Page 16 of 18 FirstFirst ... 61415161718 LastLast
Results 226 to 240 of 260

Thread: Пак въпроси за боксера

  1. #226
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Благодаря за разясненията,значи нищо няма да пипам. Само да попитам, защо моя боксер (рочестър) датчика за температурата е черен, а не син, аз знаех,че трябва да е син?

  2. #227
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by alfatal View Post
    Благодаря за разясненията,значи нищо няма да пипам. Само да попитам, защо моя боксер (рочестър) датчика за температурата е черен, а не син, аз знаех,че трябва да е син?
    Това не мога да ти кажа. Възможно е цветът да няма нищо общо с графиката му. Възможно е да бъркаш датчика за компа с тоя за уреда. Ако не създава проблеми не го ръчкай!!! Имай в предвид, че боксерите имат много добри инжекциони, които сами се самоадаптират. При тях най-важни са ауспусите и ламбда сонда. С останалото сами се оправят
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #228
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Това не мога да ти кажа. Възможно е цветът да няма нищо общо с графиката му. Възможно е да бъркаш датчика за компа с тоя за уреда. Ако не създава проблеми не го ръчкай!!! Имай в предвид, че боксерите имат много добри инжекциони, които сами се самоадаптират. При тях най-важни са ауспусите и ламбда сонда. С останалото сами се оправят
    Не го бъркам, само той е с 2 кабела...проблема е че не ми харесва как работи студена и че бавно падат оборотите, студена ламбата не работи ... та се каня да сменя този датчик , защото друго не остана...

  4. #229
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by alfatal View Post
    Не го бъркам, само той е с 2 кабела...проблема е че не ми харесва как работи студена и че бавно падат оборотите, студена ламбата не работи ... та се каня да сменя този датчик , защото друго не остана...
    А тия неща, дето ти ги казвах за тоци и свещи направи ли ги!?
    Иначе датчика го сменявай! Колкото кутия цигари струва.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #230
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    А тия неща, дето ти ги казвах за тоци и свещи направи ли ги!?
    Иначе датчика го сменявай! Колкото кутия цигари струва.
    Да значи по тоците ,всяка една букса която съм я достигнал съм я чистил с контактен спрей и двете релета отпред ги чистих от нагар... свещите са със идеален цвят ,проверил съм разстоянието им(сега съм с беру, но мисля да сложа денсо еднополюсни при следваща смяна),проверил съм вакуумите, и след всичкитези процедури има промяна,но не работи хубаво, вчера вечерта нарочно я запалих студена и веднага я форсирах мииии гърмеше в изпускателите и мирише на суров бензин(богата смес мисля)....а не е от свещи ....само дюзите не знам как са

  6. #231
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Да форсираш студен двигател, е като да изнасилиш моме в градинката пред блокът. Естествено че ще е богата сместа, веднага след старта. Двигателят е в режим подгряване, горивото се налива с лейката, сондата не се следи, работи се по "карта". Ако бавно сваля оборотите, вакуумите са наред и дроселът не засяда леко отворен - или МПХ се лигави, или има записани грешки, които както много пъти става дума, се чистят с откачане на батерията и(за по сигурно) двата куплунга на компа. Но да уточним - какво е бавно. Нормално, до две три секунди след старта, оборотите падат на порции от 1200/1500 до 800. И (о чудо) отношение към това, датчикът за температура на охлаждащата течност има, но се намесва и тоя за температура на входящият въздух. Син, зелен червен..... има си параметри - съпротивление при дадена температура. Качил съм някъде сервизна инструкция на тая "инжекция" но след малко ще напиша и стойноста, която има датчикът.

    -40 -- 100.707ко
    -20 -- 28.677
    0 -- 9.423
    +20 -- 3.515
    +40 -- 1.459
    +60 -- 0.667
    +80 -- 0.332

    Тоя на въздухът(така и така съм започнал)
    +100 -- 181.10 +/- 7.5
    +128 -- 82.13 +/- 3.17
    температурата е в градуси по целзий, съпротивлението в килоомове
    Къде се предполага температурата на въздухът да е 100 градуса по целзий - ...... представа си нямам.
    Всъщност се досещам, тия си въобразяват че съм оставил "оня хобот", да смуче въздух отзад на радиаторите.
    Друг път!
    Last edited by ivan dimitrov; 22-08-2018 at 23:38.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #232
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Да форсираш студен двигател, е като да изнасилиш моме в градинката пред блокът. Естествено че ще е богата сместа, веднага след старта. Двигателят е в режим подгряване, горивото се налива с лейката, сондата не се следи, работи се по "карта". Ако бавно сваля оборотите, вакуумите са наред и дроселът не засяда леко отворен - или МПХ се лигави, или има записани грешки, които както много пъти става дума, се чистят с откачане на батерията и(за по сигурно) двата куплунга на компа. Но да уточним - какво е бавно. Нормално, до две три секунди след старта, оборотите падат на порции от 1200/1500 до 800. И (о чудо) отношение към това, датчикът за температура на охлаждащата течност има, но се намесва и тоя за температура на входящият въздух. Син, зелен червен..... има си параметри - съпротивление при дадена температура. Качил съм някъде сервизна инструкция на тая "инжекция" но след малко ще напиша и стойноста, която има датчикът.

    -40 -- 100.707ко
    -20 -- 28.677
    0 -- 9.423
    +20 -- 3.515
    +40 -- 1.459
    +60 -- 0.667
    +80 -- 0.332

    Тоя на въздухът(така и така съм започнал)
    +100 -- 181.10 +/- 7.5
    +128 -- 82.13 +/- 3.17
    температурата е в градуси по целзий, съпротивлението в килоомове
    Къде се предполага температурата на въздухът да е 100 градуса по целзий - ...... представа си нямам.
    Всъщност се досещам, тия си въобразяват че съм оставил "оня хобот", да смуче въздух отзад на радиаторите.
    Друг път!
    Температурен датчик не съм замервал , защото е много забутан и направо ще слагам нов ... а този за темп. на въздуха, откъде ги намира тези 100 градуса не знам ....
    МПХ няма грешка, защото като колата загрее, оборотите падат ведна и са стабилни(чистено е иначе)...ял съм го този с дросела и съм проверил затваря идеално ... иначе къде премести макруча за въздуха ?

  8. #233
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by alfatal View Post
    ... иначе къде премести макруча за въздуха ?
    В мазето, разбира се. И понеже живея околу морето, и понеже тук при един малък дъжд, улиците станаха маааалко по дълбоки от каналите на Венеция, търся да почерпя газаджията си. Що!? Ами щото заради него махнах хобота. Махнах го, щото при скорост над 70, като освободя от скорост и си гаснеше на газ. Що да го черпя!? Ами щото ако не бях махнал хобота, сега боксерът щешр да е в Надин. Що!? Ами щото като ме спря бреговата охрана и видяха че нямам торпедни апарати, ме пуснаха да си ходя и казаха да си регистрирам .....подводницата. Посъветваха ме да не се потапям на по вече от 400м и аз ги послушах. Казаха че други, при 40см се давят.
    И сега боксерът си е жив, разни други .... не са.
    Това че при топъл мотор МПХ работи, не е гаранция че го прави и при студен мотор. Друга позиция.
    Регулирането на минималните обороти се извършва чрез МПХ, инжекторните времена и авансът(предварението), в зависимост от показанията на всички датчици, без лампдата. Условията при студен и топъл мотор са различни, съответно се различава и диапазонът в който работи МПХ. Но да, след като Ви е по лесно - сменяйте. Ако новият се окаже неподходящ като номенклатура, или пък явно менте, винаги можете да го смените със старият.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #234
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Колега, а може ли пак да качите, ако не е проблем, сервизната инструкция за 1.6 Рочестър, понеже нещо не я намирам?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  10. #235
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=85991
    6-тият пост в темата. Системата не позволява качване на нещо, което вече е качвано.
    Last edited by ivan dimitrov; 24-08-2018 at 01:56.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #236
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Щом не светят в тъмното, може да не ги сменяваш. Ако решиш да ги смениш все пак, и нещо те притеснява, можеш да ми пишеш и аз ще ти ги поръчам и изпратя ако не си от София, защото знам кои са точните. Успех!
    С тия кабели където й боднах,пее мотора,разбира се и със свещите,които ми даде.Трябва някой ден да ми разясните,кои са тези маркучета,вакууми и т.н.,искам да подменя всичко...Бачка добре,но искам да ми е ново всичко ,където е маркуч и тем подобни.

  12. #237
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=85991
    6-тият пост в темата. Системата не позволява качване на нещо, което вече е качвано.
    Много благодаря, колега!

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    С тия кабели където й боднах,пее мотора,разбира се и със свещите,които ми даде.Трябва някой ден да ми разясните,кои са тези маркучета,вакууми и т.н.,искам да подменя всичко...Бачка добре,но искам да ми е ново всичко ,където е маркуч и тем подобни.
    Мога да ти ги покажа като се видим, но смяната им според мен в повечето случаи не е наложителна, защото са доста солидни - от пластмасови тръбички и със солидни пластмасови колена, само някои са с гумени, но пак не мисля, че се цепят. За нерегламентирано смучене на въздух по-скоро може да бъдат виновници гарнитурите на всмукателния колектор.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  13. #238
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Мерси,Боби,.

  14. #239
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Здравейте! Да ви попитам така ли трябва да изглеждат свещите на боксера (beru), кара се предимно на късо разстояние. Всичките изглеждат така
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 15508447554959120571276119800358.jpg  

  15. #240
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by alfatal View Post
    Здравейте! Да ви попитам така ли трябва да изглеждат свещите на боксера (beru), кара се предимно на късо разстояние. Всичките изглеждат така
    Да!
    Обаче обръщай внимание и на порцелановата част! Ако се появи кафяво, значи изпуска компресия, което не е добре.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 16 of 18 FirstFirst ... 61415161718 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •