Page 14 of 18 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast
Results 196 to 210 of 260

Thread: Пак въпроси за боксера

  1. #196
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by alfatal View Post
    Здравейте,понеже имам едно въпросче за боксера реших да пиша тук , дано не обидя никой.Значи колата ми е 146 1.6 боксер.Колата придърпва доста дразнещо в ниските предимно студена топла не го прави ....Според вас какво може да е? Съединителя отпада като вариант , защо преди 2 години е сменян и все си придърпва.Свещи съм сменял няколко комплекта Бош и сега съм с беру ами не е и от тях, защото със всичките комплекти се е държи еднакво, кабели не съм сменял, но колата работи перфектно като загрее , пробвал съм ги в тъмното от никъде не хвърлят искри ... Горивния филтър също е сменен скоро...Та да попитам вашите боксери придърпват ли или не ? Аз все мисля дали не е от дюзите , но пък студена и топла върви прекрасно във високите и не прекъсва ... аз си мисля да не е някой О-пръстен на някоя дюза и студена от там да взима въздух?
    Благодаря предварително!
    Въпросът е дъвкан доста пъти, но от личният ми опит, на първо място с около 85% са свещите. Голям луфт между електродите, нещо което не е модерно вече да се гледа. В тая графа ще сложа и още един подобен проблем, на който никой не обръща внимание. Искрата е слаба. Получава се от лош ток. Причината най-вече е от главното реле или от повишена консумация на ток в паралелните вериги. Например от клапана за бензинови пари. При мене на първата беше така и даже бях сложил допълнително реле, което захранваше само бобините. Да вметна, че всички, които говорят за проблем със свещите Голден Лоджи 25Н са с този проблем. Проблемът се "диагностицира" с два чифта кабели. Всеки чифт има по два кабела 1.5 мм с по една мъжка кабелна обувка . Махат се двете релета и с тях се подава ток директно от акумулатора на клеми 87 на главните релета. В повечето случаи има поразителен ефект. След това е лесно да се открие проблема.
    Следващият заподозрян е датчикът за температура на охлаждащата течност. До сега такъв повреден съм виждал само след удар с чук.
    Следва нисък дебит на бензина.Разбирай запушен филтър или скапана помпа. Дебитът да не се бърка с налягане, защото налягане може да има, но като заработи моторът, поради липса на дебит спада и налягането и сместа става бедна, а компа пощурява.
    Това е моят опит.
    Аз наблягам първо повече на хеви метъла, а после на електрониката. Там Ванката го е изписал много изчерпателно.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #197
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Първо - показанията на ламдата не са важни при студен двигател, защото са неверни и компа не ги взима предвид. Второ - да не се окаже че търсим телето под камилата(след като миналата година го изядохме на стекове). В 145/6 боксерът е много чувствителен към отварянето на дроселът. В момента на отварянето се усеща рязко придърпване на първа скорост. Тия коли не могат да се движат с много ниска скорост без да се ползва полусъединител. Малко е тъпо, но....
    Особено осезаемо е ако тръгнем при студен мотор, когато оборотите не са 800 а по вече. Това е в случай че колегата се оплаква от придърпване(както пише). Ако иде реч за неравномерна работа на минимални обороти - това е "друга бира".
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #198
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Първо - показанията на ламдата не са важни при студен двигател, защото са неверни и компа не ги взима предвид. Второ - да не се окаже че търсим телето под камилата(след като миналата година го изядохме на стекове). В 145/6 боксерът е много чувствителен към отварянето на дроселът. В момента на отварянето се усеща рязко придърпване на първа скорост. Тия коли не могат да се движат с много ниска скорост без да се ползва полусъединител. Малко е тъпо, но....
    Особено осезаемо е ако тръгнем при студен мотор, когато оборотите не са 800 а по вече. Това е в случай че колегата се оплаква от придърпване(както пише). Ако иде реч за неравномерна работа на минимални обороти - това е "друга бира".
    Все забравям, че говорим за 145. Там ТПС-а е фиксиран и не подлежи на реглаж. Това не е така при 33-ка и тоя ефект се коригира. Обаче пак си провери свещите и токовете!!!
    Ламбда сонда не работи при студен мотор. Компа не се съобразява нея. Тя се включва в схемата от датчика за температура на охлаждащата течност.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #199
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Благодаря на всички за подробните отговори! Значи реших да купя нов темп. датчик, той е евтин и не ми пречи да пробвам. А за разстоянието на електродите уж го смалих, но ме е страх да не го направя прекалено малко. И аз донякъде се съмнявам в тоците, защото колата хич не е млада.Сега тази седмица съм малко зает, но като се освободя ще я подхващам и ще напиша какво се е случило.

  5. #200
    започва да се пристрастява Sarge's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    37

    Default

    Напълно подкрепям мненията колегата да си види токовете, последно една от двойните бубини ми направи такава мизерия да се предаде бавно единия и извод което доведе до осезаемо придърпване като се отнеме газта, докато в обороти на 3 цилиндъра се усеща лека загуба на мощност ако не се кара бързо...
    Иначе едно профилактично почистване на дросела няма да навреди, само може да помогне!
    Alfa 33 1.3 I.E.L. '93
    Alfa 166 2.0 V6 Turbo '99
    Alfa 147 1.6 TS '01

  6. #201
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Ако съм го разбрал правилно колегата, колата придърпва при каране в ниските, докато е студена, а не при самото потегляне. Аз го имах същия проблем на 1.3-ката като в добавка към това имаше нестабилна работа на празен ход първите 1-2 минути след студен старт. И ако в това време се опиташ да я караш се получава придърпването.

    Та за въпросния проблем - бях сменил и двете бобини, нови кабели, иридиеви свещи с платинен електрод. Еми правеше си го пак и тогава, така че не съм съгласен, че са тоците, ако това са симптомите на проблема.

    По-скоро правилно си се ориентирал да смениш първо темп. датчик.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  7. #202
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Ако съм го разбрал правилно колегата, колата придърпва при каране в ниските, докато е студена, а не при самото потегляне. Аз го имах същия проблем на 1.3-ката като в добавка към това имаше нестабилна работа на празен ход първите 1-2 минути след студен старт. И ако в това време се опиташ да я караш се получава придърпването.

    Та за въпросния проблем - бях сменил и двете бобини, нови кабели, иридиеви свещи с платинен електрод. Еми правеше си го пак и тогава, така че не съм съгласен, че са тоците, ако това са симптомите на проблема.

    По-скоро правилно си се ориентирал да смениш първо темп. датчик.
    Боби, ако токът на ниската част е слаб, то с никаква смяна на бобини и свещи няма да го оправиш. Придърпването и нестабилната работа може да е и от излишен въздух. Разбирай-смуче от някъде.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #203
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Дяволът е в подробностите. Никъде не пише че моторът работи неравномерно. Пише - придърпва в ниските. Колко ниски, при какви условия(освен че при студен мотор).... не пишеее. И започва гадаенето......и смяна на вероятно изправни компоненти.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #204
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Боби, ако токът на ниската част е слаб, то с никаква смяна на бобини и свещи няма да го оправиш. Придърпването и нестабилната работа може да е и от излишен въздух. Разбирай-смуче от някъде.
    Ясно, но в такъв случай каква е причината токът да се "засилва" след като колата загрее?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  10. #205
    започва да се пристрастява Sarge's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    37

    Default

    Примерно отпускаща се гняс по дросела вследствие на топлината, микро пукнатини по някоя намотка в бубина, леко зацапана свещ и още милион неща вероятно


    След като колегата си има нов датчик да си го смени първо него, след това аз бих почистил дросела и бих пробвал дали някой цилиндър не се губи, не всеки би го хванал ако колата принципно не работи идеално. Най-безопасно ще е да откача по кабел за свещ от бубината и да пробва да запали, ако не открива разлика след някой опит, значи си има проблем в съответстващия цилиндър...
    Alfa 33 1.3 I.E.L. '93
    Alfa 166 2.0 V6 Turbo '99
    Alfa 147 1.6 TS '01

  11. #206
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    В двата края на всяка бубина има по свещ за цилиндър. Колко да е безопасно откачането на кабел от страната на която и да е от тях?. И да забравим разряда, какво ще се случи с искрата на цилиндъра, чийто кабел е все пак включен? А и колегата май все още няма нов датчик, но ще си купи, щото получава съвети.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #207
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Ясно, но в такъв случай каква е причината токът да се "засилва" след като колата загрее?
    Той не се засилва. Просто загрява и горивото се разпръсква по-добре.
    А като опция си провери и зацепването на ангренажните ремъци и особено на десния, който има свойството да прави простотии. Махаш двете тапи на кожисите и въртиш леко. Трябва по едно и също време да си покажат муцуните белезите на ангренажните колела.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #208
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Той не се засилва. Просто загрява и горивото се разпръсква по-добре.
    А като опция си провери и зацепването на ангренажните ремъци и особено на десния, който има свойството да прави простотии. Махаш двете тапи на кожисите и въртиш леко. Трябва по едно и също време да си покажат муцуните белезите на ангренажните колела.
    То това беше на старата. Сега на тази смених ангренажите при Румен още като я взех и няма никакви проблеми. Но каква е причината десния ангренаж конкретно да прескача?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  14. #209
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    То това беше на старата. Сега на тази смених ангренажите при Румен още като я взех и няма никакви проблеми. Но каква е причината десния ангренаж конкретно да прескача?
    Има свойството по-лесно да се разхлабва. Но грешки се допускат още при зацепването, защото не стои на белег, а с няколко зъба напред. Под напрежение е от клапан.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #210
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Здравейте! Значи смених темп. датчик и няма никаква промяна... А дросела не съм го чистил защото е идеално чист. Един познат ми даде съвет да премеря компресия. Значи извинявам се ако не съм се изразил правилно, мотора тресе на място(на празен ход) и от това тресене се получава придърпването според мен.Моя приятел като я запалих, каза че чува бумкане в колекторите и каза че може някой клапан да не затваря добре. Та ще меря компресия, защото каза, че може някой хидравличен повдигач да е блокирал отворен и в ниските някой клапан да не затваря добре.... Колата се кара с 10в40 и не го пипа.

Page 14 of 18 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •