се губи от време на време дори програма "Хоризонт" и "Христо Ботев"...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Абе,пичове на мен на Авенсиса ми откраднаха ПРЕДНИЯ КАПАК,пък вие за едни капачки се кахърите,хаха.
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Дали има общо с утрешния фест
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #8

    Default

    Казваш нещата да са като в казармата....не изчезват,просто сменят собственика
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    На мене ми изчезна лайсната от едната страна на тавана. На седана дето е между тавана и ватите. Не знам са откъде да намеря такава.

    А миналата седмица някой ми беше развил 4 от 5 те болта на предна лява гума допбре, че не изпадна колелото някъде. Явно на някой ми е трябва такава джанта, щото най запазената е мъчил.

  10. #10

    Default

    Капачките ги крадат циганетата. Застават до колелото и уж си връзват обувките. И на мен са ми крали, но вече взех мерки. Купих си капачки, на които има малко винтче. Завиват се за самият вентил с малък шестограм идващ с тях. Без него няма как да се свалят.
    Alfa 159 2.4 JTDm Navi Q-Tronic
    www.3dlaserfotos.com

  11. #11
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Абе това са дреболии и не са повод за ядосване. Какво да кажат собствениците на БМВ примерно, като там се крадат брони или детайли от тях (заради парктроник), джанти, волани, салони, фарове и т.н. аксесоари и едрогабаритни части, също се крадат и цели коли. Същото важи и за Ауди, ФВ и т.н.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •