Results 1 to 14 of 14

Thread: ПТП с пешеходци, без щети и избягал извършител

  1. #1

    Post ПТП с пешеходци, без щети и избягал извършител

    Интересна случка. Накратко - блъснаха ме и избягаха. И си нямам идея какво да правя. Струва ми се безсмислено да подавам жалба, а вътрешно усещам, че има несправедливост и трябва да направя нещо.

    Сега по-широката версия. Разхождаме се със сина ми(в детска количка) и жена ми. На прибиране, се промушваме между паркиралите коли(чинно изчаквайки всички преминаващи, докато цялата улица се опразни, както винаги). Аз тикам количката. Преминаваме единия ред коли, пресичаме улицата и се намъквам между другия ред коли, за да се кача на тротоара.

    В този момент, колата покрай която се промушваме тръва назад. Без запалени светлини, без нищо(че и тих двигател, по дяволите, не чух, че е запален). Щеше да сгази количката. Жена ми крещи като луда, аз с последни сили бутам количката на тротоара, ама оставам на пътя на колата, която още се движи леко назад. Не успя да ме смели, ама ми поогъна левия крак и ме измести с 20-30 сантиметра по паветата. Абе, шашнах се леко. Може и да съм ударил по колата, не помня(щото после ме боляха и пръстите на ръката, в което няма смисъл).

    До тук - ок. Приемам, че се слуват такива неща - заблеяни, заспали, полу-интелигентни хора има - блъскат разни неща назад. Но следва включване на 1-ва, въртене на гуми и офейкване от местопроизшествието. За съжаление, запомних колата - тъмно синя Шкода, СА 6594 ??, шофираше жена. 1.8 двигател(видях го отблизо, прекалено отблизо - запечатало ми се е).

    Улиците, както се сещате са еднопосочни. А някои - без изход. Посоката, в която отпраши й даваше само един възможен изход от квартала. Притичах, зачаках. Така и не мина, значи е паркирала. Тръгнах да търся колата, с чистата идея да счупя краката на жената, която я кара.

    След няма и две-три минути виждам колата - движи се бавно, бавно. Заставам пред колата. Колата спира и вкаравам един шут централно в предната броня. Да е ясно, че искам да си поговорим. Минавам до шофьорското място - мъж. Едва сваля прозореца, ухилен. Сефте виждам да риташ колата на някой, а той да ти се хили. Питам го къде е малоумната му жена, приятелка или майка - който е карал колата преди 5 минути. Жена му я била карала. Ама била много внимателен шофьор, а това бил много масов модел кола, ама тя не можело да ме е блъснала, тя била бременна... хиляди оправдания със сълзи на очи. Не вървеше да го бия човека. Инструктирах го да обучи жена си да ползва огледалата, да не гази пещеходци, а ако ги сгази - да слезе да види дали не може да им помогне. Гледаше много тъпо и кимаше. Но така и не си призна.

    Не вървеше да го бия, заради жена му. Щото има и 0.001% шанс да е била друга Шкода, 1.8 с номер СА 6594 ??, същия цвят, която да се е скатала в квартала и тъкмо преди малко да я е карала жена. Но не се чувствам удовлетворен от ситуацията. Въобще има ли смисъл да подавам някакъв тип жалба към КАТ? Ако да - какъв?

    Целта ми е шофьорката да си схване безрасъдното поведение и някак си да си вземе бележка. Това с бягането ми дойде прекалено. Можеше просто да спре и да се извини. Аз щях да й изкрещя два пъти колко е проста и да си продължим по пътя. Май основното ми недоволство е от това, че явно това е масово явление. Вече 5-ти удрят 147-цата на паркинг и бягат, Хикса са го удряли два пъти. Но да удряш хора и да бягаш прелива чашата. Е, вие какво мислите е подходящо да се направи? Или да махна с ръка и да не се занимавам?

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    За съжаление, нищо не можеш да направиш, освен да подадеш жалба. Едва ли има много коли с тази част от номер от един и същи модел и цвят.

    Силно се съмнявам, някой от полицията да си размърда задника, но кой-знае.

    Най-малкото ти ще си останеш чист пред съвестта си, че си направил, каквото е трябвало.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    247

    Default

    Извади си медицинско и подай жалба. Също и за нанесени психическо травми, колкото повече документи събереш, толкова по- интересно става. Имаш и свидетели.
    Без медицинско няма смисъл да правиш нищо.
    Ако нещата се закучат и се стигне до дело, това че си тръгнал да се саморазправяш може да ти изиграе неприятна шега.

    Успех!
    alfa romeo sprint 1984

  4. #4

    Default

    Да допълня какво се случи.

    Извадих си медицинско все едно ме е газил валяк. Жена ми е лекар и са си големи дружки с тия от съдебна медицина. А те си падат по черния хумор.

    След много търсене и препращане намерих къде да подам жалба. По-скоро - бланка, на която да опиша случая и служителка, която да го входира. Писах, прекрепих медицинското. Лелката, която го входира прочете набързо, прибели очи, въздъхна и го сложи настрани. Туй то.

    Имам усещането, че тези документи ще заминат директно за разпалки в нечия печка, като времето захладнее още малко. Остава ми надеждата, че мъжът, с когото "поговорихме" е издърпал ушите на жена си.

  5. #5
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    247

    Default

    Quote Originally Posted by minus273dot15 View Post
    Да допълня какво се случи.

    Извадих си медицинско все едно ме е газил валяк. Жена ми е лекар и са си големи дружки с тия от съдебна медицина. А те си падат по черния хумор.

    След много търсене и препращане намерих къде да подам жалба. По-скоро - бланка, на която да опиша случая и служителка, която да го входира. Писах, прекрепих медицинското. Лелката, която го входира прочете набързо, прибели очи, въздъхна и го сложи настрани. Туй то.

    Имам усещането, че тези документи ще заминат директно за разпалки в нечия печка, като времето захладнее още малко. Остава ми надеждата, че мъжът, с когото "поговорихме" е издърпал ушите на жена си.
    Изчакай няколко месеца.
    alfa romeo sprint 1984

  6. #6

    Default

    Причиняването на ПТП + телесна повреда:

    - ако е лека телесна повреда очаквай отказ за образуване на наказателно дело, но дори тогава ще получи глоба


    -при средна или тежка ще има дело + това ще отговаря по утежнен състав за бягството след ПТП-то
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    При всяко положение има ПТП и бягство.
    Най-малкото задължително остава без книжка.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #8

    Default

    И как ще се докаже, че това е вярно след няколко дни, следи от удар по колата няма. По тази схема може да набедиш всеки, че те е газил. Вадиш медицинско с връзки и казваш след няколко дни- ето онзи беше. Трябвало е на момента да се извика полиция. Сега след дъжд качулка едва ли ще се получи нещо.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    247

    Default

    Има свидетели, които си носят отговорността за показанията си.
    alfa romeo sprint 1984

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by boris037 View Post
    Има свидетели, които си носят отговорността за показанията си.
    И кои са свидетели, жена ти примерно, не става за свидетел, и виновния ще извади 5 свидетели как си е пил нещо с тях по това време и тогава?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Свидетелите не са определящи. До момента КАТ съм ги съдил на 2 пъти и без свидетели.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Свидетелите не са определящи. До момента КАТ съм ги съдил на 2 пъти и без свидетели.
    Това е друго.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    А бе, занимавате с глупости....това е ежедневие....добре, че се е разминало без трагедия......
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by minus273dot15 View Post
    Да допълня какво се случи.

    Извадих си медицинско все едно ме е газил валяк. Жена ми е лекар и са си големи дружки с тия от съдебна медицина. А те си падат по черния хумор.

    След много търсене и препращане намерих къде да подам жалба. По-скоро - бланка, на която да опиша случая и служителка, която да го входира. Писах, прекрепих медицинското. Лелката, която го входира прочете набързо, прибели очи, въздъхна и го сложи настрани. Туй то.

    Имам усещането, че тези документи ще заминат директно за разпалки в нечия печка, като времето захладнее още малко. Остава ми надеждата, че мъжът, с когото "поговорихме" е издърпал ушите на жена си.
    Искаш ли адвокат, ама истински - 18г. само в тежки престъпления сферата? Пиши на ЛС. По мое дело изяде и прокурора, и обвинението .... за сега. Добре, че смених предишните тъпанар адвокати. За нула време ще вдигне полицията на крак да си върши работата. А онази ще я изяде. Особено ако имаш и свидетел

    ---------- Post added at 07:14 ---------- Previous post was at 07:12 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    И как ще се докаже, че това е вярно след няколко дни, следи от удар по колата няма. По тази схема може да набедиш всеки, че те е газил. Вадиш медицинско с връзки и казваш след няколко дни- ето онзи беше. Трябвало е на момента да се извика полиция. Сега след дъжд качулка едва ли ще се получи нещо.
    Друже, мен точно така ме съдят. Имаш ли медицинско, нещата са тежки. Но ти трябва адвокат и жалба в полицията

    ---------- Post added at 07:16 ---------- Previous post was at 07:14 ----------

    Quote Originally Posted by boris037 View Post
    Има свидетели, които си носят отговорността за показанията си.
    Жена ти е половин свидетел - щом сте официално женени сте в роднински връзки. Те затова не се женя и моята е истински свидетел

    ---------- Post added at 07:17 ---------- Previous post was at 07:16 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Това е друго.
    Абсолютно
    Last edited by Alex_26; 06-11-2017 at 08:21.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •