Results 1 to 8 of 8

Thread: Гори масло алфа 147 1.9жтд 8v

  1. #1

    Default Гори масло алфа 147 1.9жтд 8v

    Здравейте колеги понеже съм нов в форума и искам да чуя мнения относно моя проблем.Колата е с нова турбина рециклирана в адлер ауто преди и сега при форциране на место продължетелно колата пуши синъо,сивкаво и малко черно.Така въпроса ми е от къде и при кой да се закара в София да се прегледат нещата точно без да ме вкарат в безсмислени ремонти по нея.Колата иначе върви прилично няма чип само е със спрян егр софтуерно.Очаквам мнения?

  2. #2
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    Може да е останало масло от счупването на старата турбина и сега да го чисти, колко е минало от монтажа на новата турбина?
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  3. #3

    Default

    Около 150км.но продължава да си пуши като се форцира около 2000оборота като се кара имам чувството че пуши по малко от колкото на место.Скора ще го пробвам на дълго около 500км.и ще видя колко ми е изгоряла.За сега карам само в София.Даже покрай това ми се появи друго когато е студена още ми капи от долната част на помпота трябва и да се сменят уплатненията

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Nasko9333 View Post
    Здравейте колеги понеже съм нов в форума и искам да чуя мнения относно моя проблем.Колата е с нова турбина рециклирана в адлер ауто преди и сега при форциране на место продължетелно колата пуши синъо,сивкаво и малко черно.Така въпроса ми е от къде и при кой да се закара в София да се прегледат нещата точно без да ме вкарат в безсмислени ремонти по нея.Колата иначе върви прилично няма чип само е със спрян егр софтуерно.Очаквам мнения?
    А хардуерно затапен ли е ЕГР-а?
    Former Alfa owner.

  5. #5

    Default

    Да също и от там

  6. #6
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Маркуча на отдушника/маслените пари, който е след дебитомера към турбото го откачи от скобата и вземи едно шише половинка от минерална вода и в горния край на шишето направи една дупка колкото да влезе маркуча от парите и не завивай капачката. Затапи дупката, от която си извадил маслените пари с нещо, ама гледай да не вземе да падне вътре. Може да сложиш друг маркуч там и да сложиш един винт да запуши другата страна. Закрепи шишето там надолу да си седи и покарай така няколко дена, като задължително покарай мъжката по някой път със завой. Ако има картерна вентилация и мотора гори масло, то шишето ще се пълни и ще разбереш дали е в него проблема. Лесно е за правене, не отнема пари и много време.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  7. #7

    Default

    Добре колега ще се пробвам както ми я обясни.А може ли да помогнеш с това да ми оставиш телефончето да ти звънна за нещо ако не се справям?

  8. #8
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    0876943479 звънни ми, ако срещнеш трудности, няма проблем.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •