Results 1 to 6 of 6

Thread: Демонтаж,монтаж стартер 145 боксер

  1. #1
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default Демонтаж,монтаж стартер 145 боксер

    Здравейте,днес докато си свалях акумолатора,да го поосвежа малко на зарядното,разгледах мотора,и видях стартера.Примерно ,ако се наложи да се ремонтира,какъв е реда-най лесния за демонтажа му?Предполагам се свалят всмукателните колектори?Нека по запознатите споделят

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Здравейте,днес докато си свалях акумолатора,да го поосвежа малко на зарядното,разгледах мотора,и видях стартера.Примерно ,ако се наложи да се ремонтира,какъв е реда-най лесния за демонтажа му?Предполагам се свалят всмукателните колектори?Нека по запознатите споделят
    Позна!
    Сваля се теоретично като свалиш тръбата от въздушния филтър и зачешаш от там, но.....
    Все ще направиш някаква беля. Прекалено много кабеляк и датчици има.
    За това сваляй колектора,и си работи като бял човек.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Да и аз огледах,от тази тръба само да се свали,ама верно са много кабели и други нещаМа верно са си бая забутани тия боксерчетаДано не ми се налага скоро

  4. #4
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Само на пръв поглед е страшно. Сваля се без да трябва канал даже. За разлика от други кошници, при които разглобяваш половината автомобил.
    Откачаш акомулаторът задължително първо. Няколко щекера, няколко тръбички и 6 гайки държат всмукателният колектор, плюс жилото на дроселът. Най пипкаво е да откачиш скобата, стояща под колекторът и държаща 1 кабел, 20 мин за тая "страшна" операция(заедно с фас паузата). Следва гайката на кабелът м/у акомулаторът и стартерът. После болтовете на стартерът и е навън. След първото разглобяване, ако си поставиш за цел - за 30 мин е вън.
    Упс - първо се маха резонаторната кутия. там се развива една скоба и 1 гайка. При някой марки/модели се откачат неща като изпускателни колектори, тампони на двигателят, двигателят се "повдига"..... все приятни неща, които без канал са невъзможни.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Да и аз огледах,от тази тръба само да се свали,ама верно са много кабели и други нещаМа верно са си бая забутани тия боксерчетаДано не ми се налага скоро
    Напротив!
    Много са си екстра, стига да знаеш как.
    Важното е да знаеш реда.
    Лесно се сменяват дори основни и биелни лагери.
    Най-гадните операции са смяна на свещии гарнитура на глава.
    З а последното аз лично предпочитам да сваля мотора.
    При тебе излиза особено лесно, заедно със скоростната кутия.
    Има няколко човека, които ги сменяваме тия гарнитури без да сваляме моторите, но аз се научих на това чак при третата кола. Прекалено много подводни камъни има.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Мерси за отговорите,колеги.Все пак дано не ми се налага скоро

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •