Page 12 of 18 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 260

Thread: Пак въпроси за боксера

  1. #166
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Не зная,дали си имал предвид,че Пежото е много силно в завоите...Искам да попиташ 33-каджиите кво правят по път със завоиА ако не ти хареса,питай ги тия със 116-ките...И все пак не искам да споря,че пежото не е кола,да не ме разбираш погрешно...Някога в квартала имаше доста 305-ци,505-ци,и знам че са расови коли,макар и по назад според Алфетта,132,Арджента...мое мнение
    Ами да заповяда с моята
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #167
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ами да заповяда с моята
    Кря на 90-тте бехме 3-ма с 33-спортвагон по път със завои,заедно с нас беха тръгнали други двама с голф 2 гти....Голфа го загубихме по Петрохан

  3. #168
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Кря на 90-тте бехме 3-ма с 33-спортвагон по път със завои,заедно с нас беха тръгнали други двама с голф 2 гти....Голфа го загубихме по Петрохан
    Ако някога в живота се докопам до 1.7 16в ще разбера за пълния потенциал на боксера, но на тоя етап съм си много доволен от 1.6-цата.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  4. #169
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Ако някога в живота се докопам до 1.7 16в ще разбера за пълния потенциал на боксера, но на тоя етап съм си много доволен от 1.6-цата.
    Не се заблуждавай!
    Читави 1.7 16в май няма, защото всеки ги кара на "пълният "им потенциал.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #170
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    бобка пусни некоя снимка

  6. #171
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Не се заблуждавай!
    Читави 1.7 16в май няма, защото всеки ги кара на "пълният "им потенциал.
    Може би си прав, но до тука след скромните ми 30 хил. км и 2 години употреба на боксери на Алфа наблюденията са ми, че тия мотори са си кучета и ако се поддържа правилно и с необходимото разбиране няма какво толкова да стане.

    Е естествено, че всеки мотор си има някакъв ресурс, но категорично на Алфа боксер не му е малък ресурса при правилна употреба даже и на "пълния" потенциал.

    А читави 1.7 16в няма, защото за жалост повечето са били в ръцете на недостатъчно заинтересовани в правилната експлоатация на автомобила хора и резултатът от това е ясен. Това ти го казвам като наблюдение след като съм гледал поне няколко екземпляра от тия.

    Последно имаше една черна 145 1.7 16в в София за продаване за 1000 лв., ама тамън бях взел 1.6-цата и щях да се озоря финансово.

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    бобка пусни некоя снимка
    Тия дни ще я измия и ще я наснимам, ама аз вече съм по-свободен, така че може да се чуем направо да се видим другия уикенд.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  7. #172
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Иво, ето малко снимки. Като цяло има какво да се желае от външния вид. Лакът на тавана е полюпен, но за щастие е само лакът и май ще се размина без боядисване. По интериора също има разни дреболии и не толкова дреболии, но и тях ще оправя.

    До момента се бях концентрирал върху техническата част и вдруги ден ще съм подменил вече почти всичко възможно по предния мост без десен амортисьор, просто защото не мога да намеря. По електриката съм с нова бобина и кабели. Като цяло техническото състояние е повече от задоволително като за 23-годишна кола и най-сериозния към момента проблем е неработещият климатик.

    По-късно мога да кача и цени за части и ремонти, които съм правил напоследък може би ще представлява интерес за хората с боксери така за сравнение.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Снимка0224.jpg   Снимка0225.jpg   Снимка0226.jpg   Снимка0227.jpg   Снимка0232.jpg  

    Снимка0233.jpg  
    Last edited by bobi1997; 11-06-2018 at 23:03.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  8. #173
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Браво бре,много е готина..
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  9. #174
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Иво, ето малко снимки. Като цяло има какво да се желае от външния вид. Лакът на тавана е полюпен, но за щастие е само лакът и май ще се размина без боядисване. По интериора също има разни дреболии и не толкова дреболии, но и тях ще оправя.

    До момента се бях концентрирал върху техническата част и вдруги ден ще съм подменил вече почти всичко възможно по предния мост без десен амортисьор, просто защото не мога да намеря. По електриката съм с нова бобина и кабели. Като цяло техническото състояние е повече от задоволително като за 23-годишна кола и най-сериозния към момента проблем е неработещият климатик.

    По-късно мога да кача и цени за части и ремонти, които съм правил напоследък може би ще представлява интерес за хората с боксери така за сравнение.

    Малко в страни от темата, но би ли споделил как ще се излекува лака на тавана без боя!?
    Не се жаяждам а питам съвсем сериозно защото и мен ме вълнува и ако има вариант да се оправи само лака ще е невероятно добре... (с бои и тн несъм наясно)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #175
    започва да се пристрастява Sarge's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    37

    Default

    Би трябвало да се получи като се изшкури с водна шкурка и после да се лакира, но резултата ще е под въпрос
    Alfa 33 1.3 I.E.L. '93
    Alfa 166 2.0 V6 Turbo '99
    Alfa 147 1.6 TS '01

  11. #176
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Браво бре,много е готина..
    Благодаря, радвам се, че и други го оценяват, и аз мисля, че е не лош екземпляр.

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Малко в страни от темата, но би ли споделил как ще се излекува лака на тавана без боя!?
    Не се жаяждам а питам съвсем сериозно защото и мен ме вълнува и ако има вариант да се оправи само лака ще е невероятно добре... (с бои и тн несъм наясно)
    Хаха, хареса ми как поясни, че не се заяждаш. То вече в тоя форум, толкова сме се деформирали от безсмислени заяждания и нападки, че и това се налага понякога

    Иначе общо взето колегата в поста над мен го е казал. Водна шкурка, но само на ръка, като все още се двоумя за едрината на шкурката, с която да започна, дали на 2000 или по-малка първо. След това се полага лак, може би 2 ръце. След това водна на 2000 и пастиране с паста 3М 1-ца. Резултатът е крайно несигурен, но ще ми струва около 20 лв. и половин ден, а боядисването на целия таван няма да е под 100 лева, а и я ти улучат цвета, я не.

    А и също важно е да разбереш дали все пак, цвета под падналия лак си е запазен, и ако е металик дали перлите си ги има. Това се случва като я измиеш и ако докато е мокра си възстанови цвета и блясъка, то имаш надежда.

    Със сигурност като го опитам ще пусна снимки с резултата.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  12. #177
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Пускам нов пост (че миналия щеше да стане 2 километра) с цени на части и труд на неща, които съм правил по колата. Информативно за останалите колеги:

    Пълно обслужване в началото:
    Водна помпа Metelli - 50 лв.
    Масло Selenia 20k 4 литра - 60 лв.
    Горивен филтър - 12 лв.
    Въздушен филтър - 12 лв.
    Маслен филтър - 6 лв.
    Всички ремъци де що има (без ролки) + нов антифриз - 135 лв.
    Труд за всичките тия операции при Румен - 190 лв.

    Монтаж + преправяне на генерацията от 146-цата - 30 лв. в АСПО.

    По електриката:
    Бобина Magneti Marelli - 150 лв.
    Кабели NGK - 59 лв.
    Датчик за перките - 29 лв.
    Тия неща сам си ги сменявах, поне за труд няма

    По спирачките и окачването 1-ви път:
    Предни дискове Metelli - 80 лв.
    Накладки TRW - 30 лв.
    Челюсти - 40 лв.
    Спирачен цилиндър за барабан - 19 лв.
    Предни носачи 2 бр. Monroe - 100 лв.
    Кормилни накрайници - 56 лв.
    Тампони на биалетки - 8 лв.
    Външен маншон полуоска - 19 лв.
    Труд за тия неща при Румен - 185 лв + нова смяна на маслото.

    По окачването 2-ри път:
    Тампони макферсони - 90 лв.
    Лагери макферсони - 50 лв.
    Преден ляв амортисьор - 70 лв.
    Прашници + противоударни тампони за аморт. - 30 лв.
    Биалетки 2 бр. + тампони стаб. щанга - 40 лв.
    Тия неща утре отивам при Румен да ги прави и за труд не знам колко ще е.

    Това е, като цяло. Някои неща ги пазарувам от Тех-ко и там имам голяма отстъпка, но много от нещата ги няма там и ходя в ТиН или в магазина за Алфа на Ал. Стамболийски, където пък има отстъпка за форума, съответно 25% и 10%.
    Last edited by bobi1997; 12-06-2018 at 21:39.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  13. #178
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Благодаря, радвам се, че и други го оценяват, и аз мисля, че е не лош екземпляр.



    Хаха, хареса ми как поясни, че не се заяждаш. То вече в тоя форум, толкова сме се деформирали от безсмислени заяждания и нападки, че и това се налага понякога

    Иначе общо взето колегата в поста над мен го е казал. Водна шкурка, но само на ръка, като все още се двоумя за едрината на шкурката, с която да започна, дали на 2000 или по-малка първо. След това се полага лак, може би 2 ръце. След това водна на 2000 и пастиране с паста 3М 1-ца. Резултатът е крайно несигурен, но ще ми струва около 20 лв. и половин ден, а боядисването на целия таван няма да е под 100 лева, а и я ти улучат цвета, я не.

    А и също важно е да разбереш дали все пак, цвета под падналия лак си е запазен, и ако е металик дали перлите си ги има. Това се случва като я измиеш и ако докато е мокра си възстанови цвета и блясъка, то имаш надежда.

    Със сигурност като го опитам ще пусна снимки с резултата.
    В средата на тавана имам една "лента" с повреден лак... Ще пробвам да мокря и ще видя какво става...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #179
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Иво, ето малко снимки. Като цяло има какво да се желае от външния вид. Лакът на тавана е полюпен, но за щастие е само лакът и май ще се размина без боядисване. По интериора също има разни дреболии и не толкова дреболии, но и тях ще оправя.

    До момента се бях концентрирал върху техническата част и вдруги ден ще съм подменил вече почти всичко възможно по предния мост без десен амортисьор, просто защото не мога да намеря. По електриката съм с нова бобина и кабели. Като цяло техническото състояние е повече от задоволително като за 23-годишна кола и най-сериозния към момента проблем е неработещият климатик.

    По-късно мога да кача и цени за части и ремонти, които съм правил напоследък може би ще представлява интерес за хората с боксери така за сравнение.
    Бях на път тия дни,и сега виждам...Много ти е хубава колата,Бобка,и евала за грижите,които полагаш...Аз днес поглезих моя боксер с нещо,но не искам да пиша тука,да не излезе реклама.Иначе и аз требва да обърна внимание на предното окачване,че от известно време имам чат пат потропване от дясно

  15. #180
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Бях на път тия дни,и сега виждам...Много ти е хубава колата,Бобка,и евала за грижите,които полагаш...Аз днес поглезих моя боксер с нещо,но не искам да пиша тука,да не излезе реклама.Иначе и аз требва да обърна внимание на предното окачване,че от известно време имам чат пат потропване от дясно
    Сега като смених всичко все едно карам друга кола. Разликата е голяма, но и сериозни финанси набих. Ама от днеска съм в нов филм. Не ще да гасне и не мога да разбера от какво е. Връщам контактния ключ, вадя го, колата работи

    Има допълнително монтирана аларма, на която спря да и работи дистанционното и проблемът се появи две запалвания след като ми се наложи да я запаля на пищяща аларма, понеже не можах да я изключа.

    Някой колега да се е сблъсквал с нещо подобно някога, при каквато и да е кола, и да има някакви идеи?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

Page 12 of 18 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •