Page 11 of 18 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 260

Thread: Пак въпроси за боксера

  1. #151
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Бобината е правилно маркирана вероятно. Как броите цилиндрите?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  2. #152
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Бобината е правилно маркирана вероятно. Как броите цилиндрите?
    Заставайки с лице срещу колата на мое ляво отпред е 1-ви, после вдясно отпред 2-ри. Отзад вляво 3-ти и отзад вдясно 4-ти. Двете бобини са с различна маркировка на съответните изводи, което е наистина озадачаващо. Реших да следвам маркировката и колата заработи на два цилиндъра има-няма. Наредих ги според старата подредба и всичко е ОК. Ако се сетя после ще погледна как са маркирани двете бобини, и ще го напиша да видите, че наистина е така.

    Разбира се остава да броя цилиндрите грешно, но и това ме съмнява с оглед на това, че и старите заводски кабели са номерирани кой в кой цилиндър отива.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  3. #153
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Така не става.
    Има ляв борд и десен борд. Това се изяснява като си седнеш на задника в седалката.
    В тоя блок има две бобини. Мериш с един мултицет! Там където дава някакво съпротивление са двата краища на едната бобина. По същата логика маркираш изводите на другата.
    Ето ти и схемата:
    На едната бобина връзваш предните цилиндри, ,а на другата задните. Без значение кой кабел къде е.Ако не пали разменяш само кабелите. Тия, които са били на предните ги слагаш на задните цилиндри и си готов.
    По принцип 1-3 са предни, а 2-4 са задните цилиндри.
    Дали ще размениш 1 и 3 и 2 с 4 няма никакво значение, понеже искра се подава едновременно в ГМТ и на двата цилиндъра, независимо, че само за единия е работен такт.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #154
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Ясно. Просто преди време го бях гледал в Аутодата, че е така поредността на цилиндрите, както аз го бях казал. Но както и да е явно съм ги улучил от втория път, защото сега нещата са си много добре.

    А не разбрах за свещите все пак? Проблем ли е да карам с иридиеви на боксера при положение, че нямам газова?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  5. #155
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Не,няма проблем.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  6. #156
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Чета, чета.
    За ей това -

    Ви говоря.
    Ако някъде пишеше че не се губи течност, нямаше аз да пиша.
    Няма проблеми...явно и аз не съм се изразил правилно

    ---------- Post added at 15:01 ---------- Previous post was at 14:56 ----------

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Така, малко развитие по темата колеги. Днеска си поръчах и закупих от ТиН една бобина Магнети Марели и се захванах да я сменя.

    Един господ знае защо обаче два от кабелите, които са на колата са от мотор 1.3 и съответно не са правели изобщо добър контакт при бобината, нагорели са при лулите там, а после изгнили и единият ми остана в ръцете като го извадих. Като цяло изобщо не ми е ясно как е работила колата така, и то що-годе добре работеше, само дето беше почнал тоя проблем да не пали понякога като е била напечена в часовете преди това.

    За щастие имах едни кабели от една 1.6-ца, която разглобявам и ги сложих, тях, но междувременно и проъчах НЖК, които ще дойдат в събота.

    Не знам в крайна сметка проблемът с непаленето дали се е дължал на претоварената бобина, тъй като той не се появяваше винаги така или иначе, но впечатлението ми до тук е, че работата на колата е поне 2 пъти по-добра от преди, ще видя и с новите кабели как ще е.

    Искам обаче да ви попитам, според вас така като са работили тия свещи с такива не добри връзки, добре ли е да ги сменя и тях? И ако да за бензин какви бихте препоръчали (освен Голден Лодж, които ясно е, че ги няма никъде)?
    Боби преди си бехме говорили за тва непалене...а и аз забравих да посоча тука-не съм сигурен ,дали не бях споменал,след смяна на свещи и кабели,пали почти без да върти...Оня ден долях бензин,че мразим да ми е под половината,и й правих малко ръчка само на бензин,да "продуха"Лудница е!Не е от резачките,но за времето си и кубатурата си е била нервна нискобюджетна количка тва

  7. #157
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Не,няма проблем.
    Ясно, мерси.

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Боби преди си бехме говорили за тва непалене...а и аз забравих да посоча тука-не съм сигурен ,дали не бях споменал,след смяна на свещи и кабели,пали почти без да върти...Оня ден долях бензин,че мразим да ми е под половината,и й правих малко ръчка само на бензин,да "продуха"Лудница е!Не е от резачките,но за времето си и кубатурата си е била нервна нискобюджетна количка тва
    Нервак си е 1.6-цата, нищо, че не е от бързите така е

    Иначе аз за сега нямам проблеми с непалене с новата бобина. Днес се бях заловил да сменя свещите с иридиевите от старата, защото са само на има-няма хиляда километра, но като и видях свещите на мойта какви са си ги оставих. Някакъв Бош 4-полюсен и си бяха перфектни. В понеделник чакам и кабелите най-накрая, НЖК са, пък да видим. Но и до момента с новата бобина мога да кажа, че са една идея по-прилични нещата откъм работа на мотора.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  8. #158
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Нищо "нервно" няма при 1.6IE в 145/6 серията. Ако имате предвид 1 -ва от място и подскокът при отваряне на дроселът - това е недостатък. Истинската сила на тия мотори и трансмисия, е при катеренето по баири при остри завои.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #159
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    И аз требва да сменя и бубината,ма засега си работи перфектно,и се колебая-щом бачка,да не бараме

  10. #160
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Нищо "нервно" няма при 1.6IE в 145/6 серията. Ако имате предвид 1 -ва от място и подскокът при отваряне на дроселът - това е недостатък. Истинската сила на тия мотори и трансмисия, е при катеренето по баири при остри завои.
    Защо да е недостатък? Като цяло усещането ми е, че карам по-вървяща кола, отколкото всъщност върви, точно в тия моменти на рипане. За завоите не споря, ама и ако баира е прекалено голям си малее като всеки малолитражен атмосферен бензин. Преди карах Пежо 306 дизел с турбина и в завоите в баирите наистина си беше малка смърт, защото с 205 нютона при 1900 оборота не малее никога, а всички са чували за задното окачване на Пежата и какво прави в завои..
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  11. #161
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Защо да е недостатък? Като цяло усещането ми е, че карам по-вървяща кола, отколкото всъщност върви, точно в тия моменти на рипане. За завоите не споря, ама и ако баира е прекалено голям си малее като всеки малолитражен атмосферен бензин. Преди карах Пежо 306 дизел с турбина и в завоите в баирите наистина си беше малка смърт, защото с 205 нютона при 1900 оборота не малее никога, а всички са чували за задното окачване на Пежата и какво прави в завои..
    Не зная,дали си имал предвид,че Пежото е много силно в завоите...Искам да попиташ 33-каджиите кво правят по път със завоиА ако не ти хареса,питай ги тия със 116-ките...И все пак не искам да споря,че пежото не е кола,да не ме разбираш погрешно...Някога в квартала имаше доста 305-ци,505-ци,и знам че са расови коли,макар и по назад според Алфетта,132,Арджента...мое мнение

  12. #162
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Защо да е недостатък? Като цяло усещането ми е, че карам по-вървяща кола, отколкото всъщност върви, точно в тия моменти на рипане. За завоите не споря, ама и ако баира е прекалено голям си малее като всеки малолитражен атмосферен бензин. Преди карах Пежо 306 дизел с турбина и в завоите в баирите наистина си беше малка смърт, защото с 205 нютона при 1900 оборота не малее никога, а всички са чували за задното окачване на Пежата и какво прави в завои..
    Тия коли си искат обороти-да не ги изпускаш...Турбодизела е сила по баирите,говоря за стария-имам 2 146 тд-та...Но тия наще боксери ли са,каратисти ли,държиш ли им оборотите,му казваш-чао.Иначе си напълно прав,че като седнеш в дизела ти се струва ,че дърпа повече-незнам що така?Питай баща ми ,къде му подарих 146 тд-то,как го чаках на билото с боксера...а он ми вика-с къв бензин си бре

  13. #163
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Тия коли си искат обороти-да не ги изпускаш...Турбодизела е сила по баирите,говоря за стария-имам 2 146 тд-та...Но тия наще боксери ли са,каратисти ли,държиш ли им оборотите,му казваш-чао.Иначе си напълно прав,че като седнеш в дизела ти се струва ,че дърпа повече-незнам що така?Питай баща ми ,къде му подарих 146 тд-то,как го чаках на билото с боксера...а он ми вика-с къв бензин си бре
    Е това е основното, да, оборотите. За да изкарам същата динамика от боксера както от турбо-дизела при сходни коне, трябва боксера да го тумбя яко, но това са си характеристики на двигателите..

    Но все пак съм на мнение, че усещането да караш който и да е боксер мотор на Алфа е по-добро от това да караш, който и да е турбо-дизел. Просто е различно. Нещата са много отвъд това да си по-бърз от другите..
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  14. #164
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Номиналните обороти на 1.6ie са 4700, на въпросният турбо дизел, вероятно максималните са му толкова. Погледнах - на алфовият са даже по малко.
    Най голям въртящ момент на боксера при 4500 на тд 2500.
    Attached Files Attached Files
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #165
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    И като се заговорихме за характеристики, искам да споделя един сайт, който открих наскоро.

    http://rototest-research.eu/popup/pe...h&ChartsID=707

    Конкретно в този линк е дадена дино графика на 1.6 боксера, само че какво изкарва на колела. Общо взето има около 12-13% загуби спрямо дадените номинални стойности на маховик.

    Графиката на въртящия момент е особено интересна обаче

    И нещата са абсолютно коректни, защото съм гледал и графики в сайта на Скуадра Тунинг пак за боксерите и са така нещата, като там разликата е, че графиките ги дават на мотор, а не на колела.

    https://www.squadra-tuning.nl/chiptu...gm-injectie-2/
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

Page 11 of 18 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •