Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Центроване на волана?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default Центроване на волана?

    Някой, който си е центровал волана, след стенд ми изравниха ходовата част и ми изкривиха стойката на волана Малко инфо как се намества ?
    В alfaowner намерих инфо, че можело отнякъде под таблото да се извади да се нагласи и готово.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2017-10-08 (2).jpg  
    166 2.4 JTD

  2. #2

    Default

    Вадиш волана и си го слагаш както искаш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Вадиш волана и си го слагаш както искаш.
    То това е ясно.. Аз питам, има ли някой да го е правил, да каже какви са му цаките.. Всичко си има по някаква цака в наште коли
    166 2.4 JTD

  4. #4
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Не искам да коментирам майсторлъка на този, дето ти е правил предницата ...
    За справка само ще кажа, че в няколкото сервиза, където ходя аз, волана се затопорява преди да се започне работа по предницата. До сега никога не съм излизал от сервиза с нецентрован волан.
    Иначе ако сам ще го наместваш - внимавай много ако имаш еърбег
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Не искам да коментирам майсторлъка на този, дето ти е правил предницата ...
    За справка само ще кажа, че в няколкото сервиза, където ходя аз, волана се затопорява преди да се започне работа по предницата. До сега никога не съм излизал от сервиза с нецентрован волан.
    Иначе ако сам ще го наместваш - внимавай много ако имаш еърбег
    Цитирам майсотра - "Аз гледам отдолу да ти е равна от двете страни"
    При мой въпрос- защо е толкова голяма разликата, при положение,че преди беше както трябва, ми отговориха, ако си сменял рейка не са ти го центровали както трябва..
    166 2.4 JTD

  6. #6

    Default

    Скоро бях на стенд, застопориха волана да е прав, ако го изкриви майстора трябва да ти го оправи той, не е редно да те пуска с крив волан. На 155 конкретно не мога да ти кажа, важно е като го свалиш да запалиш и да подкараш леко напред на равно да се изправят колелата и го слагаш в това положение.
    Разглобяването не е сложно, трудно е да го извадиш от шлиците.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Скоро бях на стенд, застопориха волана да е прав, ако го изкриви майстора трябва да ти го оправи той, не е редно да те пуска с крив волан. На 155 конкретно не мога да ти кажа, важно е като го свалиш да запалиш и да подкараш леко напред на равно да се изправят колелата и го слагаш в това положение.
    Разглобяването не е сложно, трудно е да го извадиш от шлиците.
    Предполагам, не стендаджията а майстора който ми пипа ходовата част преди него е направил цялата бъркотия
    166 2.4 JTD

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by mirecyt View Post
    Предполагам, не стендаджията а майстора който ми пипа ходовата част преди него е направил цялата бъркотия
    И на стенда не би трябвало да е проблем да ти регулират предницата при прав волан, ама е по-лесно да те претупат.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ае само аз ли мисля, че не е редно така да си оправяш волана-мисля, че съвсем ще му изгубиш центъра така. Не че няма да завива, но поне теоретично ще имаш различен брой обороти на волана от пълен ляв до прав и от пълен десен до прав. Според мен върви при майстора, нека ти застопори волана в средата БЕЗ да го вади и да ти направи реглажа по центрован волан.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Благодаря за мненията. Ще видим какво, как и най-вече защо..

    Ако сте доволни от някой стенд по София, бихте ли споделили къде се намира и каква е цената ?
    Last edited by mirecyt; 08-10-2017 at 19:54.
    166 2.4 JTD

  11. #11
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mirecyt View Post
    Благодаря за мненията. Ще видим какво, как и най-вече защо..

    Ако сте доволни от някой стенд по София, бихте ли споделили къде се намира и каква е цената ?
    На алф шлиците за волана са доста груби по спомени...
    Трябва да пробваш след като гумите са напред дали наляво и надясно волана се върти еднакво като обороти!
    Като знам какви са маисторите може да са навили единия накрайник до край а да са отмотали другия да е пред изпадане...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Правиш пълен ляв, а после пълен десен, ако ти е кеф и наобратно, за да видиш колко оборота прави, ясно е, че няма да е цяло число. Делиш оборотите на две и от крайно положение завърташ резултата. Идеята е да поставиш волана точно по средата на хода на рейката. Ако воланът не дойде както трябва, то значи някой преди тебе го е местил.
    В тоя случай вадиш волана и го наместваш!
    Другият случай е, воланът да си е на място, но "майстора" да си е оставил ръцете. В тоя случай колата ще си върви направо, но воланът няма да е в нормално положение. Автоматът за мигачите няма да работи и което е най-лошото на една страна ще завива повече, а на другата по-малко.
    В тоя случай отиваш и го караш да си направи реглажа както трябва. На някои не им се развиват и двете щанги и за това регулират само с едната.
    Ако все пак се налага да сваляш волана, то ето как аз го правя:
    Сваляш възглавницата или каквото имаш там и стигаш до гайката! Охлабваш я, НО НЕ Я РАЗВИВАШ ДО КРАЙ!
    Пипваш здраво волана и го дърпаш от леко до зверски.
    Понякога излиза и ако си отвил гайката най-вероятно ще си цапардосаш иконостаса с волата.
    Ако не излиза, викаш още един! Ти пак дърпаш волана, а той поставя твърдо парче дърво и с чук около кило го фрасва точно по гайката, която се разбрахме, че не се отвива до край.
    Има и скоби за тая работа, но едва ли ще намериш такава точно за модела.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Благодаря за упътванията, колеги!
    Волана като е кривнал, колата върви идеално направо.. Мисля, че ходовата си е правилно нагласена и единия вариант е като ми сменяха накрайник да се е случило, другия е, волана да е местен..
    Само един въпрос.. Този капак на волана, зад който вие имате еърбег(аз мисля, че нямам), как точно излиза ? Доста го мъчих, но явно си има цака
    166 2.4 JTD

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Малка е вероятността след презацепване на шлиците да застане на точното положение.
    По-добрият подход е да го коригираш от накрайниците. Внимателно мериш, колкото развиваш единия, с толкова да навиваш другия.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Quote Originally Posted by mirecyt View Post
    ...
    Само един въпрос.. Този капак на волана, зад който вие имате еърбег(аз мисля, че нямам), как точно излиза ? Доста го мъчих, но явно си има цака
    На воланите с еърбег има два винта откъм таблото - т.е. от задната страна на волана. Виж дали и при теб не е така, че на воланите без еърбег не съм се упражнявал
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •