Page 15 of 18 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 211 to 225 of 260

Thread: Пак въпроси за боксера

  1. #211
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Пишете че придърпва докато е студена и не го прави като загрее. Въпросът е тресенето на празен ход изчезва ли като стопли, равномерно ли тресе на празен ход или не.
    Имайте предвид, че хората са сложили тия хидравлични повдигачи, защото като загрее моторът, клапаните стават по дълги. Та, ако има блокирал повдигач, то е редно като загрее да остава по отворен клапанът. Инак - никога не е излишно да се измери компресията.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  2. #212
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Пишете че придърпва докато е студена и не го прави като загрее. Въпросът е тресенето на празен ход изчезва ли като стопли, равномерно ли тресе на празен ход или не.
    Имайте предвид, че хората са сложили тия хидравлични повдигачи, защото като загрее моторът, клапаните стават по дълги. Та, ако има блокирал повдигач, то е редно като загрее да остава по отворен клапанът. Инак - никога не е излишно да се измери компресията.
    Значи като е студена, не мога да го усетя дали тресе, като е студена придърпва доста и мотора все едно прекъсва, не мога да кажа със сигурност дали тресе студена защото се забелязва когато оборотите паднат малко под 1000, а на топъл мотор (според мен не прекъсва придърпването изчезва но като съм на място без газ тресе равномерно през 2секунди някъде.

  3. #213
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Поне на мен, според описанието, ми изглежда да са два отделни проблема. Това притрисане на място може да се дължи и на клапан, действително. Но може да е и от запалителната система. Боксера е разположен така, че инерционните сили се усещат много.
    Прекъсването може да е от не добре работещ инжектор.
    Ако разполагате с време и Ви се занимава, като е студен моторът, най добре да не е пален с часове, стартирате и след секунда гасите след което вадите и оглеждате свещите. Целта е да се види дали някоя от тях не е "мокра".
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #214
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Здравейте отново!Благодаря че ми обърнахте внимание...та сега да споределя малкото развитие. Значи мотора на място тресеше доста и се усещаше в купето...Вчера сменях ангренажите(сам за първи път) и това тресене определо изчезна.. мотора пак се клати в коша , но по-леко и в купето не се усеща нищо, та си мисля, че мотора не е бил идеално зацепен (аз го зацепвах по оригиналните белези).. Но естествено пак проблем , бях купил ремъци дайко и ролки бреда... обаче като сглобих колата установих, че тези ролки до 2000 оборота са шумни даже направо си вият или свирят , не мога да го опиша, съответно разхлабих ангренажите, промяна почти нямаше , явно менте ролки и ще трябва пак да купувам , но ще покарам малко с тези, че нямам възможност за други сега, а това със свещите ще го пробвам ... и колеги кажете марка и ориентировачна цена на кабелите за свещите, че тези уж нямат проблеми (оригиналните са), но на две свещи са много хлабави лулите.

  5. #215
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Веднага си стегнете ремъците по предписание. И аз съм с Бреда, и моите виеха известно време, след това утихнаха.
    С кабелите е трагедия. Внимавайте да не се сдобиете с неподходящи за моделът. При свещите са еднакви, от към бубината не са. Ако вашите кабели са с добра изолация и не са прекъснали, а проблемът е само в захващането към свещите то по добре не ги сменяйте. Не помня що за марка ползвам, но са/бяха с тенекиена лула. Трагични са просто но... каквото доставиха, това монтирах. Цената е 50-60лв.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #216
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Кабелите са на цени от 30-40 до 60-70 лева ориентировъчно както е казал колегата, зависи от марката. Аз сложих НЖК за 59 лева (с гумени лули) в комбинация с нова бобина на Марели и за сега съм доволен. Свещите само ги прегледах, защото са на малко километри и са ги сменявали преди мен, но ми се видяха добре. Някакви Бош Супер 4 или нещо такова, 4-полюсни са.

    п.С: Относно захващането на кабелите към бобината - наистина внимавайте, защото на външен вид и за 1.3 и 1.6 са еднакви. Погледнете си захващането на вашите и вземете такива.
    Last edited by bobi1997; 13-08-2018 at 23:35.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  7. #217
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Значи сега пробвах кабелите, пръсках ги в тъмното да не кажа че ги изкъпах, нито светеха от някъде, нито мотора промени работата си.... Та какво ще ме посъветвате с кабелите?Благодаря предварително!

  8. #218
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Аз не бих ги сменял. Не се знае на какво ще попаднете. Моите след като ги сложих, ме принудиха да изкарам към километър сравнително стръмен наклон на три цилиндъра. Единият направо си беше изскочил и си плющеше искри наляво/надясно, тоест - правеше се на Зевс не където трябва. А при монтажът съвсен ясно се усещаше изщракването, при закопчаването към свеща. Сега са без тенекията която предизвиква измъкването, но пък лулите не уплътняват към главата, както е при оригиналните. Преди това ми доставиха комплект в който два от кабелите са по къси от необходимото, едни които са с друго захващане към бубината и едни съвсем ментеливи с метални лули и резистори в лулите. Накратко - мъкааааа, мъкааа.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #219
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Щом не светят в тъмното, може да не ги сменяваш. Ако решиш да ги смениш все пак, и нещо те притеснява, можеш да ми пишеш и аз ще ти ги поръчам и изпратя ако не си от София, защото знам кои са точните. Успех!
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  10. #220
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Здравейте отново! Благодаря на всички които отделиха време за въпросите ми! При мене има доста подобрение... Значи.,след като смених ангренажите колата много намали тресенето. Онзи ден като се ровичках почистих бензиновия регулатор и като си гледах маркуча на мап сензора ми се стори хлабавав и му сложих една скобичка, и ооо чудо този боксер заработи равномерно, и придърпване на топъл двигател няма а на студен почти не се усеща. Като загрее биксерчето мърка, а на студен двигател има какво да се желае още...не съм сменял датчика за температурата на вход въздух, но не знам дали да го сменям, и имам един въпрос(извинявам се ако съм досаден) не е ли добре да отведа маркучите за картерните газове някъде другаде, да не бъркат работата, да влиза само чист въздух в колекторите?

  11. #221
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Датчик за темп. на входящ въздух не виждам, защо трябва да сменяш. За инжекциона важен е темп. датчик за антифриза, и той се намира на десния всмукател отзад, близо до щеката за маслото.

    Иначе за картерните газове не знам. Много хора предпочитат да ги махнат, но освен да ти е по-чист колектора, аз друг плюс не виждам. И даже и с картерни газове не е особено мръсен, поне при моите боксери до сега.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  12. #222
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    За да не се пишат повече простотии, ето каква е функцията на тая система:
    Изгорели газове преминават през сегментите и повишават налягането в картера. По този начин, иначе не течащи мотори започват да изпускат масло от където им падне. Най-лошо е, когато е запушен масленият сепаратор.Дори редукторите, каквито са скоростните ни кутии имат отдушник, за да не се повишава налягането.
    Когато системата за изсмукване на картерните газове работи, тя създава отрицателно налягане и вече през пробойните в системата започва да смуче въздух, а не да тече маслото.
    Като съпътстващи хубосии е висок разход на масло, течове, а понякога и взрив на сместа от маслени изпарения и неизгорели газове. Някой може да добави и още.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #223
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    От написаното от теб може да обобщим, че е по-добре да си бъде системата както е направена заводски, и реално да си бъдат засмуквани към колектора тези газове, нали така?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  14. #224
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Най малко от екологична гледна точка е по добре. Някой твърдят че недоизгорелите въглеводороди от газовете и маслените пари се оползотворяват, но е трудно доказуемо.
    Лесно се доказва че е недопустимо да се затапва отдушникът(Иво каза какво се случва) и че тая смрад е вредна за околната среда(ако я изс... навън, в тоя и вид).
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #225
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    От написаното от теб може да обобщим, че е по-добре да си бъде системата както е направена заводски, и реално да си бъдат засмуквани към колектора тези газове, нали така?
    Да! Освен това, да поухажвам еколозите, вкарването на тия газове за "повторна преработка" намаляват азотните окиси.
    И съвсем прагматично, ние не сме по-умни от инженерите, дето са създали тия мотори. Правили са хиляди тестове, преди да кажат как да работят и с какви масла и горива.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 15 of 18 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •