Results 1 to 11 of 11

Thread: Грешки „have engine checked”

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Грешки „have engine checked”

    Привет,

    Дали някой знае повече информация за следните грешки:

    1)
    P04080 cooling fan 1 control circuit

    2)
    P2453 Diesel particulate filter differential pressure sensor circuit range / performance

    Мерси ,
    Гриша

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  2. #2

    Default

    Малко ъпдейт по случая.. мисля, че нищо му няма на дпф-а , а е скъсан маркуча до сензора...
    Дали знаете с какъв маркуч мога да го заменя и откъде в София мога да намеря магазин за такива мркучи?

  3. #3
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    2та маркуча са с различни размери. Аз моите ги смених с такива които да издържат на топлина и ги увих с термофолио да не се нагряват когато се регенерира ДПФ-а. При мен бяха скъсани точно преди филтъра и ми светеше точно тая грешка. Във всеки 1 магазин за маркучи и т.н. трябва да има от такъв ги взех Аз само че не от София.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    2та маркуча са с различни размери. Аз моите ги смених с такива които да издържат на топлина и ги увих с термофолио да не се нагряват когато се регенерира ДПФ-а. При мен бяха скъсани точно преди филтъра и ми светеше точно тая грешка. Във всеки 1 магазин за маркучи и т.н. трябва да има от такъв ги взех Аз само че не от София.
    Благодаря много за отговора, Боби !
    Яд ме е , че не се свтих и аз да увия маркуча във фолио...

    Днес и аз се занимавах с това..благодарности на Радо от Спринтауто - мега пич, прекъсна си работата човека, каза ми откъде да купя маркуча и какъв да е точно и ме отпрати.. нямаше как да ми го смени той от днес за днес.. страшно добро впечатление ми остави.
    След смяната на маркуча изтрих грешката и направих принудително регенириране и всичко е супер
    Длъжен съм да призная, че съм учуден малко как Румбата беше на 100%, категоричен , че дпфа е заминал и е за смяна , като маркучът беше скъсан до масления филтър , който той сменя - тоест трябва да го е видял висящия скъсан маркуч Вероятно има твърде много работа и не смогва .. при всички положения е мега пич и пак бих отишъл при него

    За колегите в бъдеще, които виждат тази грешка за сензора - да проверят маркучите дали са окей и дали няма скъсано... маркуча се втвърдява и се чупи много лесно. Ако маркучите са здрави , пробвайте смяна на сензора.


    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    16

    Default

    Колеги при мен излезе същата грешка - P2455 Diesel particulate filter differential pressure sensor.
    Интересното е, че чека ми светва, след време изгасва и после пак се появява.
    Как си го обяснявате? Тъй като ми предстои пътуване опасно ли е?


  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Най-много да спука глава в тия жеги.
    E това не звучи добре..
    Какво е нужно да сменя? и имате ли наблюдения колко ще струва?

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Отпуши си ДПФ-а, защото запушеният ДПФ пречи на отработените от двигателя изгорели газове да излизат свободно, това води както до "обратно налягане" от запушеният ДПФ назад към турбото и двигателя, така и до повишаване налягането и на температурата в същият този отрязък от системата.

    Обратното налягане, тоест невъзможността газовете да излизат нормално заради запушеният ДПФ води до ненормална работа на турбото и може да доведе до повредата му, а по -високото налягане и по- високата температура могат да увредят както турбо така и двигател, като най -често това се отразява на главата на двигателя която е алуминиева(доколкото знся) и не държи и високата температура може да я изкриви или да я пукне.

    Отпушване на ДПФ е лечението.Ако не може по нормалния начин, то по принудителен начин в сервиз.

    Понякога е толкова запушен, че и принудителна регенерация не помага и остава или нов ДПФ или физическото премахване на ДПФ.

    Може да и маркуч или сензор- във всички случаи си иска сервизен преглед.
    Благодаря ти много за изчерпателната информация
    Ще отида утре да видя какво се случва.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    16

    Default

    Днес ходих в сервиз JTS performance в София. След направения преглед и диагностика се оказа, че сензора е дефектирал.
    Аз предпочетох да не го правя и просто да премахна ДПФ-ФА. Премахнаха го. Разбира се и софтуерно го изключиха. След това се оказа, че предишния собственик е
    премахнах и катализатора. Това ме разтревожи малко. Не знам как стои въпроса с прегледа сега. Иначе колата сега е супер.
    Осезаемо върви доста, доста по-добре. Много е пъргава.Click image for larger version. 

Name:	67294051_733509863747859_2471577683973111808_n.jpg 
Views:	66 
Size:	98.5 KB 
ID:	170376 A това е съдържанието на ДПФ-фа... на въглен е.
    Цялата процедура стува 350лв с 3г. гаранция.
    Last edited by accvelichkov; 24-07-2019 at 16:14.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •