Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Центроване на волана?

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Май е втория.. Търсих болтове, или са скрити или няма..
    Намерих няква схема, която не ми помогна в интерес на истината
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2017-10-08-16-34-39.jpg  
    166 2.4 JTD

  2. #17
    започва да се пристрастява ivangenchev's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    gabrovo
    Posts
    70

    Default

    На воланите без Air bag капака е на щипки, трябва илно да го издърпаш или с отверка да си помогнеш.
    Alfa Romeo 155 1,8 T.S. 8V, Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 10V

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by ivangenchev View Post
    На воланите без Air bag капака е на щипки, трябва илно да го издърпаш или с отверка да си помогнеш.
    Супер, това го предполагах, но след 2 часа ръчкане и бибиткане реших да преустановя опитите
    Ще докладвам пак при следващия опит
    166 2.4 JTD

  4. #19
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Откачи клемата на акумулатора колега другия път като я правиш тая операция
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  5. #20
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by mirecyt View Post
    Благодаря за упътванията, колеги!
    Волана като е кривнал, колата върви идеално направо.. Мисля, че ходовата си е правилно нагласена и единия вариант е като ми сменяха накрайник да се е случило, другия е, волана да е местен..
    Само един въпрос.. Този капак на волана, зад който вие имате еърбег(аз мисля, че нямам), как точно излиза ? Доста го мъчих, но явно си има цака
    Пак виж какво съм писал по-горе!
    Първо виж дали волана си е на мястото според рейката!
    Ако е така ги накарай да ти регулират предницата по прав волан!
    Ако воланът си е на място, а сега ти го изправиш на тоя реглаж, винаги на едната страна ще завива повече, а на другата по-малко.
    Това се опитвам да ти изясна.
    Иначе е лесно. Вадиш волана и го презацепваш.
    А жабетата после кой че ги руча?!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #21
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Пак виж какво съм писал по-горе!
    Първо виж дали волана си е на мястото според рейката!
    Ако е така ги накарай да ти регулират предницата по прав волан!
    Ако воланът си е на място, а сега ти го изправиш на тоя реглаж, винаги на едната страна ще завива повече, а на другата по-малко.
    Това се опитвам да ти изясна.
    Иначе е лесно. Вадиш волана и го презацепваш.
    А жабетата после кой че ги руча?!
    В тая връзка имам следния въпрос. Ако вече е отишъл коня у ряката, т.е. воланът е ваден безброй пъти, то може ли да се намери "средата" на рейката отдолу с мерене по самата рейка? Нали от нея стърчи (като се дръпнат маншноните) едно жулязо, май "гребен" се казва, което се подава от двете страни и в него се завиват вътрешните накрайници. Ако се измери и нагласи тоя гребен да се подава еднакво от двете страни няма ли да се възстанови първоначалното положение. И тогава вече си центрова човекът волана и си прави реглажа при фиксира волан.

  7. #22

    Default

    Чета и си мисля, че тези неща никой не ги е правил и ви е тъмна Индия. . Колко мислите, че се изкривява волана? Абсурдно е да се говори за обороти. Изкривява се едва няколко градуса. Някой от вас брои ли оборотите на волана когато завива, едва ли. Когато механиците сменят накрайници броят резбите и след това въобще не се налага ходене на стенд. Дори не ми се мисли как е вървяха кола при която след стенд волана е мръднал с обороти.
    На 156 например волана прави един пълен оборот надясно и един наляво. Сигурен съм че не го знаехте. Това е, от пълен ляв до пълен десен два оборота.
    Last edited by lordliness; 15-10-2017 at 10:13.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #23
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Чета и си мисля, че тези неща никой не ги е правил и ви е тъмна Индия. . Колко мислите, че се изкривява волана? Абсурдно е да се говори за обороти. Изкривява се едва няколко градуса. Някой от вас брои ли оборотите на волана когато завива, едва ли. Когато механиците сменят накрайници броят резбите и след това въобще не се налага ходене на стенд. Дори не ми се мисли как е вървяха кола при която след стенд волана е мръднал с обороти.
    На 156 например волана прави един пълен оборот надясно и един наляво. Сигурен съм че не го знаехте. Това е, от пълен ляв до пълен десен два оборота.

    Модела 155 го има с 2 различни рейки (с по-новата волана се върти по-малко за да се завие до краи, това маи не го знаеше нали)...
    Пробвал съм да си правя реглаж сам, по някаква старинна технология с един канап, (отне ми половин ден и мерене до побъркване) получи се защото после ходих на стенд и там само констатираха че всичко е наред!
    Това с броенето на резбите става, но и доста често волана мръдва съвсем леко нанякъде и ако незнаеш къде е бил преди това няма и да се усетиш че е мръднал

    Иначе като се ходи на реглаж е редно там да оправят сходимоста страничния наклон (камбър) на колелата (ако може), да изравнят хода на рейката и да центрират волана... Явно са си спестили някои от тея неща...
    Last edited by mimouzunov; 15-10-2017 at 22:25.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Модела 155 го има с 2 различни рейки (с по-новата волана се върти по-малко за да се завие до краи, това маи не го знаеше нали)...
    Пробвал съм да си правя реглаж сам, по някаква старинна технология с един канап, (отне ми половин ден и мерене до побъркване) получи се защото после ходих на стенд и там само констатираха че всичко е наред!
    Това с броенето на резбите става, но и доста често волана мръдва съвсем леко нанякъде и ако незнаеш къде е бил преди това няма и да се усетиш че е мръднал

    Иначе като се ходи на реглаж е редно там да оправят сходимоста страничния наклон (камбър) на колелата (ако може), да изравнят хода на рейката и да центрират волана... Явно са си спестили някои от тея неща...
    Останах с впечатление, че сам не знаеш с колко по малко се върти, нали? Или ще изтичаш да преброиш?
    Никой не го е еня с колко рейки са били, скоро ще отидат в небитието и никой няма да ги помни.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Alfa User, къде ходиш на стенд в Пловдив и всичко е ок?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  11. #26
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Сервиза точно преди McDonalds на булеварда откъм Технополис и Метро - много е свестно момчето, дет работи там, и никога не ме е подвел за нищо!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Този сервиз, който е на тротоара, между Макдоналдс и кафенетата срещу аграрния ли?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  13. #28
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    В тая връзка имам следния въпрос. Ако вече е отишъл коня у ряката, т.е. воланът е ваден безброй пъти, то може ли да се намери "средата" на рейката отдолу с мерене по самата рейка? Нали от нея стърчи (като се дръпнат маншноните) едно жулязо, май "гребен" се казва, което се подава от двете страни и в него се завиват вътрешните накрайници. Ако се измери и нагласи тоя гребен да се подава еднакво от двете страни няма ли да се възстанови първоначалното положение. И тогава вече си центрова човекът волана и си прави реглажа при фиксира волан.
    Може.
    Описал съм го, но ще ти го кажа пак.
    Завърташ волана в крайно положение, държиш здраво и точно отгоре, на нула градуса слагаш с тебешир или каквото ти хареса един белег!
    Въртиш в другата посока, като следиш белега колко оборота ще направи, като може да са точно два, а може и повече, като например два и седем осми или друг неравноделен такт. В крайното положение драсваш две черти. Делиш оборотите на две, като добавяш и половинката от дробната част. Тука ти е средното положение и воланът трябва да ти е в средата.
    Пример:
    Воланът ти има ход два оборота и 120 градуса.
    Средата ти е един оборот и още 60 градуса. Наместваш там волана и ако не е в средна позиция го вадиш и презацепваш !
    Това е.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #29
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska View Post
    Този сервиз, който е на тротоара, между Макдоналдс и кафенетата срещу аграрния ли?
    Точно този - никога не съм съжалил, че съм отишъл там!

    ---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Може.
    Описал съм го, но ще ти го кажа пак.
    Завърташ волана в крайно положение, държиш здраво и точно отгоре, на нула градуса слагаш с тебешир или каквото ти хареса един белег!
    Въртиш в другата посока, като следиш белега колко оборота ще направи, като може да са точно два, а може и повече, като например два и седем осми или друг неравноделен такт. В крайното положение драсваш две черти. Делиш оборотите на две, като добавяш и половинката от дробната част. Тука ти е средното положение и воланът трябва да ти е в средата.
    Пример:
    Воланът ти има ход два оборота и 120 градуса.
    Средата ти е един оборот и още 60 градуса. Наместваш там волана и ако не е в средна позиция го вадиш и презацепваш !
    Това е.
    Абе Иво, за какво му е на човека цялото главоболие, при положение че центровката на волана е прее*ана от "майстора" - да се връща там и да си иска поправка на мазалото ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    От кой по-точно да искам да ми оправи мазалото? Майстора, който е сменял накрайника или майстора, който ми е правил стенда?
    166 2.4 JTD

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •