Results 1 to 3 of 3

Thread: Проблем климатроник

  1. #1
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default Проблем климатроник

    Колеги, извинявам се, че повдигам тема, по която е коментирано, но ми е малко спешно, а и конкретен въпрос имам. Преди няколко седмици климатроникът ми изписа грешка "Е1" и спря да върти вентилаторът. Другото работи, но не се виждат градусите. Отворих кутийката с релета, която е при двигателя, беше изпаднало средното реле. Сложих го, появи се плюс на клемата на вентилатора (при това постоянен, а не само на контакт!), обаче вента не врътва. Не знам дали има значение, че в системата няма май вече никакъв фреон. Пуснах ток на вента и сега духа на макс при даване на контакт-не е идеален вариант, но поне да ме ми се потят стъклата. Значи проблемът е или в това, че няма фреон или в оная гадинка, дето регулира оборотите по минус. Какво мога да направя с нея-нещо се презапоявало, има вътре една платка, която се мандахерца, обаче не излиза? Благодаря ви!

  2. #2
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Горе-долу са ви еднакви ядовете
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=95788
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  3. #3
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Аа, е те тая тема не я бях намерил. Може наистина да е в панела проблемът-щото какво ли не откачах, грешката не се изчисти. Сега ще се ровя пак и в pdf-те...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •