Page 13 of 18 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 260

Thread: Пак въпроси за боксера

  1. #181
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Аз съм виждал това ,но при мерцедес124 дизел-там са от едни вакуми...Ама па при бензинова кола?Дали не е от клемореда на контактния ключ?Нещо по токовете ще е.Нека по знаещите да дават съвети.Между другото опитай да се свържеш с колегата Екотроник,доста компетентни съвети дава.

  2. #182
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    Сега като смених всичко все едно карам друга кола. Разликата е голяма, но и сериозни финанси набих. Ама от днеска съм в нов филм. Не ще да гасне и не мога да разбера от какво е. Връщам контактния ключ, вадя го, колата работи

    Има допълнително монтирана аларма, на която спря да и работи дистанционното и проблемът се появи две запалвания след като ми се наложи да я запаля на пищяща аларма, понеже не можах да я изключа.

    Някой колега да се е сблъсквал с нещо подобно някога, при каквато и да е кола, и да има някакви идеи?
    Алармата има ли имобилайзер? На първо време, можете да проверите дали основното реле на Рочестъра не е "залепнало". S41 първото в черната кутия до акомулаторът. Поне мисля че беше първото.
    п.п. Погледнах схемата - от контактният ключ или от алармата(зависи как е монтирана) ще да е проблемът. и двете релета се захранват само когато ключът е на "контакт".
    Last edited by ivan dimitrov; 17-06-2018 at 16:20.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #183
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Алармата има ли имобилайзер? На първо време, можете да проверите дали основното реле на Рочестъра не е "залепнало". S41 първото в черната кутия до акомулаторът. Поне мисля че беше първото.
    п.п. Погледнах схемата - от контактният ключ или от алармата(зависи как е монтирана) ще да е проблемът. и двете релета се захранват само когато ключът е на "контакт".
    Благодаря за включването! Алармата предполагам няма имобилайзер, защото вчера успях да запаля с пищяща аларма. Иначе пропуснах да добавя, че се появи след пороя проблемът. Като се оказаха запушени дренажите на кухината при моторчето на чистачките и през парното ме е наводнявали вътре и покрай компа. Свалях ЕКУ-то и няма следи да е имало вода в него.

    Днеска утрепах цял ден пред блока и общо взето стигнах до това:
    Смених и двете релета в кутията - основното и това на бензиновата помпа - не беше от тях.

    Изследвах алармата и проявите на симптомите на негаснене - прави го и с аларма и с напълно изключена аларма (махах буксата на алармата и пробвах много пъти).

    Смених два клемореда освен моя (гарантирано работещи, защото аз съм ги свалял от работещите някога Алфи, които сега са на части пред блока
    Та и от клеморедите не е, защото го правеше като проблем с всеки един от тях. Накрая с баща ми нещо разцъкахме с едната букса, която влиза в клемореда (тази, която е за контакт, защото другата е за стартер) и като че ли се оправиха нещата, защото много пъти не го правеше това и работи дълго време колата.

    Но като цяло основния симптом съпътващ негасненето беше това, че дори когато върна ключа и го извадя, на таблото с уредите продължаваха да светят лампите за акумулатор, масло и дюзата понякога. Също така дори след процедурите през деня пак го направи на 1-2 пъти и странното беше, че при свалено странично стъкло го направи и после като вдигнахме стъклото се оправи.

    Заключението ми е, че или има някаква зверска утечка някъде като цяло по инсталацията или някаква студена спойка в ЕКУ-то ебава историята. Вие как мислите? Едно със сигурност е ясно - причината е навлязлата вода. Но прегледах и бушонното табло и даже го свалих - сухо е...
    Last edited by bobi1997; 17-06-2018 at 20:51.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  4. #184
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Здравейте, колеги! Нужен ми е нов преден тампон за мотора, ама никъде не мога да намеря. Някакви идеи откъде и как да се сдобия с нов? Читав, втора употреба ми е ясно..
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  5. #185

    Default

    Здравейте колеги, и аз имам проблем с Боксера. Присветва ми лампичката като дюза като натисна педала до долу, дали някой има идея от какво може да идва проблема? Или да я закачим на компютър? Малко след това като успокои и свали оборотите лампичката изгасва. От София съм, колата е 146 1.7 16в боксер. Никога не е имала газ. Поздрави!
    Last edited by Lenkov; 03-07-2018 at 13:32.

  6. #186
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Lenkov View Post
    Здравейте колеги, и аз имам проблем с Боксера. Присветва ми лампичката като дюза като натисна педала до долу, дали някой има идея от какво може да идва проблема? Или да я закачим на компютър? Малко след това като успокои и свали оборотите лампичката изгасва. От София съм, колата е 146 1.7 16в боксер. Никога не е имала газ. Поздрави!
    Това е нормално. Просто компа се самоадаптира.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #187

    Default

    Всеки път ли се самоадаптира? Според мен записва грешка и нещо не му е както трябва. Не го прави еднократно.

  8. #188
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by Lenkov View Post
    Всеки път ли се самоадаптира? Според мен записва грешка и нещо не му е както трябва. Не го прави еднократно.
    Пропуснахме да напишем с колегата какво се получи...Закачихме я колата и диагностиката показа ламбда сонда. Понеже и разхода му е голям, явно при пълна газ и по-сериозно натоварване сместа не е коректна и ЕКУ-то излиза извън обхват, та за това светва лампата с дюзата, а после угасва, но си записва грешката.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  9. #189
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Това имах предвид, като написах че е важно как се "четат" данните. За ЕКУ то, грешка е ако нивото на сондата се задържи не променено за по дълго време от определеното. Сондата има две състояния, възприемни от ЕКУ за нормални - ниско и високо. В което и от двете да остане по дълго сондата, все ще се възприема за грешка. За капак, даже и да се променят нивата, ако фронтовете не са достатъчно стръмни - отново. В резултат - ЕКУ пренебрегва показанията на сондата и се "движи" по карта.
    От там - повишен разход и т.н.т.
    Възниква въпросът - защо сондата ги прави тия номера. Може да е дефектна самата тя, но може и да не е.
    За правилната диагностика, не е достатъчно да се види че е записана грешка.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #190
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Факт. Предполагам, че сондата може да се замери с мултицет и като резултата се сравни с някакви референтни граници, това да покаже дали е читава или пак не е сигурно?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  11. #191
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Не е толкова просто. Първо - мултицетът не може да установи дали сондата работи коректно, за целта трябва осцилограф. Второ - и осцилографът в повечето случаи не може да каже - сондата ли е виновна. Това е така, защото изправната сонда е само един от датчиците участващи в смесообразуването. Участие взимат - тя(ламбдата), датчикът за температура, ТПС, дебитомерът, датчикът за температура на входящият въздъх, оборотомерът(не точно уредът на таблото) и отчасти детонационният датчик(косвено, когато го има). Тъпото е, че може даден проблем, отчетен като грешка на сондата, въобще да не се дължи на проблемен датчик. А всички изброени датчици се следят за изправност от ЕКУ. Само дето за неизправен се възприема датчик, чийто показания излизат извън границите, а ако дават грешна информация, но в заложените граници показанията участват в сметките.
    Двулъчев осцилограф, може да открие достатъчно надеждно неизправна сонда. Нормално, в рботен режим на сондата, смесообразуването се регулира от цикъл на последователно приближаване. Следователно - ако следим инжекторните времена и нивото на сондата, в много от случаите можем да хванем неизправна сонда. Интересно е какво става ако налягането в горивната система(рейката) е доста по различно от предписаното, или ако някой инжектор "пикае".
    Аз даже не съм диагностик и сигурно пропускам нещо.
    За целите на темата е достатъчно да се знае - закачането към кабел с някакъв софтуер не е диагностика. Грешната информация е по вредна от липсата на такава.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #192
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Информацията, която даваш е много полезна и интересна. Но тя ме навежда на мисълта, че в 99.9% от сервизите в България, значи не правят диагностика. Защото съм убеден, че никой няма да седне да си играе да прави толкова задълбочени и подробни проверки.

    Иначе и със софтуера може да се следят едновременно времето на впръскване и нивото на сондата.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  13. #193
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Не са това процентите, но да, на места е така.
    Верно могат да се следят едновремено нивата на сондата и инжекторните времена през кабел и софтуер. Обаче.... това е според ЕКУ, софтуерът и кабелът. Както по напред писах - за еку нивата се променят само ако фронтовете на сигналът са в допустимите граници. Ако се променят с по полегат фронт("мудна сонда"), то промяната се отчита грешно(или не се), което за правилната диагностика е недопустимо. И на мен би ми се искало да са прости нещата, но.... уви, не са.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #194
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Здравейте,понеже имам едно въпросче за боксера реших да пиша тук , дано не обидя никой.Значи колата ми е 146 1.6 боксер.Колата придърпва доста дразнещо в ниските предимно студена топла не го прави ....Според вас какво може да е? Съединителя отпада като вариант , защо преди 2 години е сменян и все си придърпва.Свещи съм сменял няколко комплекта Бош и сега съм с беру ами не е и от тях, защото със всичките комплекти се е държи еднакво, кабели не съм сменял, но колата работи перфектно като загрее , пробвал съм ги в тъмното от никъде не хвърлят искри ... Горивния филтър също е сменен скоро...Та да попитам вашите боксери придърпват ли или не ? Аз все мисля дали не е от дюзите , но пък студена и топла върви прекрасно във високите и не прекъсва ... аз си мисля да не е някой О-пръстен на някоя дюза и студена от там да взима въздух?
    Благодаря предварително!

  15. #195
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Няма кой да обидиш колега, все пак тази тема е точно за това - въпроси за боксера. Иначе два са ти основните варианта така на прима виста - температурен датчик на инжекциона или ламбда сонда. Какъв ти е разхода? Разбира се, може ламбдата само да е станала мързелива и изобщо не е задължително всичко това да е гарнирано с висок разход.
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

Page 13 of 18 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •