Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Смяна на горни носачи

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Попово
    Posts
    79

    Default

    На никой не му е приятно да лежи под колата и да сменя носачи на 3-4 месеца.Аз също направих грешка като смених пълен комплект носачи АТЕС .Скапаха се няколко месеца.

  2. #17
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Гресира ли ги?При смяната обръщаш болтовете и после е лесно!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #18
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Глупости са това! Носачите стават за цената си.
    На поне 10 коли съм сложил,защото хората се лъжат от цената и най-дълго изкараха 4 месеца преди да се срине и последният от четирите, да за цената си стават, но за продажба, не за лична употреба, че като се слага и на 4 месеца труд, отново, то става... Все пак всичките струват колкото 2 добри горни...
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  4. #19
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Атек е боклук пълен. 2 месеца изкара при мен горен ляв на предната ми 156ца (2.4/175кс).
    Повече никога нов евтин носач. Рециклаж на старите, нови втулки и забравяш. 1г я карах юнашката и пак не се разбиха шарнирите, смених втулките отново и пак на чертата.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #20

    Default

    Като им видя снимките в сайта и падам от смях, мога на минутата да направя същите с нещата, които имам вкъщи, но с повече шублери Така не се прави контрол за качество си мисля аз. Имат и ролетка за по големите неща сигурно.
    http://www.atec-germany.eu/#/qualitaet
    Last edited by lordliness; 24-10-2017 at 12:43.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Моя опит показва друго, но не ми се влиза в излишни спорове.

  7. #22

    Default

    През юни 2015 сложих АТЕК носачи.... горните ми изкараха 15,000км. и се разкърцаха, а на 20-25 хиляди се разтропаха, сложих след това рециклирани с полируетанови тампони и всичко заспа (от време на време ми подскърцват но нищо фрапиращо и дразнещо) с тях съм вече 45,000 км. и нямам тропане, а долните са ми още на АТЕК от както смених целият комплект, та вече са на около 80,000км и се държат, няма проблем засега! Да добавя само че съм на спортно окачване, което си е нисичко и от тези 80,000 км. съм карал поне 40,000 на 17-ки джанти с 215/45 гуми!

    Извода ми е, че за парите си струват, но ако карате по 4-5 хиляди километра на месец и не си пазите колата от дупки, ще ги сменяте често, ако ще и от 300лв/бр. да са носачите!!!
    Last edited by mi7aka922; 24-10-2017 at 21:35.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    32

    Default

    Мисля другия месец да скоча в тях, но ще видим ако се сдобия с повече финанси може и полиуретан да е!

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Моя опит показва друго, но не ми се влиза в излишни спорове.
    А при теб как са цените? Поразгледах малко маслата и ми се се виждат скъпи. Тотал 5/40 Френски го има по магазините за 48лв. официално

  10. #25
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Моя опит показва друго, но не ми се влиза в излишни спорове.
    Готов ли си да дадеш гаранция 1г или 10000км на въпросните Атек носачи, дъответно дай и цената за тях. Нека е тук, неискам на лични за да се види какво-що...? Хем някой колега ако иска носач с гаранция и изгодно, що пък не ?

    Пс Аз го казвам лично от опит, точно 2 месеца изкара при мен горен ляв Атек на 156ца, беше разбит шарнира и задната втулка. Гуми 205/50/17. Колата съм си я пазил, не съм ходил по офроуд, караше се само от мен.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #26
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Някой ако се интересува от актуални цени нека да пита конкретно. Цените на маслата са доста надолу от тези в темата, обаче не ми се занимава да я редактирам. На колеги от форума винаги правя максимално добри цени.

    Колега mirchozo, сигурно ще го кажа за не знам кой път, но и аз счупих горен носач TRW за няколко месеца , но не съм тръгнал да разправям какъв боклук е и т.н. (при проверка в сервиз на 6-тия месец шарнира беше заминал) Гаранция не ми признаха, а носача не е фалшив на 100%. Просто пътищата ни са такива, а освен това окачването на 156 е възможно най-недомисленото и буквално 1 качествено нацелена дупка може да ти разбие носача. На който не му харесва atec да си купи TRW. И TRW продавам.

  12. #27

    Default

    То не само на 156 е недоизмислено окачването ами и на 147 и на ГТ нали е абсолютно същото даже и на 159, но там са една идея по масивни и здрави! Вече не се и старая да я пазя кой знае колко от дупки.... оставил съм я на 15-ки с 195/60 гуми и си целя дупките юнашката, засега се държат рециклираните вече около 20,000 км. и както казах в по предния коментар от време на време поскърцват, но не е дразнещо все още, долните ми АТЕК са на 80,000 засега са здрави и шарнирите и тампоните!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  13. #28

    Default

    Много добре си е измислено окачването, но пътищата не са измислени.

    Аз тази година свалих оригиналните горни носачи на колата ми, с щампа TRW 98'.
    Изкарали са си поне 140 000км и 19 години.

    И единия долен смених, а другия още си го карам, и той е оригинален.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •