Results 1 to 11 of 11

Thread: Грешки „have engine checked”

  1. #1

    Default Грешки „have engine checked”

    Привет,

    Дали някой знае повече информация за следните грешки:

    1)
    P04080 cooling fan 1 control circuit

    2)
    P2453 Diesel particulate filter differential pressure sensor circuit range / performance

    Мерси ,
    Гриша

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  2. #2

    Default

    Малко ъпдейт по случая.. мисля, че нищо му няма на дпф-а , а е скъсан маркуча до сензора...
    Дали знаете с какъв маркуч мога да го заменя и откъде в София мога да намеря магазин за такива мркучи?

  3. #3
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    2та маркуча са с различни размери. Аз моите ги смених с такива които да издържат на топлина и ги увих с термофолио да не се нагряват когато се регенерира ДПФ-а. При мен бяха скъсани точно преди филтъра и ми светеше точно тая грешка. Във всеки 1 магазин за маркучи и т.н. трябва да има от такъв ги взех Аз само че не от София.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    2та маркуча са с различни размери. Аз моите ги смених с такива които да издържат на топлина и ги увих с термофолио да не се нагряват когато се регенерира ДПФ-а. При мен бяха скъсани точно преди филтъра и ми светеше точно тая грешка. Във всеки 1 магазин за маркучи и т.н. трябва да има от такъв ги взех Аз само че не от София.
    Благодаря много за отговора, Боби !
    Яд ме е , че не се свтих и аз да увия маркуча във фолио...

    Днес и аз се занимавах с това..благодарности на Радо от Спринтауто - мега пич, прекъсна си работата човека, каза ми откъде да купя маркуча и какъв да е точно и ме отпрати.. нямаше как да ми го смени той от днес за днес.. страшно добро впечатление ми остави.
    След смяната на маркуча изтрих грешката и направих принудително регенириране и всичко е супер
    Длъжен съм да призная, че съм учуден малко как Румбата беше на 100%, категоричен , че дпфа е заминал и е за смяна , като маркучът беше скъсан до масления филтър , който той сменя - тоест трябва да го е видял висящия скъсан маркуч Вероятно има твърде много работа и не смогва .. при всички положения е мега пич и пак бих отишъл при него

    За колегите в бъдеще, които виждат тази грешка за сензора - да проверят маркучите дали са окей и дали няма скъсано... маркуча се втвърдява и се чупи много лесно. Ако маркучите са здрави , пробвайте смяна на сензора.


    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    16

    Default

    Колеги при мен излезе същата грешка - P2455 Diesel particulate filter differential pressure sensor.
    Интересното е, че чека ми светва, след време изгасва и после пак се появява.
    Как си го обяснявате? Тъй като ми предстои пътуване опасно ли е?


  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Най-много да спука глава в тия жеги.
    E това не звучи добре..
    Какво е нужно да сменя? и имате ли наблюдения колко ще струва?

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Отпуши си ДПФ-а, защото запушеният ДПФ пречи на отработените от двигателя изгорели газове да излизат свободно, това води както до "обратно налягане" от запушеният ДПФ назад към турбото и двигателя, така и до повишаване налягането и на температурата в същият този отрязък от системата.

    Обратното налягане, тоест невъзможността газовете да излизат нормално заради запушеният ДПФ води до ненормална работа на турбото и може да доведе до повредата му, а по -високото налягане и по- високата температура могат да увредят както турбо така и двигател, като най -често това се отразява на главата на двигателя която е алуминиева(доколкото знся) и не държи и високата температура може да я изкриви или да я пукне.

    Отпушване на ДПФ е лечението.Ако не може по нормалния начин, то по принудителен начин в сервиз.

    Понякога е толкова запушен, че и принудителна регенерация не помага и остава или нов ДПФ или физическото премахване на ДПФ.

    Може да и маркуч или сензор- във всички случаи си иска сервизен преглед.
    Благодаря ти много за изчерпателната информация
    Ще отида утре да видя какво се случва.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    16

    Default

    Днес ходих в сервиз JTS performance в София. След направения преглед и диагностика се оказа, че сензора е дефектирал.
    Аз предпочетох да не го правя и просто да премахна ДПФ-ФА. Премахнаха го. Разбира се и софтуерно го изключиха. След това се оказа, че предишния собственик е
    премахнах и катализатора. Това ме разтревожи малко. Не знам как стои въпроса с прегледа сега. Иначе колата сега е супер.
    Осезаемо върви доста, доста по-добре. Много е пъргава.Click image for larger version. 

Name:	67294051_733509863747859_2471577683973111808_n.jpg 
Views:	66 
Size:	98.5 KB 
ID:	170376 A това е съдържанието на ДПФ-фа... на въглен е.
    Цялата процедура стува 350лв с 3г. гаранция.
    Last edited by accvelichkov; 24-07-2019 at 17:14.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by accvelichkov View Post
    След това се оказа, че предишния собственик е
    премахнах и катализатора. Това ме разтревожи малко. Не знам как стои въпроса с прегледа сега.
    Няма проблеми, все още се минава преглед и с махнат катализатор.

    Друг е въпроса вече колко е правилно и колко е хубаво. Аз пушеща и смърдяща кола не бих карал. Не знам твоята как е.

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Няма проблеми, все още се минава преглед и с махнат катализатор.

    Друг е въпроса вече колко е правилно и колко е хубаво. Аз пушеща и смърдяща кола не бих карал. Не знам твоята как е.
    Колега съгласен съм с теб!
    Със сигурност не е правилно и сам знаеш каква е правилната процедура. Проверих колко струва нов филтър от порядъка на 1000 лв е, че дори нагоре!
    Ако заплатите ни бяха, като германските въобще няма да се циганим.
    Колата ми не пуши въобще в момента. Това се дължи на доброто и техническо състояние.
    Има и друго нещо, свързано с една лоша черта на българина - колко много други коли са с Евро стандарт 3 или 2 и т.н.
    Реално държавата би следвало да ги спира от движение дори, тъй като замърсяват повече. Нещата са много дебели...

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Не е 1000лв, можеше да се намери за 600лв в нета.

    Ако двигателя и горивото са прилични няма никакво пушене или дим дори и без ДПФ филтър.
    Напълно съм съгласен......ако всичко е наред няма проблем....пушеците излизат от проблем в мотора или от софтуерна намеса, която не е като хората....проблемите с дпф и другите еко карантии е много специфична след изминати километри и кофти гориво......появяват се различни признаци, но никога пушеци....разсъждавайте....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •