Results 1 to 10 of 10

Thread: Обикновена газова на 2.4 jtd ?

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Обикновена газова на 2.4 jtd ?

    Колеги днес видях Ауди А4 1.9 TDI помпа-дюза 101к.с. с обикновена газова уредба Момчето набързо ми разказа-платил е 400 лв,пропан-бутана се подава след дебитомера и като цяло колата е вдигнала около 20 коня ,разхода на нафта му е било близо 8/100 преди ,сега му е около 5-5.5л/100к и около лев и нещо газ на 100км. Силно се замислям за такава система и за мен -20 000км годишно правя и със сегашния разход от 6 до 7л/100км ,мисля че добре ще се отрази на джоба..Монтира се на педала на газта от рода на стоп-машинка да прекъсва пропан-бутана на празен ход.Интересно ми е какво става в режима от 1000 до към 1800 оборота (преди да надува турбината сериозно -нямам геометрия ) и в режима от 2000 до 3500 оборота да кажем ,защото количеството на пропан-бутан не се регулира пусне ли го ел,клапана?Някой слагал ли е на JTD досега ?

    П.п. Надявам се да има само компетентни мнения без наизустени дочути крилати фрази относно газовите уредби и дизела
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    става да, правено е на няколко коли над които имам наблюдение.
    Нещата са така както си ги описал.
    газта се засмуква от мотора и колкото повече засмукване има толкова повече газ влиза, без значение дали е в режим на бууст или атмосверен. Трябва дасе внимава да не се преобогати че лошо. добре е да се настрои и в движение да се гледа какво става с смесите с диагностика или широколентова сонда.
    На една Лагуна 2.2 дизел и приплъзна съединителя като я обогатиха яко на 4та с много газ. Като цяло коалта върви осезаемо повече заради богатото и одобрено изгаряне, понеже газта изгаря 100% и помага на нафтата да изгори по добре.

    П.С сори за офтопика ама не се сдържам да кажа че така поне може ида има парно зимата и при дизелите
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    А относно разхода има ли финансов смисъл или само повишението на мощността?Наистина ми се събират много километри и ако и тва не помогне ще скачам на 1.4 TDI 3 цилиндровата сенокосачка-там разхода е ясен,че е около 4/100..
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  4. #4

    Default

    Ще помогне за разхода, но зависи как караш.

    Аз имам приятел, който има сервиз за газови уредби за дизели. Говорил съм си с него, казва че 90% от работата им е с бусове.
    И газовата работи само извънградско, като ценовото изражение е с 30-40% по-нисък разход в лева. Градско каза че карат само на нафта, не го разбрах защо.


    Може да пробваш, но се замисли, че газовата иска топъл антифриз за изпарителя, а дизела загрява бавно, т.е. като запалиш колата зимата, първите 10-20 км ще караш на нафта, докато загрее антифриза. Има смисъл само за дълги разстояния.

  5. #5

    Default

    Мдааа, обогатиш ли малко повече с газ и оставаш без двигател. Освен това при дизелите нямаш засмукване. Там има дюза, вкарваща газ с по-високо налягане от това в колектора, Сещай се защо.

  6. #6

    Default

    Може и преди турбото да се подава, там има вакум.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не ми се мисли, какво се случва, ако гръмне.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не ми се мисли, какво се случва, ако гръмне.
    Маркучи, турбо, преден капак, може и предно стъкло, клапани, бутала..... Изобщо ще си изсере карантиите.

    Такива системи са само за хора, които знаят точно какво са направили. Иначе буууум!
    Единствено при пълен дизел с помпа с вакуумно управление и дроселова клапа става перфектно.
    Тракторчето, за което съм писал в една друга тема го видях преди две седмици и още си работи. Вярно не става са оране или друга тежка работа, но си дърпа ремаркето и върти помпа съвсем задоволително вече над 15 години.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Може и преди турбото да се подава, там има вакум.
    Не леж на тая. Там гърмежът ти е още по-сигурен

  10. #10

    Default

    Може, ако измислиш как да му подадеш искра може и да гръмне...

    Има теми и във VW форума , и в офроуд форума, там си е обяснено как се прави.
    Няма проблем да се пусне преди турбото.
    И сместа е много, мнооого по-разредена отколкото при бензинова кола на газ - гори 1-2л газ на 100км. И като няма запалителни свещи няма кой да я запали тая газ че да гръмне.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •