Page 9 of 18 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 260

Thread: Пак въпроси за боксера

  1. #121
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by markoff View Post

    Добре е да се знае, но вероятността да я вадя пак се надявам да граничи с нула.
    Повярвай ми, като те знам какъв си, пак ще я сменяш.
    Абе мажете бре!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #122
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Колеги и аз да се включа с едно питане - на 1.6 мотора, инжекцион Рочестър..тая ГМ-ската бобина някой знае ли дали е като на някой от Опелите, че искам да си взема фабрична такава, а много ми прилича на опелските?
    Ами те всички би следвало да са фабрични. Ако някой си
    е правил сам бубина и не се е похвалил - ще му скъсам ушите.
    Не зная дали от опел са същите, но в Мегапартс имаше няколко аз като търсих. Вероятно още има.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #123
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Имах предвид, че искам да си купя чисто нова ГМ-ска, а в магазините за части за Алфа ми предлагат някакви супер-анонимни даже и Магнети Марели няма...
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  4. #124
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    http://www.axm-auto.com/index2.php?b...menkl=2&show=1
    Аз не бих настоявал за GM. Наложи се да я сменям, щото след старт работи на 3 цилиндира. След форсиране се пооправя и ако поработи на ниски обороти пак прекъсва. Никаква логика, но... факт. Играх си няколко пъти да я сменям с Марели-то, за да се уверя че действително тя е проблема. Амии.... няма грешка.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #125
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Да, мерси колега. Не се бях сетил за този магазин. Гледам, че имат и кабели на Магнети Марели така че може би да си ги взема и двете неща. Не, че имам някакви осезаеми забележки към работата, но има на празен ход едно леко доловимо притрисане, а свещите са на 10-15 хил. км НЖК, а пък другите неща са си фабричните по запалителната система.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  6. #126
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    ... но има на празен ход едно леко доловимо притрисане,........
    Това претрисане някой лекувал ли го е?
    И при мен го има.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  7. #127
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Ако това е на бензин, то не е изключен проблем с инжектор. На по високи обороти не се усеща, но на минимални.....
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #128
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Това претрисане някой лекувал ли го е?
    И при мен го има.
    Не съм я карал при никой за това. Преди карах 1.3 боксер с газова и го имаше още по-осезаемо и на двете горива. Купих нови бобини, кабели и иридиеви свещи и на газ работата стана като часовник, а на бензин се изглади почти напълно, но несъвсем. Изчел съм безброй теми за това тресене на 8-клапановия боксер на празен ход и никой не пише да е успял да се отърве от него, даже на места едва ли не го изкарват нещо нормално и налично при 90% от тия мотори при 145/6. Единствено имаше колеги, които след пълно ревизиране на главите (пасване клапани, гумички и т.н.) се бяха оправили.

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Ако това е на бензин, то не е изключен проблем с инжектор. На по високи обороти не се усеща, но на минимални.....
    Колата е само на бензин, колега. Точно за това се съмнявам да е инжектор, защото през всичките си километри е карана само на бензин и не би трябвало да са зацапани. Сипвал съм добавки за прочистване на горивна система, карал съм я в обороти уж да я поизчистя, даже и на Калояново не успях да я прочистя явно

    Та за това си мислех за бобина+кабели, но държах да са нещо хубаво като марка и Марелито е идеален вариант в случая, на 1.3-ката бях с такива и качеството е добро.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  9. #129
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Това че е само на бензин, уви, не ви гарантира изправни инжектори. Те бобините сега са на по добра цена, почти двойно по ниска, но все пак....
    Мерете компресията, има ли по сериозна разлика м/у цилиндрите ще се "лашка" неизбежно. Тия не трепват, но само ако всичко им е наред. След като се съмнявате в бобината, вземете една за проба, я от колега, я от мегапартс. Ако ще сменяте кабели - обърнете внимание, да не са от 1.3, на външен вид са еднакви, но накрайниците за към бобината не са.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #130
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Преди седемнайсет-осемнайсет години го имах тоя проблем и един добър майстор от Серрес ми каза, че е от бобините. В България я закачих на един Елкон и колкото и да се пулехме не открихме нищо нередно. Така си я карах още поне 150 000 км. Свалих мотора за ревизия и по недоглеждане сложих едни други бобини, които май Крис ми ги беше изпратил и.... Ами изчезна претрисането.
    Сега тия дни пак се появи подобен проблем. Сутрин при палене пали на два цилиндъра и след малко се оправя. Ще я дебна мръсницата.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #131
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Благодаря за съветите. Ще видя дали изобщо да се задълбоча в тая проблематика, защото имам и още доста неща да правя по колата, основно козметични. А и съм доволен до момента върви доста приятно и се ускорява добре. Румен (форумният майстор) също каза, че му се струва "респонсната" както се казва..

    Със сигурност би ми било интересно с някой колега с 1.6-ца да сравним, макар че на Калояново имаше още една 145 1.6 боксер, която даде значително по-добро време от мен, а карах почти на предела, но на пистата не винаги е фактор за здравето на колата, все пак не се имам за голям карач.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  12. #132
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ами като се видим ме подсети да ти дам моята да покараш.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #133
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Непременно. За жалост няма да е на Италфеста, но повод ще се намери. По-нататък може да ходя към Перник за един салон от 145 и тогава евентуално би могло
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  14. #134
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Не му се връзвай на Иво колега. Неговата ще върви по вече, даже да има проблеми. 33 не е 145/6. Море, да имаше някоя SUD да ги сборим с 33ката му .....
    За жалост, и да има, ще се държи само на боята. Ех, ако не беше тая ръждаааааа!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #135
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Да, ясно е, че разликата от около 200 кг в теглото и още някои други неща като диференциал и т.н. скопявания ще окаже влияние.

    Но и за 145 има някои жокери, които може да се приложат, за да стане маалко по-динамична, но не ми е това целта. Тия коли са за каране и емоцията не се корени само и единствено в динамиката, а в цялостното усещане. Лично аз искам да си я поддържам максимално близо до заводската и единственото отклонение, което си позволих е да направя една хубава генерация
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

Page 9 of 18 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •