Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35

Thread: Центроване на волана?

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Благодаря, Alfa User!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  2. #32
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by mirecyt View Post
    От кой по-точно да искам да ми оправи мазалото? Майстора, който е сменял накрайника или майстора, който ми е правил стенда?
    Тоя със стенда, което не означава, че някой преди това не е презацепвал волана.
    Тоест майсторът да е регулирал правило, но воланът просто да не си е на средата.
    За това и казвам първо да провери, да не би да му е презацепван.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #33
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Може.
    Описал съм го, но ще ти го кажа пак.
    Завърташ волана в крайно положение, държиш здраво и точно отгоре, на нула градуса слагаш с тебешир или каквото ти хареса един белег!
    Въртиш в другата посока, като следиш белега колко оборота ще направи, като може да са точно два, а може и повече, като например два и седем осми или друг неравноделен такт. В крайното положение драсваш две черти. Делиш оборотите на две, като добавяш и половинката от дробната част. Тука ти е средното положение и воланът трябва да ти е в средата.
    Пример:
    Воланът ти има ход два оборота и 120 градуса.
    Средата ти е един оборот и още 60 градуса. Наместваш там волана и ако не е в средна позиция го вадиш и презацепваш !
    Това е.
    Благодаря, колега!

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post

    Абе Иво, за какво му е на човека цялото главоболие, при положение че центровката на волана е прее*ана от "майстора" - да се връща там и да си иска поправка на мазалото ...
    Ами щото аз примерно като отидох при най-прехваления майстор в моя град, не ми оправи дърпането наляво. После отидох при други майстори с лазерен стенд - оправиха го, обаче като им казах да ми направят реглажа по рейката, а не по волана само се почесаха по главите и си го направиха както си знаят.

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Тоя със стенда, което не означава, че някой преди това не е презацепвал волана.
    Тоест майсторът да е регулирал правило, но воланът просто да не си е на средата.
    За това и казвам първо да провери, да не би да му е презацепван.
    Именно...

  4. #34
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Колега, ако рейката ти е отваряна за рециклиране има опасност, който я е правил да не я е белязал и съответно при сглобяването да е мръднал гребена с малко...и от там нататъка ясно..
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    161

    Default

    Сменях накрайник, затова беше крив, не от рейката.. В крайна сметка работата е за 15 минути.. откачаш акумулатора, за да не вдигаш съседите във въздуха и евентуално ако си с еърбег да не си го гръмнеш в лицето и сваляш капака, после с лула 22-ка мисля, че беше, и за 0 време си готов, само че трябва да е врътнат ключа защото при заключен волан не излиза.
    166 2.4 JTD

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •